Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla cary 805c?


titan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Muzszę w końcu kupić wzmacniacz, chcę żeby byla to lampa. Na oku mam cary 805c-używany, może ktoś z szanownych forumowiczów słuchał tego wzmacniacza? Nie licząc tej porażki z avalonem na audio szole.

Moim zdaniem to nie było dobre zestawienie, 805c podobno gra z kolumnami 92+db, 8ohm i nie skomplikowaną zwrotnicą. Właśnie takie kolumny będe miał- 8ohm około 100db

Jaki wzmacniacz w kwocie do 4500$ (kupno w USA wchodzi w gre 4500$ bez opłat i transportu) może być alternatywą dla cary?

 

Dziękuje i Pozdrawiam

 

Ti

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem tez 515b rowiez alnico

moze nie bedzie dokladnie 100 ale bardzo blisko

na gore raven r2

a srednica lowther pm6a

 

W kupe ma to polaczyc (zwrotnica) moj kolega, ja nie umialbym tego zrobic...

I szczerze mowiac to nie jestem w 100% przekonany ze On to zrobi jak nie to poszukam kogos kto dalby rade.

Moze Pan Lukasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to naprawdę fajne głośniki masz. Faktycznie połączyć wszystkie głośniki nie będzie łatwo no i uzyskać niski bas z tego głośnika przy standardowych rozmiarach odgrody będzie IMHO trudno, chyba że zastosujesz coś takiego jak Łukasz Fikus tzn. obudowę na woofer bez jednej, tylniej ścianki.

Jeżeli to nie tajemnica to za ile kupowałeś te woofery? Ile kosztowała Cię przesyłka z USA, bo zapewne stamtąd są?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile mam tylko raven, lowthery z altecami w ciagu miesiaca beda u mnie. Kupilem je w stanach za 416a dalem 400$ z przesylka do mojego brata ktory mieszka w NY za 515b dalem 490$. Za przesylke z USA nie place nic. Woofery kupywalem wlasnie z mysla o wlozeniu ich w obudowe bez tylnej scianki.

Prawde mowiac to nigdy w zyciu nie slyszalem jeszcze "odgrod"

Za to slyszalem ravena r2 i lowthera pm6a w innych konstrukcjach i bardzo mi sie podobalo, bas z altecow to podobno klasa. Jezeli uda sie to wszystko ladnie zgrac to ja juz nic wiecej nie chce.

Caly ten pomysl z odgrodami to maly eksperyment, jezeli sie nie uda to mam juz kilku kupcow z niemiec na wszystkie te glosniczki, a to ze kupilem je wszystkie w okazyjnych cenach i nie place za transport z USA i za wszelkie oplaty z tym zwiazane daje mi mozliwosc zarobienia 25%. Wiec nie jest zle :)

 

Pozdrawiam

T

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam wątpliwości czy ta lampa Cary faktycznie potrzebuje kolumn o tak dużej efektywności(92dB+)

Kilkunastowatowe lampy radzą sobie z klasycznymi kolumnami o spl w granicach 86-88dB , a ten 805 to przeciez kawał lampy.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, takie info dostalem od paru osob (1 posiadacz i 2 dealerow z USA) pisali ze 805c pelne mozliwosci pokazuje przy takich parametrach kolumn 92db+. Przedwczoraj mialem juz finalizowac zakup 805c (chcialem go kupic w ciemno) i dowiedzialem sie ze byly dwie wersje 805c, ostatnia wersja byla podobno duzo lepsza. Upgrade w Carym starej do nowszej kosztuje 500$ Sprzedajacy nie byl pewny jaka wersje ma. Wyslalem do Cary maila, podalem im numery seryjne obu monoblokow a Ci partacze powiedzieli ze nie udzielaja informacji na temat uzywanych urzadzen... Chociaz w jednej z recenzji za stereophila recenzent pisze ze jest opcja sprawdzenia ktora wersje sie posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja gdzieś , kiedyś słyszałem czy czytałem to były wersje różniące się lampami (podobno była jakaś z EL34)różne trafa i cóś tam jeszcze , ale fakty są takie że wzmacniacz ma dobrą opinie , zarówno ten stary jak i ten nowszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sa opisane wszystkie zmiany:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i stwierdzenie ktore sie nie sprawdzilo w praktyce

 

"If you're not sure which version of the 805C you have, you can call the factory and read off your serial numbers. Versions of the amp earlier than "C" can't be updated"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie sprawdziło się , bo się pewnie wkurzyli ,że zamiast kupić u nich nowy to Ty sobie jakieś używki wyszukujesz:-)

 

A może przez jakiegoś dealera firmy jest możliwość sprawdzenia wersji ,w końcu dealera powinni potraktowac poważnie.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje w branzy motoryzacyjnej i jezeli przychodzi klient i prosi o sprawdzenie samochodu na podstawie numerow nadwozia (mam taka mozliwosc) czyt. numer seryjny to sie nie wkurzam tylko pomagam. Nie obchodzi mnie z jakiego powodu chce kupic uzywany a nie nowy. Tym bardziej ze uzgodnilem juz z tymi baranami ze jezeli kupie ten wzmacniacz to sprzedajacy wysle go do nich na przerobke 230v z 110v (to tez kosztuje) a oni odesla go do mego brata.

Wyslalem juz kilka maili do dealerow ale czesc nie odpisala a czesc skierowala bezposrednio do Carego.

