Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak słuchałeś wcześniej yamahy na firmowej sznurówce to wszystko co podłączysz w zamian może przynieść zmianę małą ale jednak wyczuwalną ale czy lepszą to już twój zmysł musi ocenić :),

przetestował bym tego belkina z ciekawości ale mam na chwilkę obecną troszkę kasy zamrożone w kablach głośnikowych i ic ,

kable potrafią degradować sygnał dość wyraźnie w całym paśmie i trzeba zdawać sobie z tego sprawę ale nie każdy przywiązuje do tego uwagę z przyczyn technicznych tzn gumowe ucho oraz sprzęt który czasem jest nie wystarczający do tego aby na nim takie zmiany były zauważalne,, w każdym razie warto potestować to naprawdę fajna zabawa nie koniecznie trzeba kupować można wypożyczać za kaucją do testów ale czasem 2 dni jest za mało aby poprawnie ocenić różnie bywa nie ma się wystarczająco czasu nastroju możliwości poprawnej oceny etc, ja traktuję to jako zabawę i sam przekonałem się że w puli kabli nawet nie bijących po kieszeni z metra są spore różnice , trafiłem do tej pory może na 5 kabli które są naprawdę warte swojej ceny reszta ujmując krótko mało interesująca jak we wszystkim i w audio i w życiu

ale się rozpisałem filozoficznie ;)

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii basu w MCR-640. Uważam, że wcale go nie brakuje, a i jego jakość jest przyzwoita. Co prawda, w domu mam podłączone B&W 686 zamiast firmowych monitorów, jednak podczas odsłuchów porównywałem obydwa (w tych samych warunkach) i co do ilości basu, było podobnie (na korzyść jednak firmowych), co do jego jakości... No cóż, ja wybrałem B&W między innymi ze względu na wyrazistość niższych tonów. Pozwala mi to też podejrzewać, że i w domowych warunkach różnica byłaby analogiczna.

Jeśli komuś brakuje basu, może to być uzależnione od akustyki pomieszczenia, od rodzaju muzyki (jak już wpomniał 4fury4), a także od wcześniejszych przyzwyczajeń dotyczących ustawień charakterystyki brzmienia. W każdym razie nie można ogólnikowo stwierdzić, że w PianoCraft "basy (...) Sa przytlumione, gluche, malo wyraziste..." Z tym się nie zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słuchałeś wcześniej yamahy na firmowej sznurówce

Nie na sznurówce, tylko "Yamaha custom-made speaker cable" (cytat z oficjalnych materiałów producenta). ;)

 

to wszystko co podłączysz w zamian może przynieść zmianę małą ale jednak wyczuwalną ale czy lepszą to już twój zmysł musi ocenić :)

Ależ oczywiście zdaję sobie z tego sprawę...

 

kable potrafią degradować sygnał dość wyraźnie w całym paśmie i trzeba zdawać sobie z tego sprawę ale nie każdy przywiązuje do tego uwagę z przyczyn technicznych tzn gumowe ucho oraz sprzęt który czasem jest nie wystarczający do tego aby na nim takie zmiany były zauważalne,, w każdym razie warto potestować to naprawdę fajna zabawa

...jak i z tego, ale...

 

ale czasem 2 dni jest za mało aby poprawnie ocenić różnie bywa nie ma się wystarczająco czasu nastroju możliwości poprawnej oceny etc

...no właśnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem b&w 686 i 685, w 686 moim zdaniem basu jest dużo ale raczej o słabej kontroli , mają nawet ciemnawy charakter ale lekka ostrość góry też jest wyczuwalna, 685 są jednak ciekawsze, swobodniejszy bas i lepsza scena choć moim zdaniem grają też ciut ofensywnie, miło oba wspominam ale wg mnie ciekawiej grały ushery s520 z pianocraftem e410, moim zdaniem bardzo udane połączenie,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego co pisałem to chodziło mi o zestaw wraz z firmowymi kolumnami, ale to raczej norma, że głośniki w zestawach mini zawsze trochę odstają od elektroniki.

W sumie różne są opinie na temat, czy dobierać lepsze klocki i wyciskać max z głośników, czy odwrotnie.

 

@JohnnyT

Z ciekawości możesz napisać ile max kręcisz potencjometr głośności na wieży, czy da radę do oporu (tak, żeby przeżyć ;))? Chodzi mi o to na ile ta Yamaha daje radę z tymi monitorami.

Edytowane przez wieżozwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się Tobą, akurat po tuningu(który mieści się w granicach 500zł, bez wymiany przetworników) firmowych kolumn od np. Piano Crafta, ciężko Ci będzie znaleźć lepsze kolumny spooooro ponad ich wartość rynkową za nowe. Ja właśnie będę szedł w tą stronę(mimo że wcześniej miałem w planie kupno innych kolumn w granicach 1500zł), po namowie zainteresowanych osób tematem i przytoczeniu sensownych argumentów za takim rozwiązaniem, ale to jak się spełni to dam znać. Najwięcej oszczędności w mini np. pokroju Piano Crafta to źródło. Najmocniejszą stroną są chyba kolumny, chociaż też sporo osób wymienia tu amplituner stereo, przynajmniej w poprzednich wersjach systemu, bez dock stacji i rewolucji w rozmieszczeniu elementów w środku zestawu, jaka jest w nowej wersji elektroniki w Piano Crafcie.

