Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny Quadral


grzes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. miałem argent 20 (dwudrożny podstawkowiec). miłe ciepłe brzmienie. dość dynamiczne. mało wyrafinowane ale na początek wg mnie jak najbardziej wskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Natomiast najtańsze serie robione są dla głuchej młodzieży, i jako takie nie bardzo się nadają dla zwykłych ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Grześ: Poczytaj wpisy Jozwy M., a pewnie zmienisz zdanie. Kto jak kto, ale Jozwa do upośledzonych na słuchu nie należy.

Przy okazji pozdrawiam ziomala-kociarza. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Najtanszy Quadral oznaczał niedawno kolumny poniżej serii Argent, a wcześniej poniżej serii do której należał np. model Dauphin. Generalnie mam na myśli podstawową serię - dużo tanich głośników i dużo płyty wiórowej. Od Dauphina zaczynał się całkiem przyzwoity dźwięk, wiem bo kiedyś dziecku to kupowałem. Możliwe że w tej chwili weszły jakieś nowe modele, nie mam zbyt często do czynienia z podstawowymi modelami Quadrala. Te najtańsze mózgojeby występowały w supermarketach w cenach rzędu 1000 PLN, albo trochę poniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

witam:

"Prawdziwe" Quadrale zaczynały się od podstawkowca "Rondo" - czyli serii Phonologue i Phonologue Gold (albo jakoś tak). Oferta była odnawiania co 2-3 lata. Przed serią Gold było 4 czy 5 pokoleń rozwojowych tych kolumn. W ostatnim wprowadzono głośniki wstęgowe.

Jest to zupełnie coś innego od kolumn Quadrala które teraz zajmują powierzchnię handlową w Media Marktach. Ten sam jest tylko znaczek firmowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o Phonologach Goldach to cała seria poniżej :)

[obrazekLUKASZ-84627_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz orientacyjne ceny na rynku wtórnym

mniej więcej to by kosztowało tak

 

RONDO ok. 1000 zł

ALTAN 1400 zł

SHOGUN 2000 zł

AMUN 2500 zł

KORUN 3200 zł

WOTAN 4000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Titan i Vulkan ale to już raczej była inna seria, Wotan był najwyższy akurat z tej i tego rocznika (tak mi się zdaje) bynajmiej nie spotkałem się z Titanami i Vulkanami w tym profilu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:

Teraz sprawdziłem, że jest nadal Titan ale zupełnie inny. Skrócono serię i nazwano ją AURUM. Zamiast głośników wstęgowych są jakies dziwaczne pierścieniowce. W serii Ascent i Platinium kopułki tytanowe. W sumie w całej ofercie Quadrala obniżono koszty. Widać taka moda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak właśnie jest że seria Phonologue Gold widoczna na zdjęciu była najlepszą (wdł. mnie) serią Quadrala, słuchałem Koruny, Amuny i Rondo i w tej cenie to extra kolumny. Dzisiejsze Quadrale to małe nieporozumienie, może nie są najgorsze ale to nie to co było pare lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że seria Phonologe Gold była najlepsza. Wystarczy popatrzeć na ich wstęgowe głośniki Phillipsa. A obecnie to pierścieniówka zbudowana na popularności Vify XT sprzed 5 lat. Widać typowe podejście marketingowe w konstrukcji nowych Quadrali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może są osoby na forum które słuchały jakiś modeli z serii Phonologue Gold, umieściłem dość krótki opis Korunów, nie będę umieszczał opisu Rondo i Amun bo słuchałem ich za krótko, jeśli ktoś miał z nimi do czynienia niech się ujawni i podzieli wrażeniami (pozytywnymi lub negatywnymi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

ja posiadam właśnie podtawkowe Rondo z w/w serii Phonologue Gold. Są wpaniale wykonane, nie spotyka sie takiego kunsztu na codzień. Kupuiłem je od właściciela studia nagraniowego za 1000zł. Dźwięk? No po prostu niesamowity. Jak można z tak niewielkich kolumienek wygenerować taki bas? Sopran jest dźwięczny i raczej nie natarczywy, basowce świetnie działają na najdrobniejszy impuls, mają bardzo duży zakres wychylenia.

