Jump to content
IGNORED

B&W


Mik

Recommended Posts

Czy glosniki B&W pasuja do nastepujacego opisu dzwieku? Bas niski i dynamiczny, gora szczegolowa, ale nie natarczywa, ogolnie dzwiek lekko ocieplony. Tak lubie a muzyka w "o mnie". W Centrum Hi-Fi jest wyprzedaz serii CDM NT i takie 7NT kosztuja 5.500. Jezeli dzwiek powalilby mnie na kolana to bym sie zastanowil nad taka kwota. Te kolumny wymagaja wzmaka minimum 50W. Czy np. Creek A50iR (2x50W) poradzilby sobie i dal taki dzwiek jak opisany wyzej? Rotel 1060? Exposure 2010? Ogolnie rzecz biorac nowy wzmak za ca. 3.500. Pokoj ok. 30m2

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

"ogolnie dzwiek lekko ocieplony" - takiego określenia chyba bym unikał w przypadku kolumn B&W. Mam 603s3 i raczej ocieplone nie są, a ich brzmienie jest na miarę ceny zbliżone do firmowego brzmienia Bowers & Wilkins. Nie wiem jak jest z 7NT.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

CDM-7 nie są ocieplone, ale spróbuj posłuchać CDM-9NT (tylko, że będzie drożej). Ocieplone z pewnością też nie są, ale już im znacznie bliżej do takiego brzmienia. A w każdym razie uważam, że nie są też ochłodzone. Raczej neutralne. Ale najlepiej samemu sprawdzić.

Słuchałem kiedyś CDM-7SE i Nautilusów 804. Różnica była bardzo duża. W porównaniu z Nautilusami, siódemki grały raczej sucho. Dynamicznie, ale bez tego "czegoś". Kiedy włączyliśmy Nautilusy, pojawił się konkretny bas. Nie rozlazły, oczywiście, ale już wyraźnie obecny. W siódemkach niby był, ale jakiś taki... Ogólnie z Nautilusami brzmienie stało się bardziej przyjazne, rzekłbym rasowe.

No tak, ale co to ma wspólnego z 7NT i 9NT? Otóż...

Nie spodziewałbym się jakichś poważniejszych różnic w charakterze 7NT w stosunku do 7SE (ale nie porównywałem tych kolumn, więc mogę się mylić). Natomiast 9NT są bardzo bliskie Nautilusom 804. Uważam, że dziewiątkom znacznie bliżej do Nautilusów, niż do CDM-7. Ale to tylko moje zdanie.

Janusz z Torunia

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.