Skocz do zawartości
IGNORED

technics sc EH790 vs yamaha pianocraft


rosim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, czy warto przesiadać się z technicsa SC-EH790 na

yamahę serii pianocraft np. 410 lub810? Technics ma w zestawie magnerofon 2

kasetowy, cd z mp3 i zmieniaczem x5, amplituner, procesor dźwięku

(koektor, efekty pro logik, surrand itp), 5

głosników (2 x przód 3 drożne z bass refleksem) środek i 2 satelity.

rzedko korzystam z efektów kina domowego, słucham na tej wieży przede wszystkim muzyki. Link do sprzętu (jak to wygląda):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pokój 18 mkw w

bloku. Chodzi mi o to, że w technicsie mimo próby różnych ustawień

korekcji nie podoba mi

się góra, czyli wysokie częstotliwości gdzieś znikają. Pianocrafta

słuchałem przez chwilę

tylko w sklepie muzycznym, ale górę miał ok. Chciałbym, żeby sprzęt

odtawrzał selektywnie

również na małej głośności, bo, z technicsa żeby uzyskać coś z

wysokich tonów muszę

podkręcić głośnosć. Proszę o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PianoCraft to innapółka i klasa. Sam mam i Technicsa tez nawet podobnego i uważam go za kupę plastiku choć czasem słucham na nim gdyż reszta sprzetu jest u mam nadzieję przyszłej żony;)

Pozdrawiam i polecam Piano

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy technics-ksie, Piano nie ma Systemu Super Woofer Drive i korektora Super Sound EQ! :)) PS. A tak serio, technic to świetna rzecz, ale z logiem "LOGO" :)) Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl ja na serio pytam, nie chodzi mi o takie tam udziwnienia typu Systemu Super Woofer Drive i korektora Super Sound EQ, może pytanie bardziej dotyczy kolumn dołączanych do tych zestawów, nie wiem jak je zadać, wprost chodzi mi o to, czy pc nie gra tylko wyeksponowanym środkiem i górą?czy w pf jest możliwość takiego ustawienia, że podbije zakres przy cichym słuchaniu coś w rodzaju kontura w starych sprzętach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrze przesłuchane i obydwa PianoCrafty (małego i dużego) i Technica o któym mówisz. Kiedyś, dawno, dawno temu, chciałem kupić technicsa, właśnie takiego i walczył z Yamachą dwuczęściową. Nie kupiłem żadnego z nich, później wiele razy u znajmoych, którzy mają wszystkie zestawy o których mowa (oczywiście różni znajomi :), kazdy po jednym). Wtedy i teraz wybrałbym Yamahę. Dźwięk o wiele, wiele lepszy. Swoją drogą nie rozumiem tych technicsów, tyle dokłanych (dobrych) danych pomiarowych, które tak ładnie wyglądają, wielce samochwalony biamping (albo i tri) i jakoś nie przekłada się to na dźwięk i gra jak takie więksiejsze zestawy Sony czy innych w tym segmencie z zakresu mini-HiFi.

Z Yamahą możesz mieć tylko taki problem, że w 18m2 możesz nnie uzyskać SUperWoofer z Technicsa, czego na początku będzie Ci brakowało być może, ale myślę, że po paru dniach zapomnisz o tym. Pamiętaj tylko, że te Super Woofer to wąsko wyopchnięty zakres częstotliowści, który daje wrażenie mięsistości i potęgi, ale jak usłyszysz ile może się dziać w zakresie niskich tonów z Yamahą, to Ci przejdzie.

Inny sprawa, że jeżeli masz już Technicsa, to ciężko go będzie sprzedać nawet za połowę ceny (taki standard przy z drugiej ręki).

Póki co możesz spróbować pokombinować z wymianą wysokotonówki w kolumnach Technicsa. To główny winowajca.

