Skocz do zawartości
IGNORED

? Magnat Quantum 505 - budzet do 2000 zl


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ma ktos moze doswiadczenia zwiazane z tymi kolumnami? W najblizszych dniach bede potrzebowal zlozyc 'uniwersalny' zestaw, gdzie na podlogowce budzet wynosi 2K. Muzyka praktycznie bez ograniczen odnosnie gatunku, stylu. Jezeli sa w tej cenie podlogowce, ktore brzmieniowo lepiej wypadaja, chetnie poczytam Wasze opinie. Naturalnie, zapytanie dotyczy glownie nowych kolumn, acz jezeli w tej cenie jestescie w stanie doradzic cos innego, w miare 'mlodego' i co jest do kupienia (np. na Allegro), to rowniez bardzo chetnie takie opinie przeczytam.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obnizkach Mission M34i sie miesci w budzecie-ale zalezy do czego i gdzie to ma stac . Nowe 1899 pln w kazdym badz razie. Sam mam monitory Misiion-te zas slyszalem i raczej w nowych nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest podstawowe i zasadnicze - potrzebny jest szybki bas, ladny kontur i dynamika... Mission tego moga nie zapewniac w taki sposob, jak robi to Magnat, o ile sie nie myle...?

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny, używam i uważam, że niczego im nie brakuje.

Nie ma co hamletyzować. Będziesz z nich zadowolony.

Dobre do tranzystora i do lampy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze 'scena' w ich przypadku? Slyszalem opinie, ze sa to kolumny glownie do kina domowego. Jak jest w tym przypadku z lokalizacja zrodel pozornych i glebia 'sceny' (dzwiek nie tylko na linii glosnikow, a rowniez za nimi i przed nimi...)? Wzmacniacz i zrodlo beda dobre - radza sobie z taka prezentacja. Pytanie, czy Magnat da rade w tym temacie...?

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam watek i ponawiam pytanie odnosnie 'sceny'... :)

Przy okazji... Jak brzmia przy Magnatach 507 podlogowce Dali Ikon 6?

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać chwilkę 507 i wywarły na mnie pozytywne wrażenie. Było to w MM więc nie wydam ostatecznej opinii, ale na pewno wziąłbym je (a może mniejsze 505) pod uwagę gdybym miał kupować kolumny w tym przedziale cenowym.

Warto posłuchać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli chodzi o charakterystykę brzmienia, to też nie narzekam, nawet jestem zadowolony.

Nie polecam Ci korespondencyjnego wyboru kolumn.

Zanim wybrałem swoje, najpierw zaczytywałem się recenzjami, opiniami i innym biciem piany.

Skończyłem z chaosem w głowie i z jednym "niepodważalnym" typem. Porównywałem recenzje i szalę często przewazało jedno słowo jakiegoś goscia, którego nigdy nie widziałem. Paranoja...

Później przypadkowo skończyłem w MediaMarkcie i kazałem sobie zaprezentować wszystkie podłogowce od lewej do prawej. Zdziwiłem się, bo po jednym obrocie zostały dwie sztuki. magnaty i jeszcze coś, nie pamiętam.

Po chwili już nie miałem wątpliwości.

Niesamowite, jak jedne kolumny mogą podejść a inne nie.

Tobie polecam to samo, na pewno u Ciebie bedą mieli Magnaty, weż swoją płytę, poprawkę na akustykę i przypadkowy sprzęt i posłuchaj. Zdziwisz się. Może kupisz zupełnie co innego? Kazde ucho jest nne i większość dyskusji na tym forum to bezproduktywne przesyłanie bitów w sieci.

A jak masz daleko to możesz je spokojnie kupić i z radością słuchać muzyki.

Przy sprzęcie za 1800 zł nie rozwazajmy kwestii głębokości sceny i precyzji w lokalizacji instrumentów.

