Skocz do zawartości
IGNORED

[początkujący]Gramofon, allegro, do200,-


eskone

Rekomendowane odpowiedzi

>>Piotr__

 

Kupiłem u niego kiedyś Technicsa sl-q2 (swoją drogą bardzo fajny gramofonik pod prostego ortofona i cs blue, tylko, że zazwyczaj sprzedawcy za dużo za niego wołają) i wszystko odbyło się rewelacyjnie. Poza tym pogadałem sobie z tym sprzedawcą mailowo na temat thorensów (miał wtedy na sprzedaż 150tkę) i facet uczciwie stwierdził, że według niego jednak 150tka i 125tka to spora różnica w jakości, a spodziewałem się raczej, że będzie mi opowiadał, ze 150tka to prawie jak 125tka i że nie warto przepłacać. Także duży szacunek dla tego sprzedawcy. Nie jest tani, ale jest pewny i sprawdzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki lenin, ze swojej strony moge tylko dodac ze cs5000 kladzie kultura przekazu zachwalanego ciagle technicsa sl1210. Niestety ceny wariuja 300zl-1600zl to jedna z bardziej chorych roznic jakie znam. Tymczasem wracajac do watku o gramofonach za 200 i dualach byl tu ostatnio na forum jeden nabywca duala z wkladka piezo ktory raczej nie byl uszczesliwiony dlatego warto jest podawac konkretnie modele tylko ze wtedy handlarze szaleja ech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duale z serii 7xx sa dobrym rozwiazaniem na poczatek jezeli sa zadbane i w 100% sprawne. Jakowoz ceny, za ktore wystawiane sa do sprzedazy jakies dziwne, wrecz chore. Posiadam model 714q. Kupilem go za 250zl na allegro jakies trzy lata temu. Nastepnie kupilem drugi z uszkodzonym ramieniem za 75zl na czesci. Obecnie jak sie pokazuje w sprzedazy to nie kosztuje mniej niz 450zl. Nie kupilbym za ta cene duala. Zbyt duze jest prawdopodobienstwo, ze cos sie w nich popsuje. Ta seria jest bardzo delikatna, duzo precyzyjnych czesci w mechanizmie i jezeli gramofon byl nieodpowiednio traktowany zaraz sie psuje. Wiem, bo to przeszedlem, a jedyne wyjscie to kupic drugi i powymieniac uszkodzone czesci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, tak w ogóle to niedlugo kupuję też wzmacniacz jakis, i do neigo podlącze swojego CDka Marantz'a cd-40 no i kupiony gramofon. Narazie bedą słuchawki ( sennheisery px200 ) ale podłącze kolumny od mini wiezy LG bo narazie tylko takie mam :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego cedeka oddaj naszemu forumowemu misztrzowi seniczowi a przerobi Ci go na najlepszy na swiecie i bedzie wielki powrot Marancuniatora II apokalipsa :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam dwa gramofony:

1. Philips 685 - dobry ciężki tależ, dobra konstrukcja ramienia, a jeśli dostaniesz go z fabryczną wkładką Philipsa to jesteś w 7 niebie gdyż oferuje niezwykłą szczegółowość!!!