 

Chruper

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosim

 

Sprzedaj to badziewie poki Ci jeszcze dziala i mozesz cos wziasc za nie. Moja mama w przyplywie checi posiadania "ladnego" i "dobrego" sprzetu kupila cos takiego, nawet wyzszy model. Wizja dzisiejszego plastikowego audio, rozlatujacego sie w dosc krotkim czasie pasuje do tego Technicsa idealnie. Nie wnikam juz w elementy brzmienia bo sie gubilem by cos normalnego ustawic w tych mrugajacych efektach, podbiciach, programach itp. Reasumujac rodzice ktorzy zadnymi fanami audio nie sa, zgodnie mowia ze to jest tragedia. Radio i magnetofon sa w miare ok. CD sie rozlecialo (fizycznie) dosc szybko, a przez krotki czas swojego zywota gralo wyraznie gorzej od dobrze nagranej kasety (na magnetofonie w tej wiezy zreszta)

Powodzenia,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to aż taki plastik i chodzi ponad 2 lata beż żadnych sensacji, fakt, że niby pełno ustawień, surrandów, prologik itp. ale dobry dźwięk ciężko ustawić, brakuje 2 zwykłych potencjometrów basu i soprawu, ew. kontura dodatkowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Powracam do wątku, po pewnych doświadczeniach. Wiem, że technics nie jest chwalony i ta wieża EH790 nie jest sprzętem audiofilskim, ale częsciowo muszę wziąć ją w obronę. Przede wszystkim osoby, które w większości negatywnie oceniają technicsa piszą, że słyszeli u kogoś, rodziców, znajomych itd. A ja trochę poszperałem, pokombinowałem, porobiłem różne zamiany. Doszedłem do takich wniosków:

1. Wcale nie jest tak źle jeśli chodzi o wykonanie, wieża u mnie gra ponad 4 lata, żednego problemu z nią nie miałem, mimo codaiennej eksploatacji.

2. Cd czyta wszystkie płyty bez problemu, nawet czarne cd-rw.

3. Wzmacniacz w klasie H+, co daje oszczędność np. nie potrzeba stosowania dużych radiatorów odprowadzających ciepło z końcówki mocy, gdyż przy mniejszym napięciu zasilania występują na wzmacniaczu mniejsze straty i tym samym nie wydziela dużo ciepła.

4. W kolumnach jest marnej jakosci głośnik wysokotonowy, dodatkowo puszczony szeregowo przez mały kondensatro 2,2uF. Ja zmieniłem ten kondensator na lepszej jakosci 250V, większy 3,3 uF i poprawa dźwięku jest znacząca.

5. Najwięcej chyba w kwestii brzmienia zależy od ustawienia jej w pomiesczeniu. Ja mam ja w pokoju 18m2, głosniki frontowe wszystkim ustawione ok. 40-50 cm od ściany, bo w kolumnach BR jest z tyłu. W tym układzie bas jest ciekawy, schodzi w bardzo niskie rejestry, przy czym nie ma mowy o żadnych zniekształceniach. Testowałem generatorem i sygnał miał miniejszą moc przy zejściu poniżej 45 Hz. Co by nie mówić głośnik niskotonowy jednak 17 cm a nie np. 11 cm, fizyki nie da się przeskoczyć.

Ustawiłem tę wieżę w pokoju 11 m2 i porażka, nie dośc, że dźwięk płaski, to jeszcze słaba dynamika, musiałem podkręcać do -20dB, żeby usyskać głósność -40dB z pokoju 18 m2. Dlatego wcele się nie dziwię, że ktoś posze, że wieża ma plastikowe brzmnienie, a jak pytam jak jest ustawiona - kolumny obok wzmacniacza, w małym pomieszczeniu wewnątrz segmnenu.

6. Słuchałem pianocrafta w kilku sklepech (niestety tylko w sklepach). Przestrzeń, dynamika owszem, ale jak ustawiłem na pokrętło na bardzo ciche słuchanie - basu już nie było. Nie wiem czy to zasługa oddzielnej końcówki mocy w technicsie (bi-ampling - osobno wzmacniany sygnał niskich częśtotliwości, osobno średnich i wysokich), ale przy ściszonym potencjometrze słyszę dość selektywnie, przede wszystkim nie ucieka mi bas (może to jednak długość fali w tych 18m2).

