Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  12 członków

Edyton Klub
IGNORED

Klub Milosnikow Firmy Edyton


senicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladamy Klub milosnikow firmy Edyton. Ja maianuje siebie dozywotnim prezesem i ew. skarbnikiem. A reszta? jak kto chce. Celem klubu jest kupowanie po prferencyjnych cenach produktow firmy Edyton. Uzyskiwanie wszelkich mozliwych informacji o firmie itd. a takze promowanie jej na swiecie.

 

Tak miedzy nami mowiac mozna bedzie se zalatwic taniej te super glosniki co to Mistrz Waldemar ostatno je splodzil. No jak lapiecie sie?

Czyz sa lepsze glosniki od tego co jest od niego wodospad?

gif ponizej

post-8472-100006864 1170299317_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie!!! oplaca sie byc aktywnym spolecznie bo juz jako Prezesowi Klubu przekazane zostana dwa wysokotonowe do Klubowego uzytkowania w domu i na estradzie. No to mamy juz komlet do mojego zestawu na as2006. Niestety projekt dotyczy glosnika na srednicy o malej fi wiec sredniaki EDYTON chyba nie moga byc uzyte choc kto to wie? tak se teraz pomyslalem i chyba beda pasowac. Zaraz sekretariat Klubu wystosuje pismo w sprawie zapotrzebowania na 2 szt tych 7".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazcie niezwykle ciekawa charakterystyke tych bassrednic. Bardzo szybki spadek f powoduje ze nie ma z tego glosnika tych wszystkich zgrzytow typowych dla innych glosnikow. Wystarczy prosta zwrotnoca aby odciac sie od gory. Podzial 2k a moze nwet mniej jest mozliwy dla tej pary gdyz cykacz ma tylko 700hz rezonans. No i bardzo ladna charakterystyke lekki spadek na gorze w okolicach 20k jest do wybaczenia. Ale nie ma tam typowego dolka lub gorki jak w innych. Napewno materaialy jak i wykonanie na najwyzszym poziomie.

Co do dziweku te glosniki to zupelnie nowa generacja przetwornikow i porownywanie ich do starych konstrukcji Edyton nie ma sensu. Napewno te glosniki maja ogromne mozliwosci. Dla amatorow diy jest ogromna mozliwosc aplikacji ich w roznego rodzaju obudowach i roznym strojeniu reflexu. Ja np. preferuje strojenie basreflexu duzo ponizej fr aby uzyskac niski bas i super impuls. I te glosniki daja taka mozliwosc. Najlepeij zrobic na basie tandem isobaric i np. uzyc jako drugi podobnego glosnika miesiscie papierowego tak aby nie generowal on srednicy w magbes pierwszego. Mozna tez.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do venus to sluchalem na roznych strojeniach. Najlepeij mi odpowiadal basreflex ustawiony nisko. Mialem troche zastrzezen do srednicy bo sporadycznie byla troche krzykliwa na babskich wokalach szczegolnie z kepskimi wzm ale teraz to zostalo naprawione. Zreszta prace nad nowym glosnikiem dotyczyly glownie tego problemu. I jak widac z wykresu zostaly zakonczone sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz, przejrzałem strone Edytona. Ta 7 wyglada pieknie w pomiarach, jeśli jeszcze do tego brzmi tak jak wyglada to tylko robić. Tylko ile to cudo kosztuje?

Wiem, ze technologia Edytona jest niezła(odlewane kosze itp), ale 400zł za ten głośnik powyżej bym nie dał.

W cenie 550zl są już 15 SS, ktore technologicznie wyglądają jeszcze lepiej, a np. w ESA Furioso brzmią bardzo reralistycznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy taki walek na wodospadzie wyklucza glosnik. Jak narazie ten 7" jest jedynym gloskim ktory jest pozbawiony tych walkow. Co do wykresu to wiele zalezy od ustawienia programu. Jak widac z wykresu ten glosnik sam obcina zbedne f na gorze ale wymaga to zastosowania bardzo dobrego wysokiego. Wydaje sie ze narazie ten zestaw jest nie do pobicia przez inne firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmy we wszystkich opisach kolumn podano "wysokotonowy Edyton". To chyba drobna pomyłka, bo np wysokotonowiec w kolumnach Viola wygląda zupełnie jak Vifa. Nie sądzę, zeby firma skopiowała "dziobaty" głośnik, ktory pewnie jest obłożony wszelkimi możliwymi patentami... (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, wyluzujcie... Po pierwsze odpusćie seniczowi - dla mnie to postać nadająca sporo pozytywnego kolorytu temu forum. ja jego wpisy czytam z przymrużeniem oka i jest to dla mnie nacznie przjemniejsze niż wzajemne obrzucanie się błotem.

 

Po drugie na jakiej podstawie takie wątki chcecie wrzucać do sponsrowanytch? Na prawdę nie sądzę żeby firma Edyton miała coś z tymi wpisami wspólnego wartość promocyjna tych wpisów i tak jest żadna nie widzę więc sensu wrzucania tego do sponsrowanych. No, chyba że przyjiemy że wszystko co ktoś pisze o jakiejś firmie ma lądować w płatnych, w takim układzie w płatnych powinien wylądowac temat Sonus Faber Klub, Harbeth Club i tym podobne, dlaczego mają być traktowane jako święte krowy, tylko dlatego ze nie są polskie? Jeśli już tak do tematu podchodzić to chyba odwrotnie powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.