Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do stereo ...


nieaudiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem ze to niezbyt audiofilskie podejście ale ja nie jestem audiofilem :-) Jaki sub. polecacie do pokoju 3x5.5 ze skosami (poddasze), Yamahy 640, Avance Omega 506 mk2. Dzwięk z moich 506 bardzo mi odpowiada tylko basu troche mało. Myślałem o zamianie 506 na 503 lub 509 ale po odsłuchu stwierdziłem ze bas jaki produkują nie jest znacząco lepszy od tego z 506. Wdzięczny za wszelki sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jezeli nie ma roznicy pomiedzy 506 a 503 lub 509 to czego ty potrzebujesz???? roznica jest ogromna! moze posluchaj jeszcze raz. a jak dalej rozanicy nie bedzie, to zaniechaj wydawania pieniedzy - i tak to na nic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i prosiłbym jeszcze o opinie na temat takiego pomysłu. Moze zamiast jednego aktywnego suba lepiej kupić dwa pasywne. Czy ktoś z Was ma/miał/słuchał takiego zestawienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Słuchalem swojego czasu zestawienia jakies Minimonitorki Gale + 2 suby pasywne Revoxa

Po prostu REWELACJA !

Fakt ze suby byly naprawde porzadne i do tego swietnie uzupelnialy Gale ale warto bylo posluchac.

Wiem ze Esa miala jakis "audiofilski" zestaw wlasnie w tej koncepji i podobno tez swietnie gral

Generalnie jak dobrze zestroisz kolumnienki z subem efekt moze byc swietny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESA ma model Furioso2 - to monitorki ustawione na oddzielnych skrzyniach z basowcami. Głośniki w nich - genialne. Nie wiadomo tylko jak to gra :-) I pewnie trudne do napędzenia jak to ScanSpeak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bylem ostatnio na spotkaniu na, ktorym Richard Vandersteen wlasciciel/konstruktor Vandersteen Audio produkujacego kolumny, wypowiadal sie miedzy innymi na temat subwooferow. Zdecydowanie polecal uzucie dwoch, a nie jednego. Wedlug niego daje to znacznie mniej znieksztalcen. Oczywiscie sprzedaje on subwoofery, ale to co mowil mialo sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, w końcu pomysł z jednym subem opiera się na wykorzytaniu pewnej ułomności słuchu. Zgoda ułomność ułomnością , ale to jest słuszne do nagłośnienia imprezki, ale do zadowolenia audiofila, zupełnie nie wystarcza moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.