Skocz do zawartości
IGNORED

Lyric Ti 120 (Cayin) - Elektra 1027Be


nudziarz

Rekomendowane odpowiedzi

marko3T, 28 Mar 2007, 14:26

 

Tak, wiem, że pytałem ale mało było odpowiedzi ;)

Co do Manleya to... jego wygląd "manleyowatych" mnie skutecznie odstrasza. -Nie, dziękuję ;)

Ale zaraz looknę czy aby Stingray nie wygląda jakoś normalniej ;)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregory69, 29 Mar 2007, 16:31

 

Ja Prima Lunę porównywałem z - np. Cayinem T35. I niestety P.L. nie zagrała dobrze. - Jest więc poza kręgiem mojego zainteresowania.

Cieszę się natomiast, że Cary SLI-80, wyglądający "poważnie" (i solidnie jak czołg) Tobie się podoba, i że jest tak uniwersalny w zastosowaniu różnych lamp oraz, że bias reguluje się samemu /pewnikiem wg jakiejś instrukcji/ :))

* * *

Ad. AS'06 to 1. dnia system z WLM-ami, IMHO przegrał z konkurencją zza ściany I TO WYRAŹNIE. 2. dnia - zgłupiałem - było DOKŁADNIE ODWROTNIE. A cholera nie pamiętam co tam, 2. dnia za ścianą WLM-ów zmieniono. Bo na pewno coś zmieniono - grało kiepsko... Taka moja ocena ale co ja tam się znam ;)

 

Pozdrawiam "too" i dzięki za info-wypowiedź :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea

 

Manley Ci się nie podoba? Cóż możliwe, jednak mało jest tak oryginalnie wyglądających lampiaków jak Stingray.

Ty go spróbuj może gdzieś posłuchać (ja bym chciał , ale nie mam gdzie)podobno rewelacja. W wątku o Manleyu jest kilka opinii.

Co do Cary sli 80 to właśnie ten bas mnie nie przekonał.

Słuchałem go z Avalon Symbol i WLM Diva czy Dive , jakoś tak.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci tez mojego ASL KI FOX 22 , bardzo dobry sprzęt po pewnych modyfikacjach gra bardzo ładnie .Jak chcesz mogę o nim wiecej napisac .Na razie dystrybucja ASL jest wstrzymana , w swoim czasie próbowałem go ściągnąc bezpośrednio z Chin ale mi się nie udało , nie wiem jak jest teraz , najbliższy miejsce gdzie go można kupic to NIemcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go 2 lata temu , cena naszego dystrybutora była 7200 PLN , mnie udało sie go kupić z innego żródła znacznie taniej .Urzekł mnie swoją barwą dźwieku i pieknym wokalem .Wady to bardzo płaska scena muzyczną ,nie najlepsza żrednica .Z moich porówan góruje on tak ASL 1001 .Zaczął się czas zmian , jest wrażliwy na okablowanie sieciowe to moje pierwsze spostrzeżenie , początkowo był podłączony starym Vellum , ostatnio Yorma , scena rozszerzyła się ,gigant , lokalizacja instrumentów świetna . I oczywiście wymiana lamp , fabrycznie montowane chinskie , świetnie nadają się do ogrzewania pomieszczenia ale do niczego więcej . Dołozyłem jeszcze kondenasatory przy katodzie do lamp mocy , ostatnio wymieniłem gniazdo sieciowe na Furutecha. Nie będe wiecej pisał o pierscieniach antywibracyjnych nie chcę ich reklamowac , ale wzmacniacz po tych zmianach gra naprawe świetnie . Na pewno dzwiek nie jest ciepły , nie ma w sobie nic z tej przysłowiowej słodkiej średnicy .Zalety to piekny wokal , bardzo czyste gładkie tony ,krótki dynamiczny bas , to też zasługa AP Tempo III , świetnie buduje scenę muzyczną , z kablem Yorma idealnie nadaje się do słuchani opery .Można prześledzic jak spiewak porusza sie po scenie .

