Skocz do zawartości
IGNORED

[początkujący]Gramofon, allegro, do200,-


eskone

Rekomendowane odpowiedzi

>synromka nie znam kazdego gramofonu nie znam nawet co piecsetnego na tym swiecie :) jedyne co moge polecic to zdrowy rosadek opierajacy sie na ogolnych zasadach praktyki, jesli ktos jej nie ma niech duzo wpierw sie od wszystkich i wszedzie dowiaduje, ale w przypadku uzywanego gramofonu za 200 to wszystko naprawde jest bardzo uniwersalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myslalem nad tym Audio-Forte . Napisze do niego, pogadam z nim.

Budżetu nie zwiększe chyba, bo mam zamiar kupić wzmacniacz i kolumny jak już pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Synromka,

Twój wpis z 24 sierpnia 2007, 13:06

"...Ale na pewno warto jeszcze poskładac kasę i nie ograniczać się do 200zł..." Od tego czasu zdania nie zmieniłeś, prawda ?

 

>>>Piotr_,

Ale w Audio-Forte żadnego porządnego gramofonu nie mają, nieprawdaż ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorry za zaczepki !

Pomyliło mi się, a właściwie to źle załapałem to audio forte. Ja miałem na myśli sklep w Warszawie (realny !) a nie sprzedawcę z allegro. Teraz już chyba wszystko jasne, zostajemy w swoich "okopach". Już się przestraszyłem w poglądach Piotra_ coś się zmieniło !

Pozdrawiam,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja o tym samym jestem zielony jeżeli chodzi o gramofony kumpel zaoferował mi RELOOPA 2000 MK3 nowego , ale on jest dj i twierdzi ,że do słuchania najróżniejszej elektroniki on mi wystarczy zaznaczam ,że potrzebuję go do słuchania elektroniki a nie do grania ale dzisiaj patrzę i jestem zdezorientowany i tak znalazłem:

 

Marantz TT-42

Pioneer PL-990

Sony PS-LX 250

PANASONIC SL-BD20DE-K

Teraz zastanawiam się nad "dobrym wyborem" o którym nie mam zielonego pojęcia

mój budżet to ok 750 zł max i nie wiem czy zainteresować sie w/w lub czymś uzywanym w tej kwocie

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uu Panie, za 750, to już można się porozglądać, bo to i średnie Thorensy :), bo to i Technicsy sl-1600/10, które są prawie toćka w toćkę jak sl-1200, to i Dual cs-5000 i tak dalej... tak tak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość V-savage

(Konto usunięte)

Witam.

To dodam,że też jestem zielony i bacznie śledzę ten wątek bo w przyszłości planuję kupno gramofonu.

A i czy jeszcze ktoś mógłby mi powiedzieć czy kupowanie starych płyt na allegro ma sens?Nadają się one do słuchania czy ma wogóle jakąś rację bytu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartasxx kumpel mial racje biorac tylko jakiegos rolelopa vestaxa czy jak im tam wszystkim, musisz tylko dobrze sprawic czy wlasnie jakis dejot nie zdarl takiego doszczetnie (rowne obroty na tarczy stroboskopowej jesli nie widac drukujesz z netu plansze, kolysanie talerza, chalas z silnika przy wikeszych glosnioscuach, luzy w ramieniu, usterki okablowania, albo poprostu wziasc nowy ze sklepu, naszczescie ceny niewielkie, do elektroniki beda z pewnoscia lepsze od tych ktore podales, pamietaj tez ze kszatalt brzmienia bedzie zalezal bardziej od zainstalowanej wkladki na danym typie ramienia (proste tandetne plastikowe lekkie, proste solidniejsze metalowe badz drewniane, krzywe ciezkie, krzywe lekkie) niz samego gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej wysyp zielonych :) to dobrze :)

 

Kupowanie na allegro ma sens, trzeba wiedziec u kogo, mieć wyczucie, wiedzieć jakie pytania zadawać sprzedającemu, żyby sprawdzić czy żółtodziób i jak zdarzy się, ze kupisz płytę, której zawyżono ocenę, straszyć negatywem i zwracać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-savage tylko kompakty nie nadaja sie do sluchania na gramofonie ale jesli bardzo duzo sluchasz i muzyka jest dla Ciebie bardzo wazna warto miec dwa gramofony - jeden jakikolwiek z ciezkim ramieniem z jakas chamska wkladka ze szlifem sferycznym z duzym naciskiem do plyt podjechanych i jeden z bardziej wyrafinowana wkladka z bardziej finezyjnym szlifem do tych w najlepszym stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość V-savage

