Skocz do zawartości
IGNORED

Naim CD 5i lub CD5X


babatular

Rekomendowane odpowiedzi

Krzychu w Twoim pytaniu wyczuwam głęboką pogardę dla HFM więc po co mam Cię przekonywać, że jest inaczej. Ciężko zmienić czyjś światopogląd. Mnie osobiście gazeta HFM podoba się bardzo, choć też nie ze wszystkim co tam piszą się zgadzam. Ale mam dla nich duży szacunek i wcale nie wyczuwam u nich bajkopisarstwa. Chociaż robi mi się przykro gdy słyszę, że panowie Stryjecki, Rachwald, Kłos i inni to bajkopisarze i amatorzy, którzy się nie znają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> CATV

Ależ ja pytałem całkiem poważnie i bez pogardy!!! Bo - widzisz - ja uważam, że wszystkie media są niepoważne, WSZYSTKIE... A dlaczego? Bo - jak każdy podmiot gospodarczy - działają dla zysku, a nie po to, by informacje przez nie przekazywane były prawdziwe... Wiem, co piszę, bo od kilku lat monitoruję media dość uważnie, bo z tego żyję...

 

Co innego, że HFM, to fajna gazeta jest - też ją lubię poczytać w kiblu lub w metrze... i pooglądać te rozbierane obrazki sprzętu HiFi ;-D Podobnie lubię poczytać/pooglądać Audio, AudioVideo, HiFiChoice itd... Wszędzie jest napisane to samo, o tym samym, tak samo i z takimi samymi obrazkami... Ale jest przynajmniej - kolorowo!

I to tyle o nagrodach ;-) No, ale to już naprawdę off topic sę zrobił... a to temat na osobny wątek ;-D

uszanowanie,

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CATV

 

Spokojnie przejdzie Ci to uwielbienie dla tego pisemka bo ani hifi ani muzyka nie jest :-)))

Krzych to juz to zapewne przerabiał, przerobiłem ja i pewnie wielu innych na tym forum.

Nie ma co kruszyc kopii każdy robi w życiu jak chce.

 

Raz jeszcze przepraszam za OT

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Ależ ogień w dyskusji! I to zwykłe cedeki potrafią takie emocje wytworzyć!

Jako że troszkę zostałem wywołany do tablicy, to się odezwę.

 

parmenidesie

Nie byłeś u mnie! (Choc cały czas zaproszenei jest aktualne). Ja nie mam Amplifona! (Jezu, lampy u mnie? Brrrrrrrr, ohyda, lampy, fuj! :-). Amplifona z Ruarkami słuchałeś właśnie u krzycha i obaj jesteście zgodni: Naim 5i w tym systemie nie zagral!

Dlatego też teraz zwróce sie do założyciela wątku:

 

babatular, a jaki to system ma Twój znajmy? Przeciez każdy audiofil, nawet przedszkolak wie, że grają całe systemy i jedna rzecz w jednym systemie zagra a w innym nie. Więc Twoje pytanie jest trochę bez sensu. Ale żeby nie było, że nie na temat. O Linnie nic nei napisze, bo właściwie to nie miałem z nim kontaktu. Natomiast Naima 5i słuchałem dwa razy - raz w firmowym, "legendarnym" zestawieniu z dedykowanym wzmacniaczem i Harbetami a drugi raz z Audio Phisicami i Delta Studio. I powiem tak: szału nie było. Za każdym razem dźwięk nie powalał. W pierwszym przypadku było tak sobie - ani barwy, ani dynamiki, ani basu, ani góry. No nic nie powalało. Nie było tragicznie tylko jakoś tak leko nudnawo, bez zaangażowania, bez emocji... W drugim - troche lepiej, ale tez i reszta systemu zacniejsza. Ale po podpięciu w miejsce Naima innego cedeka - nie ważne jakiego i jakiej firmy - okażało się, że jest o niebo lepiej. Nawet sam wlaściciel tego Naima przyznał, że tak jest i z tego co wiem szuka nowego odtwarzacza i chyba kupi naprawdę bardzo zacne żródlo ...

Poza tym Naima słuchalem - jak wszyscz - na Audioszołach - i jeśli nie był to dramat na polowaniu bez nagonki, to przynajmniej z nagonką. Uważam, że ta marka, przepraszam, ten model 5i jest mocno przereklamowany. Można pewnie z pięć lepszch cedeków od Naima 5i lupić. I tu płynnie przechodzimy do kolegi ...