2. Omnitronic Bd1350- Jest obecnie na allegro wystawiony ze sklepu w wawie nowy za 299- Polecam go z tego względy że jest prosty w obsłudze, wkładka audiotechniki oferuje dobrą stereofonie aczkolwiek nie jest już tak detaliczny jak philips. Prosty montaż głowicy pozwala właściwie wymieniać wkładki do każdej płyty;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15581-100006219 1187982420_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woldo fabryczna czyli z nie wymieniana igla od 20 lat? albo z jakims przypadkowym zamienikiem? jesli nam zalezy na jakiejs kkonkretnej wkladce i jej brzmieniu takich spraw nalezy bardzo pilnowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro zwrócił moją uwagę Hitachi HT-660. Wydaje sie dość solidną konstrukcją (w szczególności uwagę zwraca ramię). Gdzieś tam wyszukałem, że to to samo co Pioneer PL-600, zastrzeżeniem. że z dwóch całkiem niepodobnych modeli o tej numeracji, to ten srebrny. I rzeczywiście z wyglądu - brat bliźniak. I całkiem solidne opinie. Co do mnie, to jakoś się boję tych z napędem bezpośrednim...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, doskonale zdaję sobie sprawę że kupując używany gramofon trzeba odrazu zakupić mu nową wkładkę. Mnie jednak szczęście dopisało i kupiłem mało używanego philipsa (i to za 100zł na allegro) tak więc mogłem się nacieszyć jego brzmieniem:) Niestety już zaczyna siadać mi ta wkładka i około grudnia muszę się za jakąś rozejrzeć. Nie mniej jednak gramofon wart uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownie igle nie wkladke - wkladki mimo obiegowych opini ignorantow dzialaja cale lata, aby cos sie w takiej popsulo procz igly czy zawieszenia trzeba miec naprawde wielkiego pecha. Ze swojego dosiwadzcenia moge dodac ze stare proste wkladeczki brzmiaczesto znacznie naturalniej od tych nowych gniotow mimo ze teoretycznie iw wg. obowiazujacej propagandy wszystko jest w nich gorsze. Nie ignorowal bym tez gramofonowych pre w naprawde starych integrach - tez niby wszystko gorsze a kto ma analogowa dusze wie o co chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do preampów to się zgadzam ale też nie wszystkich. Polskie unitry grają raczej cienko brudząc i obcinając dźwięki, Technics też przycina górę przez co wokale nie wybrzmiewają jak należy. Ja znalazłęm swój iedeał w Yamaszce A-700. Co to igieł to może wiesz gdzie można takie dostać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla jedna unitra z bardzo przyzwoitym pre do dzis stoi w warszawskim sklepie plytowym jako sprzet dla klientow do odsluchow, natomiast oczywiscie mowa o tych lepszych integrach, choc jak wspomnialem posiaadacze duzych pomieszczen moga w takim wypadku marudzic.

A jesli chodzi o te philipsy to znajac dokladne nazwy bedzie Ci latwiej odnalesc czego szukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...też się tego obawiałem,a to już było po fakcie zakupu:P Przeszperałem jednak to cudowne forum i znalazłem odpowiedź:] w tej serii są wkładki typu MM. (to akurat nie ten link ale jest zdjęcie mojego modelu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corni pewnie Cie zadziwie ale philips mial w swej ofercie nawet kila MC, swoja droga troche tego w dzisiekszych czasach lata zupelnie bez oznaczen i najmniejszej uwagi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wy na to ?? :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy bez pokrywy sie nie obejdzie ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę można naprawić lub zrobić nową, to tylko kawałek plastiku. Jest ona niezbędna gdyż bez niej będzie na talerzu osadzał się kurz który przyczepi się do płyty gdy ją będziesz odsłuchiwał. Jest to denerwujące gdyż trzeba częściej czyścić igłę. A co do gramofonu to niech koledzy się wypowiedzą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy tak z tymi dualami ja nie wiem... ten konkretnie gramofon to antyk, antyki sa ciekawe ale tylko te najlepsze modele a nie gowniane i glownie dla ludzi lubiacych sie z tym dlubac, a nie dla kazdego kto chce poprostu posluchac sobie plyt. Wkladka wbrew pozora calkiem ok, prosta ptymitywna i gra, w muzyce popularnej z przytupem doskonale sie sprawdzi bez porownania lepiej niz te niby lepsze audiofilskie, w klasyce np. to dno. No chyba ze chcesz miec same nowe plyty a nie uzywane wtedy ta wkladka to tez dno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Każdy stary gramofon to delikatny sprzęt przy którym trzeba sporo rzeczy poprawić. Jeśli nie będziesz miał do tego smykałki i cierpliwości zniechęcisz się tylko. Dlatego mam dwa gramofony, póki nie mam czasu dla Philipsa słucham na Omnitronicu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Eskone,

Najlepiej poczekaj z kupnem i zwiększ budżet. Inni Ci już tak radzili. W przeciwnym wypadku, przy swoim nikłym doświadczeniu (co zresztą sam podkreślasz) namordujesz się tylko z jakimś rupieciem.

Pozdrawiam,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra rada. Ja kupiłem Omnitronica bo podobał mi się jego desing, cenną opcją jest również stroboskop i możliwość dostrojenia prędkości. Jeśli wolisz klasyczny sprzęt obejrzyj te od 500 wzwyż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Na początek w zupełności wystarczy. Potem jak Ci się spodoba zaczniesz szukać wkładek o takim brzmieniu jakie będzi cię interesowało i tym samym podniesiesz wartość gramofonu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.