Jeśli miałbym kupić jakieś kolumny w przyszłości, to tylko jakieś ze starej serii Phonologue Gold. Acha, jeszcze jedno, nie wieżcie w postęp w produkcji kolumn, od wielu lat nic się praktycznie znaczącego w tym temacie nie wydażyło, a stare quadral-e nadal są lepsze od konkurencji w swojej cenie i się nie "wygrały".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, właśnie czytam numery Audio sprzed 7-9 lat. Wynika z nich, że najwięcej to przybyło producentów skrzynek, ale nie kolumn. W głośnikach to też bardziej widać marketing, niż nowe konstrukcje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście najtańsze quadrale np z serii QLX, to kolumny dla młodzeży (duży bas)

Z nowszych seria Ascent wyższa niź Argent wcale nie jest taka zła do stereo, ale znakomita do kina domowego.

Kopułki tytanowe i aluminiowo-tytanowo-magnezowe (Altima) średnio-nisko tonowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba

Ujawniam się :-)

Z serii Gold, niestety nie słyszalem żadnego modelu :-(

Nowszych modeli również nie słyszałem :-(

 

Słyszałem tylko kolumny firmy Quadral z pierwszej serii (i kilka modeli, z późnirjszych).

Dwie pierwsze serie to seria Phonologue i seria Sonologue (tańsza)

Obie, z polowy lat 80-tych.

Seria Phonologue - to modele (później "uzupełniona" modelem Montan)

Titan, Vulkan, Wotan i Altan.

Seria Sonologue to - Amun, Shogun i Tribun.

Wszystkie w okleinie mahoniowej, we wszystkich modelach zastosowano szczeliniwe głośniki wstęgowe.

Mimo podobieństw głośników, w modelach z serii Phonologue, zastosowano glosniki lepszej jakości (przypadek a la JM lab,...).

Wszystkie modele, były kolumnami 3-drożnymi.

Modele Titan i Vulkan - były, konstrukcjami transmission line.

Modele na Twoim zdjęciu, znacznie się różnią (wyglądem, obecnie "przybyło" więcej głośników), od pierwszej i trochę późniejszych serii :-)

Nie wiem, kto był producentem głośników (czy firma Quadral czy też firma "zewnętrzna") :-(

 

Firma Quadral (jak i jej wyroby), była bardzo "wspierana" przez niemieckie czasopisma audio ("Stereoplay", "Srereo" czy "Audio").

Wiadomo, każdy swoje chwali (nie widzę w tym, nic złego) :-)

Kolumny otrzymywały (w testach) noty sehr gut (very good).

Ówczesny dystrybutor (na rynek niemiecki), firmy Luxman - firma all-akustik (ta od kabli i płyt CD), zalecał łączenie wzmacniaczy Luxman, z kolumnami firmy Quadral.

 

Słyszalem (wtedy), większość tych kolumn.

Najbardziej, "podobały" mi się modele Amun i Shogun.

Ale tylko przy cichym odtwarzaniu muzyki :-)

Trochę głośniej i......wychodziła cała "prawda" :-)

 

W salonach/sklepach, kolumny najczęściej łączono ze wzmacniaczami Luxman, rzadziej, ze wzmacniaczami firmy Accuphase i Burmester czy Restek.

Za "żródło", często (do droższych modeli) służył odtwarzacz CD - Accuphase DP-70.

 

Osobiście, najbardziej podobało mi się połączenie z Luxmanami.

Niezbyt przyjemnym było połaczenie ze wzmacniaczami firmy Accuphase.

Dźwięk balansował na granicy "agtrsji" :-(

 

Najmniej podobał mi się dźwięk modelu Titan :-(

Kosztowały, wtedy 10 000 DM.

Było to bardzo dużo pieniędzy, a "spirala" cenowa jeszcze się nie rozkręciła :-)

Duże kolumny, produkujące niezły "lomot" :-)

Aż tak tytaniczne, na co wskazywałaby nazwa, nie były :-(

Niski bas, robił wrażenie.

Otoczenie "wibrowało", ale nie były to pozytywne wibracje :-)

Ale, oprócz basu, raczej nic ponadto nie było :-(

Mam złe doświadczenia dotyczące tego modelu.

Właściciel pewnego salonu audio, w reakcji na "uśmiechy", wyrzucił mnie (wraz z kolegami), w trakcie prezentacji tego modelu :-(

Na odsłuchach, nie należy krytykować, bo inaczej,...:-)

 

P.S.

O wiele ciekawiej grały (wtedy) kolumny (kity) niemieckiej firmy Isophon.

Część była również konstrukcjami transmission line.

