Skocz do zawartości
IGNORED

Wolnostojące czy podstawkowce w 16m2?


Zolty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś bądż jutro stanę się szczęśliwym (przynajmniej na razie) posiadaczem sprzętu grającego. Na razie zamówiłem wzmacniacz (Yamaha AX 396) i CD (tez Yamaha 396). Bardzo niewysublimowany wybór, ale w tej cenie, z nowych sprzętów w grę wchodził jedynie Denon (PMA435+ podstawowy CD). Po krótkim odsłuchu Denona i dłuższym Yamahy zdecydowałem się jednak na Yamahę (mimo lepszej renomy Denona). Wybór kolumn zostawiłem sobie do czasu kiedy odbiorę ww klocki. Pokój w którym miałoby to grać ma 16-17m2 i jest niski (2.20m), drewniana podłoga na legarach - która potrafi zadziałać jak membrana przy obfitszym basie. Warunki dalekie od rewelacyjnych, ale mam nadzieję żę coś satysfakcjonującego uda mi się dobrać. Ponieważ ograniczony w wyborze kolumn jestem nie tylko budżetem ale także preferowanym BR z przodu i umową gentelmeńską ze sklepem (kupię u nich kolumny - w zamian dostałem 18% zniżkę na Yamahy). Nie wiem czy istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu za kaucją - będę bliżej zainteresowany gdy odbiorę wzm i CD. Na stanie mają KEF Q1, JBL 2001 (za małę), JBL 2002, B&W 601S3 i podłogowe modele KEFa, JBLa (2003 i 2004), AA Phoebe i Hyperiony, kilka modeli Eltaxa. Sprzedawcy są kooperatywni i zapewne sprowadziliby mi również inne kolumny, pod warunkiem, że kupiłbym je.

Pytanie jak w tytule, a dodatkowo czy ktoś z szanownego grona mógłby mi przybliżyć brzmienie w/w kolumn (B&W 601S3 słuchałem). Rodzaj muzyki, której mam zamiar słuchać trudny do określenia (Simply Red, Madness, U2, Pink Floyd, Pat Metheny, Sade + klasyka dla laika taka jak Mozart i Beethoven - głównie symfoniczne utwory). Dzięki za odzew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być podstawkowe i mogą być podłogowe. Znaczna część budżetowych podłogowych konstrukcji nie wykorzystuje całej skrzyni na komorę akustyczną, której pojemność nie jest o wiele większa niż w monitorach. Natomiast w cenie do 2000 zł raczej powinny być dwudrożne, bo mniej głośników i prostsza zwrotnica w tej samej cenie daje szansę na zastosowanie lepszej jakości komponentów, co przekłada się na jakość dźwięku. Większość dwudrożnych konstrukcji bez problemu nagłośni Twój pokój. Jeżeli nie masz swobody co do odsunięcia kolumn od tylnej ściany i szukasz konstrukcji z przednim bass-refleksem, to warto uwzględnić podłogowe, bo wybór monitorów z przednim b-r jest dość ograniczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę - pozostaje odsłuch i wybór. Rzeczywiście wybór monitorów z BR z przodu jest niewielki. A szkoda, bo lubię kiedy głośniki "giną", a to chyba wychodzi tylko z monitorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega pomagal niedawno zestawic budzetowy system milosnikowi rocka i bluesa. Po odsluchach wybor kupujacego padl na Yamaha CD596+AX496, i kolumny... Yamaha NS100. Ja nie słyszalem jak to wszystko razem gra razem. Bazuje na opinii kolegi, ktorego system i preferencje brzmieniowe znam bardzo dobrze.

W jego ocenie - trudno o lepszy wybor za ta cene. Pokój gdzie wyladowal sprzet to ok 14-15m2. Jak masz mozliwosc - posluchaj tych glosników. maja wentyl BR z przodu, co jest dosc istotne jesli nie bedziesz mogl odsunac ich przynajmienj pól metra od tylnej sciany. Kolumny serii NS Yamahy maja dobre opinie (w swojej klasie cenowej). Moze Ci się spodobaja??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pal 55.

Wybróbuję, nie wiem tylko czy wzmacniacz uciągnie 86dB przy 4 Ohmach?

Co prawda nie planuję organizować dyskotek ani Rave-party w domu i potencjometr będzie raczej bliżej "dziewiątej' niż "piętnastej" - więc może być OK. Ja też skłaniam się do podstawkowców - najwyżej będą BR z tyłu i zamuruję kominek [:)]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jesli masz taka mozliwosc, posluchaj faktycznie z Kefami. Maja ten otwor z przodu, firma dobra, z Yamaha pewnie sie nie pokloci. Porownaj model standowy i model podlogowy, i juz. Zwroc uwage na wysokie tony w zestawieniu z twoim sprzetem - z ostatniej recenzji jaka czytalem wynika, ze ta nowa seria glosnikow Uni-Q ma dosc mocno zaznaczone soprany, co nie w kazdym zestawieniu moze byc pozadane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jozwa maryn

Kef'ów Q1 (pdstawowe podstawkowce) słuchałem podpiętych do Denona PMA 655, są na tzw. stanie, więc kiedy tylko sprowadzą moją Yamahę wybróbuję je na pewno. Nie odczułem nadmiaru sopranów, ale to był Denon, który różni się brzmieniem od AX-396. Q3 to chyba Q1 w większej obudowie, a na Q5 to chyba nie będę mógł sobie pozwolić. Jeśli będzie możliwość wypożyczenia kolumn do domu na odsłuch to wszystko wyjaśni, jeśli nie to będę opierał się na waszych opiniach i odsłuchach w sklepie (niestety nie ma tam sali odsłuchowej, wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu wypełnionym kolumnami, telewizorami półkami etc).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.