Reasumując - nie zawsze warto podpierać się opiniami osób, które coś słyszały przelotnie, "w biegu" i wydały nagatywną opinię. Ja wstepnie po opiniach o pc chcałem już odstawić thxa i lecieć do sklepu po yamahę. A czasem watrto popróbować ze sprzętem, który mamy, bo nieduzym nakładem można uzyskać ciekawe efekty.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dodam jeszcze, ża kondensator w kolumnie zmianiłem na typ MKT, czyli poliestrowy z folii metalizowanej, oryginalny to był elektrolit!

I jeszcze jedno, wieża potrafi grać bardzo głośno i bardzo mało przy tym zniekształca, to jest nie występuje przesterowanie i charczenie kolumn, czy też jakieś rezonowanie, a tym bardziej dudnienie basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rosim

Ja wiem że nabijają się prawie wszyscy z techniksa ale,pod mojego EH750 podpiołem teraz Dali concept 6 i cd azura 540C. Jest dużo lepiej ,w kolumnach nie grzebałem bo nie umie ale na nowych jesto wiele lepiej.Podepnij pod sekcje średnio-wysoko tonową i usłyszysz .A procesor to lepiej wyłączyć.Pozrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, a co zrobiłeś z wyjściem niskich? podpiąłeś pod dali tylko sekcje średnio-wysokotonową, a niskie zostawiłeś w kolumnach techniccsa?? Nie brakuje Ci basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy40, chyba już wiem, co miałes na mysli z wyłączeniem procesora - po prostu nie uzywać DSP, ProLogic i innych efektków. Jestem za, najczęściej słucham w zwykłym stereo, zresztą najlepiej byłoby w ogóle puścić sygnał wprost z CD na amplituner, bez pośrednictwa procesora, który pewnie wnosi dodatkowe szumy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rosim

Wyjście niskich zostawiłem wolne , i ręcze że basu nie brakuje.A w procesorze wsio na 0 i samo stereo do muzyki, ominąć skubanego nie sposób niestety, pracuje na nowy wzmak ,marzy mi sie jakić crek albo co, jeszcze nie wiem.pozdrówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio spadły ceny, pc 810 mozna kupiś nową za ok. 1600-1700 zł. Ponawiam pytanie, jak pc zachowuje się przy cichych odsłuchach? Wg mnie z oryginalnymi kolumnami może byc słabo z basem w porównaniu z HE790, ale pc niestety nie miałem możliwości odsłuchać w kompfortowych warunkach, tj. poza sklepami w hałasie. Ktoś ma jakies doświadczenia w tym zakresie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rosim

"... pc niestety nie miałem możliwości odsłuchać w kompfortowych warunkach, tj. poza sklepami w hałasie ..."

 

Otóż to.

Żebyś miał miarodajne porównanie to KONIECZNIE posłuchaj Piano-Crafta w tym samym pomieszczeniu,

w którym będziesz tego słuchać docelowo - u siebie w domu. Na pewno nie w wielkiej sali sklepowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś.

W Technicsie masz pełno różnych funkcji, w dodatku więcej głośników...

Za to wszystko trzeba było zapłacić, nawet jeżeli z tego nie korzystasz.

To MUSI mieć wpływ na jakość dźwięku.

Te wszystkie zbyteczne pierdoły, nie tytlko nie wnoszą korzyści, ale wręcz przeciwnie - psują dźwięk.

Zamiast więc płacić za coś, co psuje dźwięk, lepiej zapłacić za tylko tyle elementów, ile jest potrzebnych,

ale za to lepszej jakości.

Takie moje zdanie.

 

Dylemat natomiat nie polega na tym, co lepsze, bo tu sprawa jest oczywista.

Problem w tym, że Technicsa niestety już masz, a Yamahę ewentualnie dopiero miałbyś kupić.

Czy różnica jakości warta jest tyle, ile musiałbyś dopłacić, to już musisz ocenić SAM.

