Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-V640 i Dali Blue - impedancje


ender

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam zamiar kupić amplituner jak w tytule. Muszę dobrać do niego głośniki (na razie fronty). Zastanawiałem sie nad Dali 5005 z serii Blue (osłuchiwałem - podobają mi się). Kolumny te mają impedancję 4 Ohm - amplituner umożliwia podłączenie takich głośników - wszystko OK. W przyszłości planuję jednak rozszerzenie zestawu głośników do pełnego KD. Tutaj pojawia się problem, ponieważ cała seria Blue ma imp. 4 Ohm. W manualu do Yamahy pisze, że central i tylne powinny mieć 6 Ohm. Proszę o opinię: będzie to grało?, jak duże szanse na zniszczenie głośników i/lub amplitunera?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam również amplituner Yamahy tylko ,że 730 i przody mam 8 ohmowe a tyły 4 ohmowe ,u mnie to wszystko gra dobrze i nie ma obawy ,żeby coś poszło,może jako przody zastanów się nad B@W np.603S3,ten temat był wałkowany na tym forum jak i na stereo i podobno te kolumny bardzo dobrze grają z Yamahą,chyba że preferujesz coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jesko do darka2

(Konto usunięte)

darek chyba kolega wyraznie napisał że odsłuchiwał dali i mu się podobają, b&w w porównaniu z dali są dużo droższe a do tego niedużo lepsze za tą cene ja się osobiście na nich troche zawiodłem. ( a tak na marginesie odsłuchiwałeś tych b&w ? bo podobno chcesz je kupić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesko nie zgodzę się, że "niedużo lepsze". Dźwięk to sprawa subiektywna i mi się bw bardzo podobają, uważam, że 603 s3 to kolumny DUŻO lepsze od dali 5005. Aczkolwiek kolega, z którym słuchałem obu typów kolumn na yamaszkach, stwierdził, że bardziej mu się podobają dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja się na b&w zawiodłem, nawet na ich wyglądzie. Na obrazkach wyglądały pięknie, ale jak mi facet wtaszczył je do pokoju odsłuchowego zmieniłem zdanie. A co do dżwięku to rzeczywiście niesą to złe kolumny napewno lepsze od Dali ale za tą cene bym ich niekupił.

 

Ps. a chodziło mi o to że kolega darek poleca drugiemu koledze kolumny o które się niepyta i które są droższe o ponad 1000zł od dali. Po co to???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na B&W 603 S3 raczej mnie nie stać, natomiast odsłuchiwałem B&W 309 i B&W 602 S3, z nich wszystkich właśnie Dali podobały mi się najbardziej. Natomiast wciąż otwarte pozostaje główne pytanie wątku - impedancje głośników tylnych i centralnego.

pzdr

mw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.