Skocz do zawartości
IGNORED

Cayin A-88T + Triangle


italus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Chciałbym zaciągnąć opini od osób mogących podpowiedzieć , pomóc w powyższym temacie , czy triangle to dobre zestawienie do wzmaka Cayin A-88 T ? Posiadam powyższego wzmaka i mam możliwość zakupu Triangli Luna , stąd moje pytanie czy warto zrobić takie zestawienie czy też nie ? nie mam możliwości posłuchania powyższego zestawienia przed zakupem , dlatego też pytam na Forum czy gra warta świeczki ? czy mam sobie ospuścić i szukać innych kolumn ?

Za wszelkie ospowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie..... italus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałbym tych Triangli bez odsłuchu. Mi się nie podobały (krótko i w przypadkowym zestawieniu, którego zresztą nie pamiętam), inni byli zachwyceni - myślę że są kontrowersyjne i równie dobrze mogą być strzałem w dziesiątkę jak i kompletnym niewypałem. Do tego dochodzą rozsiewane mity o silnej zmienności dźwieku w zależności od napędu.

 

Technicznie rzecz biorąc kolumny są idealne do Twojego wzmacniacza - impedancja, choć 4 omowa to płaska jak w żadnych innych, wysoka efektywność - summa summarum ani niski DF ani stosunkowo niska jak na PP na KT88 moc A88T nie będzie stanowiła problemu.

 

Bez odsłuchu z tej półki brałbym Dali Helicon 400. Testowano je bodajże w tym samym "Audio" razem z Lunami. Niekontrowersyjnie dobre i odsłuchane przeze mnie w zestawieniu z tym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumiałem bez odsłuchu ani rusz , nie mam niestety takiej możliwości , kieruje sie tylko opiniami ludzi posaidających Triangle a jak wiemy opinie jak zawsze są podzielone na takie za i przeciw. Co radzicie abym zrobił ?? Odpuścic Triangle i szukać czegoś innego typowo pod lampe ?? Propozycja zakupu Triangli wydaje się być niezwykle atrakcyjna cenowo - ale czy warto ?? Dlatego też chciałbym uzyskać odpowiedzi dotyczące powyższego tematu - pozdrawiam - italus.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to pytanie: Odpuścic Triangle i szukać czegoś innego typowo pod lampe? Przecież one są stworzone do lampy! Szkoda, że nie masz możliwości odsłuchu ze swoim wzmacniaczem, ja byłem w podobnej sytuacji, ale się nie zawiodłem. Odsłuchiwałem je tylko w sklepie i od razu wiedziałem, że to jest to czego szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->italus

 

Nie moge zrozumieć dlaczego szukasz "czegoś po lampę" skoro Twój A88T to PP i chyba ze 40W ma na wyjsciu więc powinien sobie poradzić z wiekszościa dostepnych na rynku zestawów głośnikowych.Czy z Beethovenami jest jakis problem, czy chodzi raczej o zmiane brzmienia?

Triangle są specyficznymi głosnikami, mozna je kochac do szaleństawa lub nienawidzić z podobna siłą.Odradzam zakup bez odsluchu.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Słuchałem triangli na AS i powiem szczerze że mi się nie podobały za bardzo .Bas i średnica były ok , ale te wysokie jak dla mnie za ostre .Przy dłuższym odsłuch stawały się męczące dla uszów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pp

 

Szukam typowo kolumn pod lampe o małej mocy gdyż posiadam jeszcze monobloki Amplifona o mocy niespełna 15 Watt , które to niestety Beethovenom nie dają rady - a lubie ich sobie posłuchać od czasu do czasu również...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CATV

długo grzałeś swoje Australe? wszedłem właśnie w posiadanie Luna, używane, ale tak na ucho (zastąpiły Zays'y) są nieprzedmuchane, płytszy niż w Zays'ach basss i momentami krzykliwa średnica, czego w Zays'ach nie słyszałem już od dawna.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italus>>>

 

Mogę wpaśc z moim Omakiem , co radę da...

 

Może przed Nowym Rokiem masz jakiś dzień wolny wieczorem ?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.