Skocz do zawartości
IGNORED

CD-R Audio


aTom

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wie ktoś, gdzie można wysyłkowo w sieci dostać dobre płytki

CD-R AUDIO, np. EMTEC, lub jeszczez lepiej - TRAXDATA (ponoć debeściaki, nawet w HFiM mała wzmianka kiedyś była, ze wygrały jakiś tam test, oczywiście chodziło o jakośc dźwieku na kopii

zresztą sam je sprawdzałem i to by się zgadzało :-)

 

niestety dawno poznikały one z okolicznych i mniej okolicznych sklepów

co gorsze ostatnio zniknęły z półek bardzo dobre, zwłaszcza pod względem stosunku jakości do ceny EMTEC Audio (2,50 to była juz cena do przełknięcia w stosunku do "zwykłych" cdr)

 

po tyle były w mediamarkcie, ja tam ostatnio zaszedłem, żeby zrobić zapas cedeeruf na następne 2 miesiące i co widzę - nie lada promocja, można sobie kupić cd-r Emteka Audio, z tym, że do kazdego dołączone są dwie kasety video (!) oczywście nie gratisowo

co za debil to wymyslił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie myślę, że szczególnie płytki EMTEC nie są najlepsze do audio, kilkakrotnie trafiałem na fabrycznie zapakowane płyty z mechanicznymi uszkodzeniami (rysy, pomarszczona warstwa odbijająca). Polecam plytki z niebieską i zielono-granatową warstwa odbijającą (barwnik Cyanine, Azo) takie jak produkują TDK i Verbatim. Wielu użytkowników potwierdza, że są z nimi najmniejsze problemy przy odczycie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Verbatim, ale tych z warstwą metal azo to chyba już nie produkują (przynajmniej nigdzie ich nie widziałem od dłuższego czasu) a to był dopiero wypas. A co do Emtec CD-R Audio to nie są najgorsze. Ostatnio jak byłem w MM to były dwa rodzaje tzn dwa różne pudełka, ja wybrałem to na którym na odwrocie napisali że żywotność płyty to 30 lat. Ale to i tak słabo na Verbatim Metal Azo była dożywotnia gwarancja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, z warstwą Metal Azo sa właśnie Verbatimy Music Life Plus - jeszcze nie sprawdziłem, ale myślę, że będą właśnie takie ciemniejsze, do powolnego nagrywania. Myślę, że dobrym dowodem na to, że ciemne płytki są lepsze do audio może być to, że TDK zrezygnowało z ciemnych nośników Cyanine w płytkach komputerowych, natomiast Audio - i chyba tylko takie nadal są ciemnozielono-niebieskie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Dysan Audio. Są ok.

Też z Verbatim Data Life Plus i TDK CD-R Speed X, Up to 48x oraz Z TDK Metallic

Trzy ostatnie są do dostania w grubych pudełkach.

Odradzam ostre na górze, choć dynamiczne Platinum ( też zwyciężyły w testach i mają nawet znaczek TEST - GUT, hehehe

EMTEC daje gwarancję "tylko" na 30 lat. Nie wiem, co sądzić o Esperanzie, Philipsie i Accosie - nie używam.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRAXDATA daje gwarancje na 100 lat

korzystam z wypalarki komputerowej i byłem początkowo dość sceptycznie nastawiony do kupowania droższych płytek Audio CD-R

ale bezpośrednie porównanie TRAXDATY z dość dobrymi w sumie TDK

(tyle, że zwykłymi, nie do audio) to był nokaut!

nawet na moim sprzęcie, któremu do hajendu daleko :)

 

Verbatim, Dysan - moim zdaniem porażka, po prostu mi sie zawieszają te płytki na moim marantzu, jak je wypalam w 4x czy nawet czasem 2x

 

ze zwykłych "komputerowych" CD-R używam TDK metallic albo speed-x

(choć mam wrażenie, że ich starsze wersje - "Reflex Ultra", które miały zapis do 24 x były lepsze do nagrywania muzyki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic z netu nie nagrywam

płyty pożyczam od znajomych,

albo robię sobie kopie, jak wyprzedaję płytki z mojej kolekcji, które mnie już tak nie kręcą

na wszelki wypadek, bo a nuż mi sie coś odmieni :)

zdarzało mi się już nawet drugi raz kupować oryginał :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżeli nagrywam z netu to niestety z kazy mp3 na audio, jakość delikatnie mówiąc nie najlepsza, ale jak kaski na płyty nie starcza ...