To po prostu dobrze gra!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem tych magnatow 505 ze zestawem Harmana.Grało to nie za ciekawe,ale w miare poprawnie jak na kolumny za 2000zł nowe ze sklepu....Głebi sceny nie uswiadczyłem,bas troche tekturka a nie akustyczny,wysokie mało zróznicowane,stereofonia w miare ok,ale o znikaniu całkowitym nie ma mowy.Ale moze ja mam za duze wymagania co do kolumn w tym przedziale cenowym, nowych komercyjnej firmy,i za bardzo porównuje je do moich kolumn;).Wiec w tej cenie ok,poprawie ale bez rewelacji.Dodam jeszcze ze szkoda ze brzmienie nie jest bardziej zwarte i homogeniczne,ale jak napisałem,jest w miare ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to mi chodziło:

...Głebi sceny nie uswiadczyłem,bas troche tekturka a nie akustyczny,wysokie mało zróznicowane,stereofonia w miare ok,ale o znikaniu całkowitym nie ma mowy....szkoda ze brzmienie nie jest bardziej zwarte i homogeniczne...

 

Polecam w takiej sytuacji radzić na zasadzie - "mi nie pasują".

Po przeczytaniu czegoś takiego nigdy bym ich nie kupił, a wybrałem je z odsłuchu 12 różnych modeli.

Przecież nie można kupić podłogowców, które maja brzmienie słabo zwarte i niehomogeniczne a bas jak tekturka...

Bez urazy, elfan.

 

lete - posłuchaj sam!

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj,ja miałem odniesienie podczas odsłuchu do moich kolumn,słyszałes je moze??bo watpie w to.....inna klasa brzmienia itd.Ale jak napisałem wczesniej Magnaty sa warte uwagi,jesli maja byc komercyjne nowe kolumny....tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież, że bez urazy,.

Wykorzystałem tylko Twoje słowa do ukazania faktu, że takie subiektywne porady nic nie dają.

Są subiektywne.

Każde ucho jest inne, jest też mnogość punktów odniesienia.

Podejrzewam, że wielu posiadaczy "wyczytanych w renzjach" kolumn nie ma pojecia, że inne zespoły głośnikowe, często sporo tańsze zagrałyby im sporo lepiej. Po prostu ich nie słyszeli.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>elfan

A ja bym chciala zobaczyc te twoje "piszczalki" w starciu z Quantum 507. Sam podmuch basu by je zdmuchnal.

Bez obrazy, ale tekturowy bas to one maja chyba po podlaczeniu twojego wzmacniacza.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,z tym ze nie mozna mówic ze recenzje sa znów tak nie potrzebne.Bo jesli wiekosc opini jest zgodna co do brzmienia,charakteru,klasy kolumn to o czyms to swiadczy.Ale jesli chodzi o posłuchaniu osobiscie kolumn to tez masz racje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu,ja pisałem o Quantum 505 i bynajmniej nie były słuchane na moim wzmacniaczu:).A co do piszczałek,wpadnij i posłuchaj,naprawde fajnie piszcza,gdzie indziej nie posłuchasz bo to w sumie jedyny egzemplarz jaki jest ;).Jeszcze jedno,ja nie jestem fanem porazajacego basu,sa tez inne wanziejsze pasma które sa brane pod uwage.Moje wrazenia nt. Quantum 505 juz opisałem,i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>elfan

 

Szczerze, to nie polecam odsluchow w Media Markcie. Mozna czasami sie pomylic.

 

Generalnie nie zgadzam sie z Twoja opinia. Z jednym wyjatkiem. Scena faktycznie mogla

by byc bardziej wyrazista i rozbudowana. Ale to czesta przypadlosc duzych wieloglosnikowych

kolumn (w tym przypadku Quantum 507).

 

Gdyby jeszcze tweeter podmienic na nautilusa z B&W,

mogly by zawstydzic niejedne znacznie drozsze kolumny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, ale Ola jest krewka...