CATV

No i co z tego, ze Naim 5i dostałto nagrodę taką czy śmaką? I co ma do tego profesjonalizm józwy, Stryjeckiego czy Kłosa? Historia zna przyklady wielu klocków, co to wychwalane są pod niebiosa a nie grają? Wystarczy cały Cambriidge Audio czy "słynne" Rotele z serii 2 wymienić. Czy jesteś aż tak naiwny, że wierzysz w rankingi kolum, samochodów, odkurzaczy robione w gazetach o kolumnach, samochodach, odkurzaczach? No, chyba tak, w Twoim o mnie i Naim, i Argentum i Sterovox (jak to było w Audio/Video? "deklasuje dwu, trzykrotnie droższych rywali"? Miałem tego sterovoxa, dobry kabel w swojej cenie, ale to co napisał o nim red. Kulpa to ...pulpa). CATV, od wielu lat pracuję w mediach i coś na ten temat wiem :-)

Pozdrawiam Stempur

 

PS Zdezi! Gdzie byłes jak Cie nei było?

Mówisz,że Naim "gra w wielu zwyczajnych nieaudiofilskich domach w których ludzie uwielbiają słuchać muzykę!" No, to fakt. Ale my tu jesteśmy na forum audiofili, co chca muzyki słuchać a sposób audiofilski, pelen zaangażownia, emocji, barwy, szczegółów, a nie ot tak, na Naimie... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempur

akurat jeśli chodzi o żródła to ja pomimo dwudziestokilkuletniego doswiadczenia w całej tej zabawie nie pamietam żródła które byłoby bardzo dobre ale dobrze grało tylko w niektórych systemach. W jakim systemie Gryphon Mikado, Linn Sondek CD 12 czy WAdia 851 zagra żle? Jeżeli możesz takie podać to będe wdzięczny.

Jeśli uwaga odnośnie wiary w gwiazdkologie była skierowana do mnie to mocno chybiłeś. Bowiem mimo że Naima CD5 czy Linn Ikemi są takie kultowe to nigdy ich nie kupiłem ani nawet nie słuchałem ( oczywiście w kontolowanych warunkach - bo systemy na nich oparte słyszałem, które raz grały dobrze innym razem gorzej ale nie jestem w stanie stwierdzic czy to te CDeki grały dobrze czy słabo.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za temacik! Szkoda, ze nie moge wlaczyc sie merytoryczni bo slyszalem tylko naima a nie znam linnow.

 

Naim akurat zrobil na mnie dobre wrazenie ale byl to gorny zestaw a muzyka akustyczna no i fajnie gralo.

 

Co zas do dyskusji - wedlug mnie nie posuwa ani o krok do przodu stwierdzenie typu 'gniot', 'porazka' czy 'kicha' (moje ulubione - nauczylem sie na forum!).

 

Przeciez wszsytko gra w jakims otoczeniu sprzetowym i akustycznym oraz na dodatek w obliczu rozmaitych upodoban. No i nie jest tak, ze cos jest kicha i koniec. IMHO.

 

Poza tym, naim ma jakas tam renome. I wowczas do upodobania sobie naima dochodzi element posiadania naima. To cos jak posiadanie sportowego samochodzika (nie wymienie marki bo zaraz napatoczy sie jazz :)) Posiadanie, posiadanie. Siedzi sie w takim samochodzie prawie na asfalcie, tylek boli po 30 minutach, walizke trzyma sie na kolanach, wygrzebac sie z niego to sztuka godna 007 (a trzeba wygrzebac sie z fasonem) - szczerze mowiac poza marka niewiele jest przyjemnosci. Posiadanie marki! Wow!

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular

Oczywiście uwaga o "gwiazdkowaniu" była skierowana do kolegi CATV, co zaznaczyłem.

 

A co do odtwarzaczy, to nie słuchałem Sondeka ani Mikado. Natomiast słuchałem kiedyś Wadii (nie pamiętam modelu) i na konkretnym systemie nie była lepsza niż AA Lektor IV (pewnie dwuktornie jak nie trzykrotnie tańszym). W pewnych apektach grała moim zdaniem ciekawiej w innych lepszy był Lektor. Moja uwaga tyczyła nie tego, że dobre odtwarzacze grają tylko w niektórych systemach ale tego, że wszelkie elementy trzeba dobierać uważnie. Bo nawet znakomite elementy źle zestawione mogą zagrać fatalnie. Dowodów nie brakowała na przykład podczas ostatniego Audioszoł.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stempur starasz się ze mnie zrobić głupka, który ślepo jest zapatrzony w gwiazdki. Gdyby tak było, to czy najdroższy element mojego zestawu kupiłbym nie przeczytawszy stosownej recenzji okraszonej gwiazdkami, a najlepiej z dopiskiem hi-end. Moje głośniki kupiłem po odsłuchu (bo recenzji Triangli Australe nie było dotąd w żadnym piśmie), jak zresztą większość moich urządzeń. To, że Tobie Naim nie odpowiada to twoja sprawa. Mnie na razie zadowala, choć powiem szczerze, że nie jest to szczyt moich marzeń. Lecz powiedzieć o nim, że to totalny syf moim zdaniem nie można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu na jednym z publicznych odsłuchów to Amplifon z CD Krella nawet nie zagrał, a z Primare d20 tak:)Oczywiście ten Krell był dużo lepszy od Primare:)