 

Ps. Jednak np. w Denonie 102/103/107 źródło stoi na wyższym poziomie niż np. w Piano Crafcie. Więc wszystko zależy jakie mini mamy tu na względzie.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad jakimś zestawikiem stereo... Na 100% będzie używany też jako głośniki komputerowe, więc odległość od głośników nie będzie duża, a same kolumienki nie mogą mieć głębokości ponad 25cm co jest maksem... Wymiarowo pasuje mi np Yamaha E730, a że mogę wydać 2k to myślę też o Denonie F107... Macie jakieś propozycje lub sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DawidM

Nie wiem konkretnie o jaki tunning chodzi (pomijając wymianę kabli), ale pewnie przerabiać można i inne kolumny też. Jeśli chodzi o stosunek jakość/wartość rynkową to się zgadzam, choć nadal myślę, że w zestawach to największe cięcia dotyczą monitorów co właśnie wiąże się z ograniczonym budżetem.

Edytowane przez wieżozwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnnyT

Z ciekawości możesz napisać ile max kręcisz potencjometr głośności na wieży, czy da radę do oporu (tak, żeby przeżyć ;))? Chodzi mi o to na ile ta Yamaha daje radę z tymi monitorami.

Szczerze mówiąc nie robiłem takiej próby, bo szkoda mi przetworników na takie testy, a i nigdy nie odczułem takiej potrzeby, by to sprawdzić. Może kiedyś spróbuję:-) Muzyki słucham raczej na "godzinie 10-11" (i to już i tak jest raczej głośniej), choć i na "godz. 12" możnaby jeszcze posłuchać, ale nie na dłuższą metę. Wszytko zależy też od akustyki. Ja mam te mini raczej w zamkniętej strefie i pewnie przez to wydaje się byc nieco mocniejsze. Próbowałem kiedyś rozstawić szerzej z większą przestrzenią, ale w tak dużym pokoju, jaki mam, nieco straciły swoje "pazurki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny T jakie masz kable zamiast " firmowych sznurówek " ?

 

Nigdy nie miałem "firmowych sznurówek", bo te dodawane są do firmowych monitorów. Tak się złożyło, że miałem akurat pod ręką jakiś standardowy kabelek Monstera (S16 1,3mm2 - http://sklep.rms.pl/index.php?p1175,przewod-glosnikowy-1-3mm2-monster-cable-s16-126937) i jak dla mnie, jest ok. Zainwestowałem jednak w dodatkowy IC Qed Qunex 2 i opłaciło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM że zapytam jakie kolumny będziesz tuningował?

 

Firmowe monitory z E410. Jednak to dopiero za około 3mc.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że podejmujesz się tuningu monitorów od piano,

myślę że troszkę rozwiną skrzydła , natomiast 500 za tuning

hmm same elementy RLC pewnie kosztują maks 200 plus kabelki za 100 lepsze do środka więc myślę że 300 to maks co bym dał za tuning, więcej myślę nie warto pakować w nie 500 bo przy odsprzedaży nikt tego nie weźmie po uwagę, "bo dłubane"

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii jakie otrzymałem, koszty wytłumienia kolumn, plus nowe elementy w zwrotnicy to jakieś 300 zł, ew. pozostałe koszty zależą od tego czy sam będę to robił, czy kogoś poproszę za oczywiście pewną opłatą. Podobno zmiana jest znacznie większa niż można się spodziewać.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300 myślę że warto się pobawić , natomiast musisz sobie zdawać sprawę że to prawie tysiak wychodzi a za tysiaka masz możliwość złożenia z obudowami bardzo dużo projektów diy które zagrają zdecydowanie lepiej od monitorów piano po tuningu , wszystko trzeba wyważyć,

osobiście za tysiaka wolałbym złożyć monitory stx mx-140 z gotowych diy , masz moim zdaniem lepsze przetworniki w tych stx i są to duże konstrukcje z dużym dźwiękiem , http://www.stx.pl/mx-140-diy.html, za tysiaka miałeś też kody k2000 i można kupić używane ciekawe konstrukcje,

a myślałeś aby namierzyć monitory od piano nowego większe gabarytowo może w nich jest większy potencjał do wykorzystania przy tuningu?,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega właśnie na tym że podobno tuningowane kolumny z E410/E810 czy E640/*40 brzmią lepiej niż nowe kolumny za 1000-1500zł. Pomyślałem że w cenie dobrych kabli, mogę mieć znacznie lepszy dźwięk po zabawie z kolumnami, i nie trzeba wydawać takiej dużej sumy na nowe kolumny, jakie miałem na oku wcześniej. Z informacji jakie uzyskałem, jest tu parę osób na forum które takie kolumny ma/miało, może one szerzej się wypowiedzą w tej kwestii.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mogę powiedzieć do dzieła! :)

a jak tuningowane nie zagrają jak kolumny za 1000-1500 to co wtedy?