Recenzje owszem, sa potrzebne, jednak konieczność poszukiwania odpowiednich zwrotów i tworzenia nowych, często ułomnych skojarzeń do opisania słowem dźwięku często prowadzi do grubych nieporozumień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchałem w MM tylko w mieszkaniu ;).Pozatym Olu,moze miałas inny punkt odniesienia i prirytety przy odsłuchu,wiec taka a nie inna opinia,proste.Fajne te Magnaty,az za dobre jak na firme Magnat,ale ja sie nie podnieciłem znów za bardzo ;).Ola,a moze by tak zastosowac wstege Aurum Cantusa i solidne paczki z 3 razy grubszej płyty mdf i solidna zwrote wtedy to Avalony wysiada....;) tak mozna pisac i pisac,co by było gdyby....były to inne kolumny;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>elfan

Używałem spory okres czasu Magnaty Vintage 120 w połączeniu z ampli Harmana 630 i napewno nie powiem że te kolumny grają basem tekturowym, tak więc następca, Quantum z serii 505 i wzwyż napewno nie gra tekturowo.

Pewnie znajdzie się sporo lepszych kolumn, ale w progach do 2000 zł są jedną z lepszych ofert.

Natomiast co do firmy Magnat, zdziwilbyś się jak grają ich wyższe modele, kasują wiele droższych i uznanych firm.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coex,mapisałem tekturowy a nie akustyczny bas.Piszac tekurowy miałem na mysli bas nieco sztuczny,bez efektu pogłosu i głebi akustycznej.Ale czytajac to co piszecie pewnie zrozumieliscie to w ten sposób ze basu moim zdaniem jest za mało...co to to nie,basik jest,z tym ze innny niz ten do którego jestem przyzwyczajony:).Pozatym nie wiem czemu prawie kazdy przyczepił sie do mojego opisu basu,a na reszte nie zwrócono uwagi.Dla mnie jeszcze wazniejsze o basu jest znikanie kolumn z pomieszczenia jak i swego rodzaju homogenicznosc brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S fomalhaut,coex,dobra,macie rewelacyjne kolumny.Bedzie?? ;).Widac na forum chyba juz nie mozna opisac swoich wrazen i spostrzezen bo ktos zapewne lepiej zna moje ucho i gust.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan, właśnie chodzi o to, że Twój i czyjkolwiek gust nie ma nic do rzeczy.

Uważam, że każdy z nas słyszy inaczej mamy też różne gusta i dlatego takie porady nie mają sensu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co do odsłuchów w MM - przy braku innej mozliwości, lepsze to niż kupowanie po przeczytaniu recenzji lub czyichś subiektywnych opinii.

Nie w każdym mieście są profesjonalne salony audio, a często jak już są, to nie nie mają ochoty skakać koło klienta zainteresowanego zestawami za nieduże pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lete, 25 Lis 2006, 13:09

 

>Pytanie jest podstawowe i zasadnicze - potrzebny jest szybki bas, ladny kontur i dynamika...

>Mission tego moga nie zapewniac w taki sposob, jak robi to Magnat, o ile sie nie myle...?

>

>Pozdrawiam,

>Lete"

 

W mojej opini te Missiony maja szybki i dosc konturowy bas-dynamike tez nie najgorsza. Czy taka nak Magnaty to nie wiem-bo nie slyszlem. Sprobowac chyba jednak nie zawadzi. Sam uzywam M31 - ale pokoik ma 10 m kw i jak dla mnie jest dosc basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>elfan

 

Po dłuższych odsłuchach moge stwierdzić jedno. Seria Quantum jest doskonała do kina domowego.

Jednak w stereo czegos jej brakuje. Zawsze jest jakiś niedosyt w dźwięku. Nie mają w sobie

wyrafinowania i pewnego rodzaju magii.

 

A więc, kino domowe - TAK, Stereo - Nie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Magnata, to pewnie w zwrotnicach dali zwykłe elektrolity i ceweczki rdzeniowe wielkości orzeszka laskowego. Z drugiej strony Magnat w średnich seriach stosował dość solidne przetworniki, i upgrade tego dawał pozytywne rezultaty. Pamietam jaką metamorfozę przechodziły po tuningu modele Vector 55, Vintage 120 i Vintage 420. Możliwe że z Quantum też da się wycisnąć coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Tu są bebeszki 505:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak one wyglądają zdaniem kolegi McG? Chyba mocno przeciętne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.