Analogicznie niech każdy sam sobie dopowie co jest dobre a co słabe:)

Natomiast Naim wcale nie tylko gra z Naimem i również jest wrażliwy na okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CATV

24 Lut 2007, 21:54

A nagrodę roku w HFM cd5i dostał przypadkowo...

 

Takimi wpisami jak ten wyżej to - z przeproszeniem - ale sam z siebie robisz (i tu cytat z Twojego własnego posta ;-) "głupka, który ślepo jest zapatrzony w gwiazdki". A nie kolega stempur z Ciebie robi takiego głupka...

W ogóle już niespotykane jest, że kupiłeś kolumny po odsłuchu (sic!), bo... ich recenzji nie było w prasie kolorowej ;-D Zresztą - rzekomo - podobnie jak innych elementów Twojego systemu... A Naim CD5i? Amplifon WT30 II? DNM Reson BulletPlug? Stereovox HDSE? Argentum6/4? Ich recenzji też nie było w żadnym kolorowym piśmie?! Oj, chyba coś umknęło Twojej uwadze podczas lektury... ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67 25 Lut 2007, 15:23

"Natomiast Naim wcale nie tylko gra z Naimem i również jest wrażliwy na okablowanie"

 

>arek67

no tu chyba naraziłeś się naim-owcom ;))

 

Naim-a traktuje jako bezpieczny zakup. Chcesz wydać kasę bez poszukiwań poszczególnych elementów system. Raz odsłuchujesz całość systemu, podoba Ci się, wydajesz kasę, zabierasz do domu, włączasz i jesteś szczęśliwy :)) i faktycznie zapominasz o całej tej gonitwie.

Czy pojedyńcze elementy systemu Naima mogą zagrać lepiej w innych systemach, oczywiście to kwestia gustu, ale wydaje mi się, że poza dwoma najniższymi modelami (cd5i i nait5i) chyba tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie zgodzic z przedmowcami, ze rcenzje w HFiM sa oszukane i nie mowia prawdy.

Przykladem niech beda kolumy Avance, ktore dostawaly juz chyba kilka razy tytul kolumn roku. Hahaha

To sa jedne z najgorszych kolumn jakie slyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himan, 25 Lut 2007, 19:48

 

>Musze sie zgodzic z przedmowcami, ze rcenzje w HFiM sa oszukane i nie mowia prawdy.

>Przykladem niech beda kolumy Avance, ktore dostawaly juz chyba kilka razy tytul kolumn roku.

>Hahaha

>To sa jedne z najgorszych kolumn jakie slyszalem.

 

Hehehe Avance marka nie znana w Danii u nas za sprawa "obiektywnej i rzeczowej" redakcji hfm zrobiły furore że hoho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno znaleźć markę sprzętu audio, która by nie dostała w tyłek na tym forum. Jako forumowej społeczności na szczęście udało nam się odrzeć z mitów takie marki jak: naim, avalon acoustic, cary audio, audio note, linn, spendor, martin logan, mbl, mcintosh, B&W, classe, nie mówiąc o popularnych markach jak yamaha, denon, sony, marantz, rotel creek, NAD, AE, dynaudio, avance, WLM...

dostały tez rykoszetem polskie firmy: ESA, Amplifon, delta studio, velum, markow, ancient audio, audio academy...

nieźle wśród forumowiczów trzymają się takie marki jak Audio Aero (źródła), ECI, linn (tylko gramofony), starsze meridiany (odtwarzacze), quad.

 

to taka informacja dla młodych miłosników techniki audio, którzy od niedawna śledzą to forum;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CATV

Chciałbym poprosić, abyś czytal ze zrozumieniem i nie wmawiał mi, że napisałem coś, czego nie napisałem. Oto cytaty:

 

" I powiem tak: szału nie było. Za każdym razem dźwięk nie powalał. W pierwszym przypadku było tak sobie - ani barwy, ani dynamiki, ani basu, ani góry. No nic nie powalało. Nie było tragicznie tylko jakoś tak leko nudnawo, bez zaangażowania, bez emocji... W drugim - troche lepiej" - ja.

 

"To, że Tobie Naim nie odpowiada to twoja sprawa. Mnie na razie zadowala, choć powiem szczerze, że nie jest to szczyt moich marzeń. Lecz powiedzieć o nim, że to totalny syf moim zdaniem nie można" - Ty.

