Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz w niskotonowcu


slawolw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do zakupu subwoofera. Interesuje mnie jakie znaczenie ma wzmacniacz w niskotonowcu, czy im większa moc tym lepiej, lepiej odnośnie schodzenia jak najniżej i lepiej np. jeżeli chodzi o dynamike i efektywność w decybelach?

Mój zestaw głośnikowy 5.0 to zestaw ESA, a pokój to 20m2.

Przy okazji na co jeszcze zwrócić uwagę w subie i może polecicie coś do 2000 zł. Może np. JBL E 250P.

Ma to służyć oczywiście głównie w kinie, ale także, a chyba coraz częściej przy muzyce z DVD i SACD.

Pozdrawiam

Sławek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli do muzyki to bezsprzecznie Rel niestety te suby są chorendalnie drogie. Do dwóch tys. radził bym b&w asw600 sprawdzi się zarówno w kinie jak i w muzyce. Pytałem się o rodzaj muzyki ponieważ jeśli lubisz mocny mięsisty bas ( muzyka elektroniczna itp.) to polecam paradigma w kinie to absolutny faworyt, w muzyce sprawdza się w zaledwie paru gatunkach np. blues rock, pop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Z muzy to głównie jazz i pokrewne np. acid jazz itd.

Basik głównie z kontrabasu i gitary basowej plus to co oferuje np. Massive Atack i innne zesposły z tego kręgu. Chciałbym uniknąć przy tym wentylowania z tyłu, najlepiej głośnik z dołu ewentualnie z przodu w obudowie zamkniętej. O B&W też myślałem, sprawdzę na pewno wasze typy. Ceny można dużo lepsze uzyskać na Allegro, np JBL o którym pisałem w detalu 2500 a tutaj 1900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze na myśl przychodzi mi subwoofer esa profondo. Słyszałem że jest dosyć szybki warto go brać pod uwage tym bardziej że reszte kolumn też masz tej firmy (dżwięk będzie pewnie zbliżony). Oprócz tego ten sub ma gł. i bass reflex z przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESA jak najbardziej wchodzi w grę, tylko te gabaryty.......ale bez wątpienia będzie Profondo pierwszy w kolejce do odsłuchu. Zastanawia mnie tylko, czy do kolumn VIVACE, które same w sobie mają ładny bas, nie byłby lepszy sub z większym wzmacniaczem, jbl posiada np. 250 W?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm ma wentyl z tyłu, w związku z tym jak macie ustawione suby, u mnie niestety stałyby one w rogu, jakieś 15-20 cm od ścian i szafy (kawał starego kredensu, na którym stoi TV). Co sądzicie o takim ustawieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofery postawione blisko ścian grają znacznie głośniej ale niestety bas jest wolniejszy i mniej precyzyjny co w twoim przypadku jest złym rozwiązaniem. Przy takim ustawieniu na pewno zapomnij o paradigmie. Esa i b&w powinny się sprawdzić. Nie kupuj też zbyt silnego max.200w bo będzie dudnił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.