Skocz do zawartości
IGNORED

Głośnik centralny w systemie THX


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Mam do was jedno pytanie. W związku z tym że nie mam zabardzo miejsca, aby centralny umieścić pod ekranem, to czy można umieścić go nad ekranem (u mnie byłoby to ok 110 cm nad linią głośników L,R - czyli dość wysoko) lub czy można go "schować" za ekran?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopuszcza się możliwość stosowania gł. centr. za telewizorem jednak wtedy tv musi być oddalony od tego głośnika conajmniej o 1-1,5m, a także nie może być włożony w żadną szafke tylko musi stać na stendzie.

Położenie na tv lub pod nim również jest kompromisem, najwłaściwsze jest ustawienie głośnika przed tv ale na to mało kto może sobie pozwolić

 

ps. a już najlepiej było by ustawienie na środku identycznej kolumny co gł. przednie - to dopiero jest kino!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głośniki właśnie staiwa się za ekranem. Tylko że system THX ma między innymi na celu usunąć część wysokich tonów ze ścieżki dziwękowej filmu - czyli jak włączysz THX to na dwa sposoby zmiejszysz ilość wysokich tonów przez zasłoniecie go ekranem i poprzez wączenie THX. Nie wiem czy to mieli na celu konstrukorzy systemu THX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno można jakieś modele stawiać za ekranem, ale ręki sobie nie dam uciąć?! najlepiej wyślij maila do producenta twojego centrala będziesz miał 100% pewności!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.