 

Widzisz różnicę między "dźwięk nie powalał? a "totalny syf"?

Pozdrawiam wszystkich Naimowców

Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> parmenides

... Ale czy to źle??? Tak naprawdę, to chyba codzienne życie (czyli też to forum ;-) jakoś wyłapuje "robienie w konia"... Bo pokaż mi osobę, która chciałaby mieć w domu źle grajacy sprzęt, tylko dlatego, że jest on mocno promowany w danej gazecie, czy kilku mediach naraz? ;-D Znasz tu kogoś takiego?

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych - widzisz, chodziło mi o to, że prawie każda firma dostała na naszym forum w tyłek i trudno było znaleźć, coś, co nie zostało skrytykowane. może to siadczyć o dwóch sprawach:

1. że ludzie wystawiający opinię kierują się swoim gustem wypracowanym na podstawie swoich doświadczeń

2. że ludzie piszący a forum uprawiają permanentny marketing.

 

wszyscy zdrowo myślącay odrzucą punkt drugi. podobno tertium non datur. ale może znasz trzecie wyjście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na Twoje pytanie "czy to źle?" oraz w kontekście mojego pkt nr 1. - uważam, że to świetnie, że ludzie mają rózny gust i wolną wolę oraz siłę, by wyrażać swoje zdanie. Ponadto cieszę się, gdy ludzie zauważają, że jest to ich własne subiektywne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> parmenides

Czy ja znam??? Tony Blair zna Trzecią Drogę! A raczej kiedyś mu się wydawało, że zna... Żartowałem... ;-)

Oczywiście, że znam - na tym forum są jeszcze osoby o zdrowym rozsądku i normalnym podejściu do swojego hobby, jakim jest sprzęt audio i słuchanie muzyki. Które - do tego - nie mają tu żadnych interesików do zrobienia... Po prostu i z angielska - "HiFi enthusiasts" ;-D

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych - ja to doskonale wiem, bo sam jestem taką osobą. na swoim hobby tylko tracę pieniadzę...;)

Krzychu - mimo ewidentnej równicy zdań serdecznei Cię pozdrawiam. Szanuję Twoje poglądy i doświadczenie. Mam nadzieję, że odebrałeś naszą wymianę poglądądów jako "spojrzenie na inne spojrzenie".

 

Stempur - teraz pozmianach w Twoim systemie muszę Cię odwiedzić. Przepraszam za tę pomyłkę. głupio mi...

serdeczne pozdrowienia

adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> parmenides

Oczywiście, że tak; ja też na tym hobby tylko tracę pieniądze, ale to klienci głosują ponoć swoimi portfelami, oby tylko ruszyli jeszcze przedtem głową... ;-) Ja także pozdrawiam, miło mi się z Tobą gawędzi, jak zawsze zresztą... I - zapewniam - bardzo szanuję Twoje doświadczenie i poglądy na naszą wspólną przecież pasję ;-)

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parmenidesie

Jak patrzę na prognozy pogody w okolicach Kotliny Kłodzkie, dokąd od najbliższej środy miałem udać się na zjeżdżanie na dwóch deseczkach, to nie wykluczam, że 10 dni zimowego urlopu spędzę w domu, niestety :-( I będą z dziką zachłannością słuchał muzyki, bo ostatnio włączam sprzęt raz w tygodniu na trzy godziny. Dlatego też zapraszam bardzo serdecznie do siebie. A omyłka? Kiedyś Ci opowiem o moich co lepszych pomyłkach :-)

Pozdrawiam Stemnpur

 

PS. Dobra panowie, nie trollujmy już, nich inni mówią o Naimach i Linnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyjedzam w alpy na narty w przyszly weekend.

 

a wracając do wątku: cd5x lepszy od cd5i. linna genki nie znam. wybór w cenie od 4,5kpln do 9 kpln (oficjalne ceny wymienionych naimów) jest na rynku wielki. może meridian g07, może starszy 508, może AA lektor IV. Napewno warto spróbować CEC-a - model 51xr (lub starszy XZ) jest do dostania (u naszego forumowego kolegi Jerzyka23) w cenie sklepowej zbliżonej do naima cd5i - możesz od niego pożyczyc na odsłuch. bardzo dobre cd. Poza tym cyrus 8vs - podobno teraz jest nowa wersja. jeszcze jej nie słyszałem. znakomity cd - zupełnie rózny od mojego naima.

 

pozdrowienia

parmezan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze dystrybutor Regi nie ma jeszcze cd Rega Apollo.

Tyle dobrego pisza o tym cd za granica, pewno (?) bedzie konkurencja dla Naim cd 5i, ktorego znam brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.