Z TDK Audio skorzystałem raz i strasznie się przejechałem po nagraniu było słychać trzaski i szumy, ja nagrywałem na kompie, a może te płyty są przystosowane głównie do nagrywarek audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emtec for audio - niebieska okładka, 74 min, prędkość zapisu max x4 są do kupienia w Szczecinie w MediaMarkcie po 1,99. Niby są przeznaczone do stacjonarnych nagrywarek audio, ale nagrane na PC sprawują się znakomicie. Natomiast Emtec x52, które ostatnio kupiłem po wypaleniu z prędkością x8 na moim LiteOn'ie 40125 nie są widzialne przez mój CD. Albo są tak cienkie, albo wolą większe prędkości, albo LiteOn ich nie lubi. A tak na marginesie żałuję, że sprzedałem starego HP9110i. Ta maszynka wypalała bezbłędnie na każdym nośniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATIP (Absolute Time In Pregroove) – specjalny obszar na płytach CD-R i CD-RW, zawierający dodatkowe informacje o pojemności (długości) płyty, o rodzaju substancji, jaką pokryta jest przenosząca informacje część nośnika i o producencie płyty. Obszar ten znajduje się na każdej płytce CD-R i CD-RW, bez względu na to, czy została ona zapisana czy nie. W praktyce użyteczność tego obszaru jest niewielka, gdyż mało który producent umieszcza na nim swoje dane.

 

Kruczek tkwi w sposobie odczytu takich płyt przez nagrywarki stacjonarne, będące składnikami zestawów audio hi-fi. Otóż nagrywarki te obsługują mechanizm chroniący przed niedozwolonym kopiowaniem płyt audio – SCMS (Serial Copy Management System). W praktyce polega to na tym, że nagrywarka wyszukuje na czystym nośniku informacje o typie płyty, następnie jeżeli zostanie znaleziony identyfikator „tylko do audio”, mechanizm SCMS zezwala na skopiowanie oryginalnej (czyli także odpowiednio oznaczonej znacznikami praw autorskich) płyty na taki nośnik. Podczas kopiowania informacja o samym fakcie dokonania tej operacji jest także nagrywana na płytę – kopię. Ściślej na płytę CD-R-Audio zapisywany jest kod RID (Recorder Unique Identifier) – 97-bitowy kod (zapisywany co każde 100 ramek/sektorów), jednoznacznie identyfikujący daną nagrywarkę. Jest on później wykorzystywany do blokowania dalszego kopiowania. Późniejsza próba wykonania na stacjonarnej nagrywarce kopii z kopii zakończy się niepowodzeniem.

 

A na koniec taki myk ...

Kolega mial Philipsa i wiesz co robil ... jak wsadzil plyte do nagrania

for audio ... to pozniej wyciagal ja na sile wsadzal CDR zwyklego i nagrywal !!!

Bo jakis czas temy cdr for audio kosztowal nawet 20 zl przy 6-7 normlany

A no i ZAIKS na nich siada.

 

Moze jest roznica w dzwieku ... moze tylko przetestuja ta samo

for audio i zwyklego cdr o tym samym indexie predkosci i warstwie

odbijajacej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Bylem swiadkiem niejako uczestniczacym wprowadzenia przez ZAIKS narzutu autorsskiego" na kasety magnetofonowe. Bylo to w latach 90., a ja w tym okresie potrzebowalem okolo 500 wysokiej jakosci kaset do celow profesjonalnych, nie majacych nic wspolnego z muzyka. Oczywiscie zaplacilem, bowiem opcja ODZYSKANIA nadplaconej kwoty nie byla dostepna. Od tego czasu mam w glebokim powazaniu plyty for audio, bo jestem zdania ze oplacilem prawa autorskie 10 lat z gory. Nawiasem mowiac, ciakawe jaki AUTOR dostal cos z tej kwoty. Nagrywarki stacjonarnej nie mam, tylko komputerowa, wiec zadnych rozterek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

E, jak tak tylko, dla zasady. Mam tego moze ze 20 sztuk, glownie rzeczy na ktorych mi mniej zalezy albo odwrotnie - zalezy mi, a nie moge kupic oryginalu. W innych przypadkach chec posiadania zawsze zwyciezy. Podobno to sie nazywa osobowosc analna, hi hi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie. Mam tak od pol roku gdzies. Porozdawalem wszystkie cd-ry, po prostu nie moge tego wlozyc do mojego cd i koniec. Ba, ostatnio to nawet oryginalnego cd nie chce mi sie wkladac. Teraz nastawiam sie na winyle. W tym jest magia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona dostała od mojej siostry dwie płytki CD-R z jakąś muzyczką instrumentalną, taką typu tło do prac domowych. To wszystko, reszta to oryginały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.