Ale powtarzam, KONIECZNIE posłuchaj Piano-Crafta U SIEBIE. I to najlepiej kilka dni, jeżeli się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanoosh, technics po wylączeniu tych "dodatków" jak to opisujesz zyskuje i to dużo, ale chciałbym powrócić do podstawowego pytania - jak achowuje się pc przy cichym słuchaniu? W technicsie jest jednak, dzięki m.in. biamplingowi namiastka suba, wiec nie muszę zwiększac głosności, aby bas był dobrze słyszalny np. przy -66dB. A co do wyglądu - jak napisałeś, tylko akurat mi nie bardzo to odpowiada, bo meble mam raczej pod wymiary dużej wieży, pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Piano-Crafta w małym pokoju i wczoraj póóóźno wieczorem trochę sobie posłuchałem baaardzo cicho.

Nie miałem wrażenia braku basu.

Oczywiście nie jest on wtedy szczególnie eksponowany, ale też wszystko inne jest sciszone.

Ogólna równowaga tonalna (proporcje poszczególnych zakresów pasma) raczej się nie zmieniła.

Przy obecnie obniżonych cenach Piano-Crafta sądzę, że będzie jeszcze trudniej niż przedtem, znaleźć brzmienie tej samej klasy w podobnej cenie.

Natomiast nie wiem, jaki masz ten bas w Technicsie i jakie masz w związku z nim oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, nie zupełnie, ten przycisk owszem podbija troche bas, ale nie jest to tak, że bez podbicia basu nie ma w ogóle, trzeba także wyączyć przycisk super eq, który może się sprawdza, ael przy słuchaniu KD.Poza tym nalezy słuchać w stereo, czyli wyłączyć efekty dsp, dobrze ustawić kolumny w pomieszczeniu, zmienić kondensatory w kolumnach i jest w miarę ok., pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanoosh - słuchasz w małym pokoju - ok. ale ja myślę o troche większym, tj. 18m2, w thx bas jest miekki i dobrze kontrolowany, schodzi nisko, do 45Hz w zasadzie bez spadku, porównywałem ze starym amplitunerem marantza SR1010 - w marantzu niestety bas był "pukający" i twardy, pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosim ---> Skoro jesteś przekonany do Technicsa to temat jest chyba zamknięty bo nikt Cię nie przekona.

 

Kiedyś byłem na podobnym etapie z CD. Doradzano mi Marantza, niektóre modele Pioneera czy Denona ale zapatrzony byłem w efekciarskiego Technicsa. Dopiero po niecałych 2 latach zrozumiałem jaki popełniłem błąd i poszedłem już w dobrą stronę.

 

Dźwięk z PC będzie inny. Basu będzie niby mniej ale będzie on lepszej jakości, zróżnicowany i po pierwsze nie wrzucony na pierwszy plan. Dużo zależy od słuchanej przez Ciebie muzyki bo jeśli słuchasz ostrej rąbanki to Technics jest akurat.

 

PC też możesz ustawiać różnorako w pokoju i dobierać odpowiednie brzmienie.

 

Słuchałem tego Technicsa dość dużo (mieliśmy przez jakiś czas na recepcji w serwisie) i może nie ma tragedii jak się go słucha od tak sobie ale w bezpośrednim porównaniu z czymś o klasę czy dwie lepszym i nieco wymagającej muzyce SŁYCHAĆ różnice. Przede wszystkim jakość wysokich tonów, sekcje bas, średnie, sopran nie grające spójnie czy niskie tony,które pompują dźwięk ale tak samo przy różnym rodzaju basu.Bez większej różnicy czy to grały organy czy bęben.

 

Dobrze Ci radze,żebyś posłuchał ale nie oczekiwał takiego samego dźwięku tylko lepszych tonów wysokich ale naszykuj się na inny dźwięk, który docenisz wsłuchując się dokładniej w brzmienie Yamaszki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że słuchałem Yamaszki w małym pokoju, bo tam to u mnie stoi.

Ale

stawiałem ją też w pokoju 25m2 i radziła sobie bardzo dzielnie.

Nie było takiego basu jak z "dziewiątek" B&W, w innych aspektach też była przewaga "dużego" zestawu,

ale tenże zestaw kosztuje kilkakrotnie więcej od Yamaszki, więc nie ma co tego porównywać.

Natomiast mógłbym bez zmęczenia słuchać Piano-Crafta nawet na dłużej, nawet w dużym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.