Jump to content
IGNORED

Problem z Yamahą rx-v 440?


Guest Rafał

Recommended Posts

Guest Rafał

(Konto usunięte)

Kupiłem sobie niedawno tą Yamahę. Chodzi mi o to, że przy wyłączonym źródle dźwięku i podkręceniu głośności na mniej więcej 50% - i więcej pojawia się w głośnikach szum. I teraz mam pytanie, czy to jest normalny objaw w tym amplitunerze, czy też mam coś uszkodzone i warto reklamować Yamahę?

Może ktoś z was ma ją i mógłby sprawdzić jak to jest u niego, albo może już ktoś to przechodził?

Pozdrawiam.

Rafał.

Link to comment
Share on other sites

Hm, może to być normalne..., ale spróbuj odizolować wszystkie kable głośnikowe i interkonekty od przewodu sieciowego oraz zmieniać położenie wtyczki sieciowej w gniazdku (polaryzacja). Jeśli to nic nie zmieni oznacza to, że ten model tak ma.

Link to comment
Share on other sites

ja mam starszy model yamahy i jest podobnie, delikatne syczenie pojawia się nawet przy wyciszonym głosie (oczywiście źródło jest odłączone). Niestety większość tych przydźwięków pochodzi z sieci. Myślałem że to kolumny lub amplituner ale większość szumów pochodzi po prostu z gniazdka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O co chodzi z tym szumem ? Słychać go z odległości powiedzmy 2.5 m czy po przyłożeniu ucha do głośników. Prawdę mówiąc taki efekt obserwowałem dotychczas tylko w moim telewizorze a Yamaha milczał jak grób. fakt , że szum był słyszalny ale przy wyłączonym CD dałem moc na full i przyłożyłem ucho do głośników. Sprawdzę raz jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rafał

(Konto usunięte)

A moja szumi, jak przygłośnię dźwięk to z 2 metrów słychać lekki szum, a tak to cały czas jest słyszalny lekki szmer (przy przystawieniu głowy do głośnika). Byłem w sklepie posłuchać innego egzemplarza tej Yamahy i też szumiała. Chyba nic na to się nie da poradzić, no może (sprzedawca zasugerował) używając jakiegoś kondycjonera, albo uziemić obudowę. Tego ostatniego jeszcze nie próbowałem bo nie miałem czasu, ale zobaczę, może to co da. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.