Kosztowały duuuużo mniej, a grały... :-)

 

Wszystkie powyższe uwagi, są bardzo "obiektywne" :-)

Również nie słyszę pełnego pasma akustycznego :-)

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest duże grono zainteresowanych tematem Quadrali. Oto skany z katalogu wszystkich kolumn serii Phonologue Gold.Modele Montan i Vulcan nie należały nigdy do tej serii, a jedynie były trqadycyjnymi konstrukcjami, które w niewiele zmienionej postaci znajdowały się w sprzedaży przez 20 lat z hakiem.

Lepsze zdjęcia mogę wysłać na maila.

Moim zdaniem Quadral jest dyskryminowany w PL prasie, a zwłaszczqa w HF i m. Nie podoba mi się to.

[obrazekLUKASZ-120268_1.jpg] [obrazekLUKASZ-120268_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2706-100005172 1170256371_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mam kłopoty ze zdjęciami

[obrazekLUKASZ-120270_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baksiu

Stare modele - Montan i Vulcan, nie należały nigdy do serii Phonologue Gold, ale do serii Phonologue (o czym wspomnialem powyżej) :-)

Wiadomo, Gold jest wyżej cenione od Silver czy Copper, z pewnością nowe modele grają znacznie lepiej :-)

Posiadam - (pożyczone od byłego "szczęśliwego" właściciela modelu Shogun) katalogi starych modeli, z piewwszych serii: Phonologue i Sonologue.

Zainteresowanym, mogę udostępnić zdjęcia i dane (na stronie lub na e-maila), ale dopiero w środę wieczorem (lub czwartek - również wieczorem) - prędzej nie będę mial dostępu do skanera :-(

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro znawcy katalogów (i sprzętu) Quadrala się wypowiadaja to skorzystam z okazji i o coś się zapytam. O sprzęt ze znacznie niższej półki. Quadral Allsonic. Ja sam mam jedne z najmniejszych (SM 60 II) ale były i mniejsze. U mnie spisuja sie poprawnie i jak na te cene - dałem 120 zeta na Allegro - to był na pewno dobry wybór. Ale graja na 6m2 a to na pewno nietypowe warunki i nie będę sie rozpisywał. Tych Allsoniców było całkiem sporo. Można je spotkać na Allegro. Ale opisu, komentarza w necie - żadnego. Robione w Niemczech, napis made in West Germany mówi też coś o wieku. Całkiem ładna stolarka, metalowe maskownice (dobre przeciwko chcącym wcisnąć kopuki paluchom - dość częste w Quadralach) i co najbardziej charakterystyczne, trzy zaciski z tyłu. W zależności od kombinacji kolumna staje się 4 lub 8 Ohmową. Coś podobnego można było czasem spotkać w starym polskim sprzecie audio - w zależności od sposobu włożenia do gniazda wzmacniacza wtyczek kabla głośnikowego (typu bolec i języczek) wybierało się obciążenie dla kolumn 4 i 8 Ohmowych. Spotkał ktoś? Gdzieś coś o tym pisali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji nogdy słuchać Titanów, i wcale nie neguje że jak za tą cenę mogą grać słabo, bo w sumie nic nowego w nich nie dodano w stosunku do serii Gold, no oprócz linii transmisyjnej oczywiście.

Zastanawia mnie fakt dlaczego Quadral jest tak słabo znany i odsłuchiwany, widać marketing robi swoje, tutaj pierwszeństwo mają panowie z Audioklanu/Audiosystemu...

Quadral ma lekko ukształwowane swoje brzmienie które ma być czytelne, dynamiczne i swobodne, jak pokazało życie, Panu redaktorowi X lub Y się nie spodobały to od razu są feee i nikt sobie nimi głowy nie zawraca.

Nie wierzę że nikomu nie podoba się brzmienie Quadrali, bo do jasnej ciasnej wszyscy jednakowego gustu nie mamy :) Jedyny minus aktualnych serii to cena... trochę za droga co do możliwości kolumn, dużo lepiej sytuacja przedstawiała się parę latek temu, wtedy ciężko było znależć coś z półki Quadral P.G. w tej samej cenie.

Dużym bulem jest to że ciężko jest je znależć na rynku wtórnym, i z tego co wiem to nawet w Niemczech są wyłapywane błyskawicznie jak się tylko pojawi okazja, u nas tych okazji za dużo nie ma ale na szczęście zainteresowania zbyt dużego także nie ma. Nie słuchałem modeli Allsonic ani z serii QLX więc nic nie mogę na ich temat powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.