(Konto usunięte)

Dzięki Panowie!!Chociaż można liczyć na normalną odpowiedź.To chyba się wezmę za winyle.Wszystko co analogowe uwielbiam za cyfrówką nie przepadam.Na razie siędzę po uszy w deck'ach itd. myślałem,że na gramofon muszę wydać kilka tysięcy.A WY tu piszecie,że jak 700zł to już wypas a całą reszta to wkładka to chyba warto zacząć nową przygodę.Jeszcze raz dzięki za normalne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Piotr__

 

Ale lepszy gramofon lepiej poda elektronikę, szczególnie bardziej wyrafinowaną, a bartasxx jak widać z jego o mnie do prostego techno się nie ogranicza i daleko mu do tego. Ale prawdą z drugiej strony jest, że współczesna elektronika realizowana jest raczej przeciętnie.. poza tym mało w niej "trudnych" dla gramofonów dzwięków, wieć może czy reloop, czy tam co innego, to może dużej różnicy nie zrobi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-savage dejotowski sprzet ma ciezkie ramiona, a wiec malo oszczedza plyty, ale do mc denona dl103 dla bardziej wyrafinowanej glownie wokalnej muzyki i do mm shure np. 75 do dynamicznej rozrywkowej doskonale sie dzieki temu nada i zagra znacznie lepiej niz wspolczesne zabawki za ciezkie pieniadze. W klasyce niestety to nie przejdzie tam bedzie potrzebne cos z finezyjnym szlifem, majac taki sprzet poprostu dobrzejest miec bardzo dobry magnetofon wysokiej klasy lub dobrego szpulowca (niepraktyczne) lub video studyjne i zgrywac sobie odrazu po kupnie plyty tasme i jej sluchac - tak wlasnie robili ludzie od dziesiatek lat - a nawet dobra tasma zgrana z dynamicznego sprzetu z dobra barwa bedzie lepsza od badziewnego gramofonika z plastikowym ramionkiem i ortofonem om... cos tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość V-savage

(Konto usunięte)

Piotr__, 26 Sie 2007, 22:55

WIem,że zgrywać na taśmę tylko jak tłumoki taśmy wycofują to co tu robić ech.Nie lubię nie orientować się w temacie więc pora się dokształcić o wiedzę gramofonową,a dziś wszystkim spokojnej nocki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi dokładnie o elektronikę to słucham dużo industrialu technicznego wielu kombinacji dźwięków elektronicznych nowych brzmień gdzie szczegóły poszczególnych dźwięków są dla mnie bardzo ważne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synromka ostatnio porownywalem na sprzecie z lat 60 shura v15 IV (prawie nie niszczy plyt) i shura 75 (znacznie mniej delikatny dla plyt ale od biedy mozna olac) ten drugi mym zdaniem zamiotl pierwszego w muzyce gdzie potrzebny rytm - owszem calkowity brak finezji, brak niuansow ale za to bardzo duza dynamika, cieplejsza barawa i wykop jak trzeba. Nie ma czegos takiego jak znacznie lepsze-znacznie gorsze jak wmawia marketing, grunt to wiedziec tylko czego konkretnie samemu sie chce i oczekuje. Trzeba sie tego samemu dowiedziec (nawet na wlasnych bledach) a nie sluchac slepo co kto powtarza po wyczytal w prasie czy mu kolega od systemu za sto tysiecy podpowiedzial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa pytania:

1. Kieruję je do bartasxxa. Nie słucham muzyki elektronicznej i nie wiem jak jest twożona. Czy instrumenty elektroniczne nie są ograniczone pasmem tak samo jak płyty CD?? Zmierzam do tego czy będzie odczuwalna różnica między tym samym nagraniem na CD czy LP.

2. Piotrze zastanawia mnie twoja wypowiedź co do gramofonów didżejskich. Jak wiesz mam omnitronica. Jego ramię nie jest ciężkie, na pewno nie cięższe od ramienia Philipsa a nacisk na wkładkę to tylko 1,5g. Zużycie płyt powinno być więc znikome. Może są jeszcze jakieś cięższe ramiona-nie wiem. Dlaczego ciężkie ramię jest złe dla płyt?Nacisk przecież ustawiamy taki jaki jest na potrzebny a duża masa ramienia powinna być dobra bo nie przeniesie drgań z igły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Lepszy, czyli taki, który lepiej dla nas gra. Ale są takie cechy danego sprzętu, że raczej większości pasują albo nie, np. mało precyzyjne ramie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.