Wady , w środku jednak niezbyt staranne wykonanie , jakośc wykonania bardzo przeciętna , jeżeli spojrzy się na to co jest w środku i sie go posłucha az trudno uwierzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taipan3,

 

po Twoim wpisie naprawde Ci wspolczuje tego co kupiles. Ale coz stalo sie.

A najlepsze to "jest wrazliwy na okablowanie sieciowe" wzmak za 7kPLN, kupiony przez Ciebie duzo taniej. No nie moge, sprawdz barometr, to moze byc wazniejsze! LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taipan3, 29 Mar 2007, 22:10

 

No to szczerze: nie przepadam za diabełkami. Może to kwestia udanej aplikacji, jednak to co słyszałem niezbyt mi odpowiadało (np. odsłuchy w Giżycku).

B. możliwe, że ASL zrobił to po swojemu i musiałbym zmienić zdanie. Kto wie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartman , troche za duzo niepotrzebnej ironii , mógłbys mi wspołczuc gdyby został dźwięk jaki był w momencie kupna , teraz powoli zbliżam sie do tego co sobie zaplanowałem . Nie wiem tylko czy pogoń za szukaniem lepszego dźwieku kiedyś sie skonczy ale na razie jestem zadowolony ze sprzętu ale to stan przejściowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dartman, 29 Mar 2007, 20:01

 

>Jerzyk23,

>

>oczywiscie nie zgadzam sie z Toba. Daleki bylbym od takiego gloryfikowania SE. No bo coz to takiego

>magicznego osiagasz ze swoimi Triangle Celsius? Dzwiek bliski idealu? :-))) Czy tez slyszales gdzies

>taki ale nie u siebie?

>

>Wszystko co bliskie idealu kosztuje. SE za 5kPLN jest akurat od idealu strasznie daleko i nadaje sie

>jako "lampka na biurko" ;-) Przepraszam za zdarta plyte.

 

Dartman,

 

W którym miejscu napisałem o lampie SE za 5kPLN???? Bo jakoś nie mogę znaleźć w moim tekście:-) Chyba coś Ci się pomyliło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk, Dartman

podsumowując i uogólniając; "idealny" dżwięk SE jest jednak bardzo drogi a "kompromisowy" PP bardziej cenowo realny.

Wzmacniacze PP są częściej mocniejsze (za akceptowalną) czyli lepiej będą też współpracowały z moimi Elektrami - i to jest kierunek mojego poszukiwania tajk jak radził Dartman.

Gdybym miał jednak DUŻO WIĘCEJ pieniędzy to wtedy SE tak jak radził Jerzyk.

Czy tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dartman, 29 Mar 2007, 20:16

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z tymi 50W to ciut przegięli, mnie wychodzi, że z czterech 300B to co najwyżej 36W

ale wygląda i waży rzeczywiście groźnie... prawdziwy żyrandol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 30 Mar 2007, 12:48

 

>powodzenia w wymianie tylu lamp 300B, najlepiej 8 razy Western Electric ;)

 

no to chyba trzeba kupować selekcjonowane "ósemki"! a jak jedna padnie, to prawdziwa tragedia, wypada kupić od razu 10 jednakowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy777

Elektry są fajne i pewnie już zostaną, ale na początkek kupię CD-ka z możliwością odtwarzania SACD w wersji 2 kanałowej ( pewnie Maranza bo nie ma specjalnie wyboru) a póżniej zacznę próbować z "lampiakami" a jak się uda i z hybrydką też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trochę płyt "hybrydowych" tak więc nic złego się nie stanie, jeżeli będę mógł ich posłuchać w wersji SACD. To wszystko, żadnej specjalnej ideologii :-)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

 

Jednak osobiscie wolalbym dolozyc kase przeznaczona na chip SACD w inne miejsce ale jak to sie teraz mowi Up2U

:-)

daj znac jak w koncu cos poskladasz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.