Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha vs Denon


Martin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

 

Zamierzam kupić kino domowe i tu zachodzi konflikt. Co kupić ? Yamahę czy Denona. Sprawa się tyczy amplitunera a szerzej mówiąc Yamahy RX-v 630 bądź Denona AVR 1803 (lub nowego modelu AVR 1804). Słuchałem Yamahę rx v 430 i w stereo wypadła cieniutko praktycznie bez duszy. Mam pytanko do wszystkich którzy słuchali yamaszkę bądć denonika. Który amplituner yamaha 630 vs denon 1803 przezenuje lepszy dźwięk w stereo. Obydwa modele kosztują około 3.000zł. Także mam cięzki orzech do zgryzienia. Słucham lekkiego rocka i popu. Acha niestety nie mam możliwości odsłuchu obydwu modeli także jestem skazany w 50% na wsze uwagi i spostrzeżenia.

Myśle, iż pomożecie w jakimś stopniu resztę muszę wybrać sam.

Dzięki z góry za pomoc i wszelkie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zależy na jakich kolumnach słuchałeś yamahy. ja słuchałem na yamahach i avance to było beznadziejnie, bez "jaj" :) na dali było fajnie. kupiłem sobie b&w i jest nieźle.

na usenecie często poleca się też denona :) myślę, że kupowanie w ciemno to jednak nienajlepszy pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Posłuchaj może nowego modelu yamahy poprawili tryb odsłuchu w stereo. teraz yamaha stała się jeszcze bardziej potężna. Teraz wg mnie jest jedną z lepszych firm w dziedzinie kina domowego może jeszcze Onkyo może walczyć.Stawiam na Yamahę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na pare dni do przetestowania Denona AVR-1803 i DVD-900. Jak na mój gust to ten zestawik gra lepiej niż Onkyo (porównuje do onkyo bo taki amplituner posiadam). Przede wszystkim lepsza dynamika i silniejszy bas. Testowałem ten zestaw na B&W 603 S3. Muzyka i filmy słuchają się i ogadają rewelacyjnie, a subwofer zaczą pracować jak nigdy dotąd. Amplitunerowi raczej nie można nic zarzucić, ale DVD-900 trochę za skromnie wyposażone jak dla mnie. Ciężko było mi rozstawać się z tym sprzętem. Ale już za parę dni będe szczęśliwym posiadaczem Denona AVR-2803 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaleznie od mojego nicku zdecydowanie polecam Denona 1803 a jeszcze lepiej 2803. Odtwarza muzyke w trybei Direct duzo lepiej niz Yamaha a i w kinie nie mam mu nic do zarzucenia. Yamaha ma syntetyczne brzmienie natomiast Denon produkuje bardziej naturalny, cieply dzwiek chociaz oczywiscie wszystko jest subiektywne a jeszcze dochodzi sprawa glosnikow, akustyki pomieszczenia itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje onkyo 600 porownywalem go wlasnie z yamaha i denonem sprobuj poszukac w poprzednich postach wtedy bylem pod nikiem jędrek. Ja osobiscie wybralem onkyo poniewaz jest najbardziej uniwersalny dzwiek zarowno w stereo jak i kinie domowym wypada bardzo dobrze. Jedynym zauwazalnym minusem jest stosunkowo slaby bas (ale od czego mamy suba?). Moze zastanow sie nad nowym modelem tx-sr601 ma dodatkowo dts 96/24 i troche wiecej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie słuchałem Denona, ale amlpituner Yamahy posiadam od 3 lat i mogę szczerze polecić te klocki. Obecnie używam go wyłącznie do stereo (niestety) ale z kolumnami B&W na dobrych stendach i wymienionymi kabelkami gra na serio dobrze. Osobiście polecam Yamahę ale uważam że Denona nie można lekceważyć (najlepiej jakbyś posłuchał obu - nawet jak masz daleko do sklepu - kupowanie w ciemno może być pułapką).

 

Życzę powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Berkaś

(Konto usunięte)

Hejka,

Miałem okazję przesłuchać oba zestawy (amplituner Yamaha v630 + DVD Yamaha 530 oraz Denon 1803 +DVD 900 ) z kolumnami Dali Blue oraz z B&W 603 - wszystko w profesjonalnym studiu odsłuchowym (Technotronik - Pabianice). Cóż mogę powiedzieć... zestaw Denona + B&W to moje marzenie, niestety kosztuje słono ponad 10 tys. PLN. Denon z kolu,mnami B&W bardzo obiektywnie oddaje dźwięk. Jest neutralny, aczkolwiek w odpowiednich momentach bardzo dynamiczny. Na pewno zaś nie dodaje nic od siebie - odtwarza muzykę tak jak zostało to nagrane. Yamaha z B&W jest bardziej dynamiczna, bardziej rytmiczna, bas jest mocniejszy i miałem wrażenie że sztucznie przeciągany. Z kolei Yamaha + Dali wypada o wiele lepiej niż Denon +Dali Blue. Kolumny Dali blue są mniej dynamiczn od B&W, bas jest troszeczkę spokojniejszy, przytłumiony - dlatego też Yamaha świetnie nadrabia swoją dynamiką !!! Dali + Denon pasuje idealnie do muzyki klasycznej - do spokojnej muzyki klasycznej. Tony wysokie są w tym zestawie perekcyjne.

Wniosek jest jeden - musisz koniecznie odsłuchać oba sprzęty i to najlepiej z kolumnami które zamierzasz kupić. I nigdzie nie jest powiedziane że Denon jest lepszy od Yamahy czy odwrotnie - musisz poprostu wybrać to, co bardziej wpada Ci w ucho ;-)

 

Pozdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.