Skocz do zawartości
IGNORED

przetwornik CA


Cortazar

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem odtwarzacza Cec TL 51 Z i zastanawiam sie nad możliwością dołączenia do niego przetwornika ca . Z tego co mi wiadomo spisuje się on b. dobrze jako transport . Czy ktoś z was sprawdzał różnice w brzmieniu po włączeniu do systemu przetwornika . Mam na myśli również inne odtwarzacze ? Jaka jest skala zmian ? Czy bardziej jak przy zmianie sieciówki , czy odtwarzacza na nowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz na nowy, zmieniasz w nim prawie 2/3 elektroniki. Tylko ze ten CEC toi juz naprawde niezla polka jezeli chodzi o CD i musialbyz poszukac jakiegos przetwornika w wyzszych zakesach cenowych. A czego Ci ogolnie brakuje, ze chcesz dolozyc zewn CA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku nie sądzę abys za pomoca zewnetrznego przetwornika osiągnął obiektywnie dużo wyzszy poziom brzmienia .

Ale do rzeczy . :

 

Synchronizacja naped-przetwornik - praktycznie jesteś zmuszony skorzystać z przetwornika cec-a bo każdy producent stosuje swój firmowy niekompatybilny z innymi patent na synchrionizacje danych. Jesli zastosujesz przetwornik innego producenta to nigdy sie nie dowiesz czy twoje combo gra na 100% ;-)

 

2 - brak jakichkolwiek obiektywnych kryteriów doboru przetwornika do transportu . Robisz to na ucho . Skala zmian zależy od farta oraz przetwornika ;-)

 

Tyle teorii . Teraz praktyka . Posiadałem DPA SX128 + Philips CD753 jako transport. Porównywałem codziennie brzmienie przetwornika z CD .

Zawsze wygrywał DPA :-)

 

W twoim przypadku może sie okazać,że czasem CeC bedzie grał lepiej od nowo zakupionego za ciężka forse DAC-a.

 

Mój zestaw DPA+Phil mimo dźwieku można powiedzieć audiofilskiego z mnóstwem detali i przestrzenią nie grał zbyt angażująco. Ktoś powie ,że to " neutralność " . Wydaje mi sie,że był to raczej brak synchronizacji transport-dac. Może z Cec-em DPA zagrałby lepiej ? Może . Tylko ,że używany Cec + w/w DPA kosztuje tyle co np nowy Arcam FMJ .

 

Konkluzja

O ile pamietam w twoim CD producent przewidział mozliwośc upgrade'u

samego przetwornika w formie wymiany wewnetrznego modułu.

Nie wiem ile to kosztuje ale wydaje mie sie to lepszym rozwiazaniem jesli chcesz pozostac tylko przy CD.

 

A jeżeli koniecznie chcesz wydac 5kzł ( a poniżej takiej sumy nie kupisz przetwornika lepszego niz masz w swoim CD ) to zainwestuj w zupełnie inny format . Np analog bądź SACD . Skala zmian będzie większa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno transport Parasound'a też miał mechanizm napęd CECa...

Natomiast w przetworniku są chyba układy UltraAnalog, takie jak w Sonic Frontiers...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parasound CB/D 2000 jest w całości projektowany przez CEC-a (z nap. paskowym) i chyba na zasadzie OEM produkowany dla Parasounda. Niższy model (CD/P-1000) ma już zwykły (z szufladą) napę SANYO, ale servo takie samo, jak 2000. Przetwornik DAC2000 ma rzeczywiście podzespoły ULTRA-ANALOG i brzmi rewelacyjnie, (mój DAC1600 jest jednak nieco słabszy). W każdym razie sprzeęt Parasounda uważam za warty polecenia (z serwisem nie ma w zasadzie problemu, ostatnio wymieniałem laser w moim CDP1000.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wydaje mi sie ze nie warto do takiego odtwarzacza jak TL51 dawac przetwornika ze zblizonego zakresu cenowego, lub czegos sprzed kilku lat. Widzialbym dwie rozsadne opcje: drozsza to Chord 64, a budzetowa to MF TriVista DAC. Plus bardzo dobry przewod cyfrowy, a la Transparent Audio, czy cos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wpisy . Nie odzywałem sie do tej pory ponieważ mam pewne problemy z internetem .

Wiem , że cec to dobry sprzęt ale wątpliwości dopadły mnie po przesłuchaniu kombinacji kariknumerik . Zapraszam do lektuty w dziale opinie . Próbowałem podłączyć ceca do numerika ale się nie dało . Brak wejść w numeriku . Ale od tej pory coś mnie gryzie .

NIE SŁUCHAJCIE DROGIEGO SPRZĘTU ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Argus

Gdzie można kupić laser lub ostatecznie cały napęd SANYO ? Wspomniałeś że w Parasound wymieniłeś bez problemu . Czy to był serwis tej firmy w Polsce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ? Zorganizowanie czegoś takiego we Wrocławiu to może być kwestia kilku dni .

Na zamówione w akkusie i qbie głośniki czekam juz miesiąc .( " średni czas oczekiwania 10 dni !!! " )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>zorro

Wymieniałem laser w Bydgoszczy. Firma Minima Audio ma swojego serwisanta, załatwiałem to przez nich. Kosztowało mnie ok. pięciu stów (w tym pełny przegląd i regulacja sprzęta.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat oddzielnego DAC zaczal mnie interesowac.

Czy ktos moze mi powiedziec na ile wplywa on na brzmienie zestawu ?

Czy nadaje on zupelnie nowy, specyficzny dla niego (a nie dla zrodlowego CD) charakter brzmienia ?

Co jest godnego uwagi dla budrzetowych CD, a wiec w takich granicach do 2000zl ?

Czy lepeiej jest kupic DAC, czy nowego, lepszego CD ?

Czy zastepuje on omawiane tu na forum tuningi (spodziewam sie ze jest drozszy) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czlowieku, to jest pytanie na dysertacje. Wiadomo ze zmienia, jak moze nie zmieniac. Ale szczegoly zaleza od tego co, i z czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.