Skocz do zawartości
IGNORED

gdzie szukać wzmacniacza lampowego?


qot

Rekomendowane odpowiedzi

Po przewertowaniu większości postów sporo linek i odnośników do sklepów internetowych jest pustych lub licytacje na ebayu wygasły.

Pomózcie znaleść sklep, sprawdzony lub wzbudzający zaufanie, który miałby w ofercie nie drogie a dobrze brzmiące wzmacniacze.

Dzięki waszym wpisom trafiłem na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale prosiłbym o zdanie na co warto się zdecydować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc nowy? Po co przepłacać?? Lepiej sledzic allegro i czekac na okazje bardziej renomowanych lampowców. Wtedy umowic sie na odsłuch i kupic lub nie. Nie kumam jak mozna kupowac sprzet do słuchania muzyki w ciemno......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houek, nie ściemniaj. Bardzo dobrze kumasz, sam kupiłeś w ciemno ;-))

A wracając do tematu, z tego linka mam przetestowane Music Angel XD800 oraz XD-SE 845. Oba bardzo dobre, choć odmienne w charakterze. Wybór zależy od tego z czym ma grać, i jaki dźwięk lubisz. Poza tym te lampowce znacznie taniej można ustrzelić na ichnim ebayu, ale w licytacji a nie w opcji "kup teraz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad polskimi lampami tez sie zastanawiałem - ale tyle samo jest pochlebnych jak i "szemranych" zdań...

 

co do rodzaju muzyki to: "rock ( np. Sting, Peter Gabriel ), muzyka celtycka, elaktronika z wokalami ( Enya, McKennit ), troche nowszych rzeczy ( masive attack ), jakiś jazzik ...

 

Słuchałem Cayin TA-35 ( ale sklep powiedział ze już ich nie produkują ) - nawet mi się podobał

Za A-88t chcieli 9000,- ale nie odniosłem wrażenia "prawie trzy krotnie lepszego dzięku" ( co sugerowała cena ) ...

 

Na Audio Schow podobały mi sie Ukraińskie monobloki ( ale to chyba również zaleta głośników - JA mam Avance 503kmI - na odsłuchach z A-88t sprawiały baaaardzo dobre wrażenie - zmiana ich to będzie kolejny krok jak mi sie znudzą) ...

 

prosze rzucić nazwy jakieś modeli, które nadały by w/w muzyce ładną przestrzń i miły bas bez uszczerpku dla reszty ;)

 

thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->got> W audio system mają wyprzedaż na Antique Sound Lab, AQ 1003 DT w cenie 3,4 kzł. Całkiem przyzwoity sprzęt, słuchałem z AP Yara i CD Creek Clasic oraz Vincent CD-S6 na kablach Fadela. W tych pieniądzach rewelacja. W Kielcach mają dilera Vimed Sat, ul. Winnicka 4, 25-302, tel. (0-41) 343-24-66, sprubój, to może być to czego szukasz. Jeżeli możesz na wzmak przeznaczyć więcej kasy zainteresuj się Manley Singray, dystrybutor Moje Audio. Diler bardzo w porządku, możliwość wypożyczenia i odłsuchu we własnym systemie, ale to inna półka i inna cena. Stingray'a mam od miesiąca i czuję, że znalazłem swojego audiofilskiego grala. Życzę udanych poszukiwań.

Michał

 

Tubes Rule!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wg. mnie róznica miedzy caynem ta35 a ta88 jest znacząca ale usłyszysz to dopiero na wysokiej klasy kolumnach (wczoraj słuchałem). Co do polskich wzmacniaczy lampowych polecam amplifona bo sam mam (mozna kupic niektóre wzmacniacze ex demo za naprawde niską cene - nowe). Nie polecam wzmacniaczy robionych na zamówienie przez amatorów miałem 2 takie (jeden koles z Wrocławia nawet mi wciskał kita ze jak mu przyniose cd "z komisu za stówke" to za 50 zł przerobi je tak ze bedzie grało na poziomie kilku tys - ciekawe. (Oczywiscie w wypowiedzi wyzej nie mam na mysli Pana Markówa to jest wyjątek w Polsce widziałem układ Lorelei, jakosc montowania, ciekawe podzespoły. Mozna zamówic ten wzmacniacz koszt 4 tys a okres oczekiwania marzec przynajmniej jak oststnio dzwoniłem).

Co do kupna uzywanych wzmacniaczy to tylko takie które w razie usterki bedzie mozna oddac do serwisu zresztą nawet jak bedzie serwis to i tak cie w wiekszosci przpadków skasują (kolega pracujacy w sklepie audio i powiedział mi o klijencie który przyniósł uszkodzoną jolide z własnej przyczyny i koszt naprawy = niemalze kosztowi wzmacniacza taki mały zonk.

A i jeszcze jedna wazna uwaga nie kupowac w ciemno tylko posłchac nie wszystko co ładnie wygląda ładnie gra, a w złej konfiguracji nawet naprawde dobry wzmacniacz moze nie zagrac.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

Mylisz sie, nie kupilem swoich lamp w ciemno...najpierw była wycieczka do Leszna na wnikliwy odsłuch, a pozniej druga z pieniazkami po monobloki, a pozniej trzecia po pre do nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.