Odpuscilem juz ten wzmacniacz. Lacrimosa proponuje mi air tigt 300 lub najnowszego jadisa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychoszi $60 za sztukę - idę o zakład że to tylko przelutowanie kabli na zasilaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę możesz posłuchać monobloków ASL - modelu z głowy ci nie powiem - ale są na wyprzedaży w Audio Systemie za jakieś 10k zł. Ryszard_wpl sobie własnie kupił i bardzo sobie chwali - napisz do niego.

 

W AS maja też Cary 805, więc mżesz sobie od razu porównać do "wzorca" (myślę że po kilku modach mogą nawet zagrac lepiej niż Cary).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Studio Pro mają ASL na 845, a to trochę inna trioda, ma 2 razy mniejszą moc od 805, gra bardzo fajnie, ale z kontrolą basu nie jest IMHO zbyt dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no...

Te monobloczki ASL zapowiadaja sie niezle. Szczerze, to nigdy nawet nie trafilem na stronke tej firmy.

Ale z wstepnych ogledzin web wyglada to calkiem, calkiem. Nawet 10audio wysoko go ocenia, nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze ten gosc zna sie na sprawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i najnowsza wersja wyglada troche inaczej i nie kosztuje wielkiej fortuny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cary 805 jest chyba wbrew sugerującej nazwie oparty na lampie 845 (czyli cirka 25-30 wat.

 

ASL, o którym wspomina ELB, to monobloki ASL Explorer 805 DT mk 2. Są one oparte zgodnie z nazwą na lampie 805 - 2 razy mocniejszej niż 845! Moc to 50 W. Troszkę nowatorskie rozwiązanie polega na tym że śa to SETy ale "parafeed" czyli dławik w anodzie a trafo wyjściowe przez kondensator do masy (nie płynie przez niego porąd stały. Efekt jest taki że bas niczego się nie wstydzi. Jest sprzężenie zwrotne - płytkie ale konieczne gdyż bez niego pasmo spada do dość niskiego poziomu. W starszej wersji bez parafeed było nawet 45-12500 Hz. W parafeedie byłoby ciut lepiej ale ufam konstruktorowi w tym wypadku i nie odpinałem pętli. Wiem że puryści mogą się krzywić (tak jak ja...) ale dzwięk naprawdę przekonuje. Dodam że pracują w klasie A2. Sterowanie na 6L6, na wejściu ECC83.

 

Obecnie w środku jest nieco ciaśniej, a miałoby być jeszcze ciaśniej. Nie mogę włożyć Auricap 4 uF/1500V bo jest o 1 cm za duży i nie mieści się w obudowie (ale niefart, że nie sprawdziłem).

Gra o niebo lepiej niż oryginał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Ryszard_wpl

 

Niestety w AudioSystemie nie ma już od jakieś czasu ASL na 805 (chyba Ty kupiłeś ostatnie), są tylko monobloki ASL AQ1006 / 845 , które niestety nie przekonują mnie kontrolą basu. Cary 805 faktycznie jest lampie 845 (dziwna nazwa), ale z tego co widzę to ma sporo więcej mocy niż ASL na 845, bo 50W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50W z jednej 845W brzmi jakoś podejrzanie. Z 2 to tak, ale z jednej ?

 

Idę o zakład, że w praktyce moc obu konstrukcji (Cary i ASL) będzie zbliżona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Elberoth

 

Mi też wydaje się to dziwne, ale ze strony producenta tak wynika (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), chociaż z pomiarów w stereophile te 50W okupione jest b. dużymi zniekształceniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cary łamał nie raz kanony mocy wyjściowej. Czyż lampa 300B w SET nie kojarzy się z mocą muzyczną 8 W?

Cary najpierw wyciskał 10W, potem 12 W, a teraz chyba 15 W! Z jednej lampy Western Electric 300B!

 

Te 805 dla 50W grają w klasie A2 - więc nie dziwne. Poprzednie wersje nie wchodziły w ten zakres i dawały 25W.

A z wyglądu (i budowy) obie lampy są niemal identyczne. Nawet zasilanie na anodzie podobne (u mnie jest 900V w Cary nie może przekraczać też 900 V bo kondzie są na 450V (1500uF/2=750uF /900V)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciewawości sprawdziłem budowę i dane.

805 wyciska 27W w klasie A a potem zaczyna ciągnąć prąd (A2) i ciągnie do 50W.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanie pracy triody w klasie A - przez siatkę nie płynie prąd - sterowana jest napięciowe.

Jak dalej zmuszamy triodę do pracy (sterujemy tak aby płynął większy prad Anody, to w pewnym momencie siatka zaczyna wykazywać charakter malejącej rezystancji w kierunku katody a więc zaczyna płynąć prąd siatki.

Taki stan pracy triody nazwany jest klasą A2 - czyli stan w którym przez siatkę płynie prąd.

 

Oczywiste jest że w klasie A2 moce są duże (dla 845 w Cary od 27 W wzwyż lampa pracuje w klasie A2), i stopień sterujący musi mieć power aby to wysterować.

 

(chyba się nie mylę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W następnym miesiącu spróbuje pożyczyć ASL AQ1006. Zobaczymy co z tego będzie.

Latałem troszkę po różnych stronkach i trafiłem na :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ktoś miał już do czynienia z tymi kitami? Zakładam że z monoblokami to raczej nie bo to jakaś nowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.