Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe + audio,co mam kupic?POMOCY!


himera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam poważny problem.Chcem miec dosyc dobre kino d. i równocześnie mieć możliwość posłuchania muzy w dosyc dobrej jakości.Mam b. mały pokoik,chba z 15 m:( więc nie potrzebuje jakis ogromnych mocy.Moge przeznaczyc ok 3.500 zł.Myślałem o np.:YAMAHA

RX-V340RDS + DVD-540 +

ELTAX DISCOVERY:cena 2.899 lub YAMAHA RX-V340RDS + DVD-540 + ELTAX DISCOVERY+ ELTAX SW-20 cena:3.399 albo PIONEER VSX-D811 + DV-360 + ELTAX DISCOVERY cena:3.444.Podkreślam,że więcej będę słuchać muzy niż oglądać filmy,tak 70% muza a 30% filmy.Bardziej liczy śię dla mnie jakość niż moc,lubie dobry bass.Prosze o pomoc,bo zamierzam to kupić na dniach i oczywiście w systemie ratalnym bo nie posiadam takiej gotówki.A co Wy byście kupili?Pozdrawiam iz góry dziękuję:) aha,byłbym zapomniał.Który z w/w zestawów bardziej nadaje sie do audio.Wiem że najlepiej byloby kupić wzmacniacz i 2 kolumny do audio,ale musi byc i w miare dobre kino i tak samo z audio.Nie zanudzam Was więcej.Pa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do muzy w kolejności najlepiej najgorzej

Marantz, Harman Kardon, Yamaha , Pioneer.

Strategia kupowania: 1 Kupić klocki ampli i dividi na allegro 2 pójść do sklepu. Podłączyć pod wzmacniacz stereo (dobry) paczki do stereo -przesłuchiwać do skutku. Dobrać do tego center front (jeśli stereo paczki mają kopułki jedwabne to center też jedwabne itd) do tego tyły. Przyjść do domu. Ucieszyć się że gra. Cieszyć się przez 3 godziny. Zebrać kasę znowu, kupić dobry wzmacniacz. Podpiąć go jako końcówkę mocy do frontów, i wejść analogowymi wejściami z DVD na wzmacniacz. Uff teraz w miarę ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość do bamboozle

(Konto usunięte)

ale doradziłes gościowi, zrujnowałeś cały plan, nie pisz jak Ty byś zrobił tylko doradź co z tych co wymienił kupiłbyś, rozwiązań takich jak Ty podałeś są setki, a ja akurat w życiu nie kupiłbym z drugiej ręki, nówka to nówka i nic tego nie zastąpi, a gośc chce ewidentnie nowy sprzet i ja go rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość YAMAHA user

(Konto usunięte)

Niestety - też nie doradze, tylko powiem jak sam zrobiłem.

Kupiłem w sklepie (bład?) Yamahę AV 630 + DVD 520. W KD - dobrze, w audio ŹLE !

Było sporo eksperymentów: wymiany kabli, tańcowanie ze sprzętewm po mieszkaniu - wszystko na nic. Przy niższych poziomach słuchania: płaski dźwięk, marna dynamika, bas cieniutki. Po włączeniu regulacji barwy: podobnie, tylko bas rozłał się po pokoju niczym cysterna butaprenu..

Ponieważ klocki kupione w sklepie, więc o odzyskaniu kasy na wtórnym rynku nawet nie ma co marzyć.

Ponieważ 630 ma wyjście z preampa na dodatkowy wzmacniacz więc z ogłoszenia kupiłem używany wzmak NAD 314. Ten model nie ma pilota co mi akurat nie przeszkadzało (steruję poziomem z Yamahy), a w oczywisty sposów obniżyło cenę. Dodatkowo jako bonus otrzymałem całkiem niezły preamp gramofonowy na którym akurat mi zależało.

Dźwięk w stereo jest o kilka klas lepszy, a wKD pozostałe głośniki są napędzane z amplitunera. Nie odczuwam w wyraźnie negatywny sposób różnicy między frontami (zasilanymi NADem) a resztą z Yamahy. W końcu centralny to głównie dialogi a tyły to efekty pojawiające się okresowo.

Aha jeszcze jedno.

Bez NADa chodziło to wszystko z subwooferem KODA SW10A. Skrzynka poszła precz (za tą kasę kupiłem wspomnianego NADa) i teraz nie odczuwam jej braku ;-)

Sorry , że nie dokładnie to co chciałeś, ale nie będę wstawiał kitu. Nie chciał bym, żebyś znalazł się w mojej sytuacji za 2 - 3 miesiące. A tak pewnie będzie , skoro mówiśz, że ZALEŻY CI NAA DOBRYM STEREO.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha user: a powiedz mi (bo się na tym w ogóle nie znam) co musi mieć wzmacniacz, żeby działał z amplitunerem? Wystarczy line in, czy to musi być jakieś specjalne wejście/wyjście? Jak to się podłącza fizycznie? Od strony yamahy 640 rozumiem, że idą kabelki od L/R Main, a gdzie wchodzą do wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość do himery

(Konto usunięte)

Ja bym za te same pieniądze kupił denona dvd700 i av 1604 (chyba), to wsio masz w cenie około 2,5 tys i na pewno otrzymarz o niebo lepsze stereo, no ale do kolumn musisz dołożyć, a może najpierw kup dwa głosniki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam jeszcze raz dla tych co nie wierza: ampitunery Denona sa najlepsze do muzyki a przy okazji dobre do kina. Po prostu posluchajcie roznych nagran w trybie Direct i zobaczycie ze niepotrzebna jest zadna korekcja a dzwiek jest naturalny a chyba o taki nam chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co się z wami dzieje ? Kilka dni nie zaglądałem i wszystko od nowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amplituner i procesory do starych płyt CD się nie nadają. To po prostu profanacja dobrych nowoczesnych urządzeń. Najpierw kupujecie potężne amplitunery, a potem wywalacie szmal na nędzne DVD. To wszystko, jak pisałem wielokrotnie i juz mi się nudzi, działa pięknie z nowymi formatami. Aby otrzymać dobry dźwięk z płyt CD trzeba wywalic kupe kasy na drogi odtwarzacz i resztę zestawu, podczas gdy wystarczy kupić DVDAudio lub SACD i rozkoszować się nową jakościa dźwięku. I nie ma potrzeby wywalania szmalu na głupie kable żeby rozpocząć przygodę i audiofilskim dźwiękiem. W końcu jeśli Panasonic model 75 za 700zł zostaje w prasie uznany za najlepszy odtwarzacz do 2kzł to w jakimś celu czyż nie ?

 

Rada- wywalić nędzne DVD i przejść na nowe formaty. starą kolekcję płyt CD traktować natomiast po macoszemu bo tu i tak niewiele pomoże, chyba że wywalimy majątek, bo tak to jest z tymi płytami co każdy stary wyjadaka w tej dziedziie potwierdzi. Fakt że płyt DVDAudio jest jeszcze niewiele, ale już są i będzie ich coraz więcej, a każdy wyraźnie pisze że kupuje sprzęt na lata.

Pozdrawiam i precz z CD już wolę winyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki.Wiem,ze chcieliscie dobrze ale teraz mam mętlik w głowie hehe. Jakbym mial gotówke to nie bawilbym sie tak z tym.Musze wziąść na raty więc sami rozumiecie.A takie zestawy są raczej tanie.Gdy się kupuje odzielnie to trzeba miec gotówke.Musze to dobrze przemyśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.