myślę że trzeba najpierw tego posłuchać, 300 warto dać na tuning ale

myślę że gdyby miały taki skok jakości grania wynikający z samego tuningu

to wydaje mi się że yamaha potrafiła by to wykorzystać sama,

ja sądzę że różnica jest ale nie wydaje mi się żeby była to soniczna rewolucja.

w każdym razie przecieraj szlaki jeżeli warto, trzymam kciuki

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnnyT

Właśnie na takie informacje liczyłem. Czyli jednym słowem wzmacniacz w Y daje radę. Tak na szybko spojrzałem, że skuteczność tych B&W, które posiadasz to tylko 84dB. Jak, więc wygląda sprawa cichego grania?

 

Przy okazji ktoś może porównywał samą elektronikę Yamahy 640 i Denona 107, na tym samym zestawie kolumn?

Edytowane przez wieżozwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg pomiarów wychodzi 82dB a to mało http://audio.com.pl/testy/bandw-686:1, grają ciszej z tego co pamiętam jak je miałem ale rozmiar przetwornika ogranicza właśnie dynamikę a ich podbicie basu jest kosztem jego kontroli , są dość małe i jest mały litraż obudowy, za 1200 jak je kupowałem używki to są warte swojej ceny,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300 myślę że warto się pobawić , natomiast musisz sobie zdawać sprawę że to prawie tysiak wychodzi a za tysiaka masz możliwość złożenia z obudowami bardzo dużo projektów diy które zagrają zdecydowanie lepiej od monitorów piano po tuningu , wszystko trzeba wyważyć,

osobiście za tysiaka wolałbym złożyć monitory stx mx-140 z gotowych diy , masz moim zdaniem lepsze przetworniki w tych stx i są to duże konstrukcje z dużym dźwiękiem , http://www.stx.pl/mx-140-diy.html, za tysiaka miałeś też kody k2000 i można kupić używane ciekawe konstrukcje,

a myślałeś aby namierzyć monitory od piano nowego większe gabarytowo może w nich jest większy potencjał do wykorzystania przy tuningu?,

 

Pominąłeś drobny szczegół: takie stx to raczej nie zagrają z elektroniką pianocrafta.

We czwartek słuchałem u kolegi tuningowanych monitorów e-410 i było fajnie, nic nie drażniło a to już b. dużo biorąc pod uwagę, że jestem przyzwyczajony do dźwięku trochę innej klasy.

Ceny elementów do modyfikacji też bierzecie z kosmosu, do e410 to około 150 - 200zł (nie pamiętam dokładnie) za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikson

Konkretnie miałem na myśli, możliwość cichego odsłuchu - czy nie gubi jakiejś części pasma na minimalnej głośności (ja się z tym nigdy nie spotkałem, ale podobno takie zjawisko zachodzi przy małej skuteczności)?

 

Szukając głośników w tej klasie, sugerując się opiniami i recenzjami znalazłem w alternatywie: Acoustic Energy Neo 1 lub podłogówki 3.

Może ma ktoś już jakieś zdanie o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wieżozwierz

Mikson raczej wyczerpał odpowiedź:-) W cichym graniu brakuje nieco dynamiki, basu, ale to chyba normalne i trzeba się z tym pogodzić. Tak naprawdę dopiero powyżej "godz. 9" zaczynają grać, jak należy. Ja kupowałem nowe w promocji http://www.tophifi.pl/towar/id/1020/at/25264/ , więc raczej też nie przepłaciłem i moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam.

 

DawidM mam do Ciebie pytanko :

 

Powiedz mi czy warto wydawać 1300złoty na którąś z tych wieżyczek:

 

1. http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-e810-bez-glosnikow-i1418138470.html

 

2. http://allegro.pl/miniwieza-denon-dhr-f103-dra-f102-szczecin-gwar-i1412235575.html

 

Z tego co pamiętam to chyba miałeś tego denona ,a teraz masz piano e810 ampli a cd/dvde410 powiedz mi która jest najlepsza względem jakości , na którą warto wydać taką kase??/ Mam już ugadane że po 100-ce by mi spóścili jak bym się zdecydował na którąś z nich.Tylko że ja sam nie wiem na którą .Czy patrzeć pod okiem funkcji czy brzmieniowych .I tu jest pogrzebany. Zaraz padnie pytanie jakie kolumny były by pod to podłączone . Jak narazie to B&W DM601 pierwsza wersja potem pujde o klase wyżej czyli też Bowersy ale cdm2 Special Edytions.Proszę cię o pomoc Co by tu wziąść grać to będzie w pokoju 10mk2 Inii forumowicze też moga się wypowiedzieć lecz najbardziej mi zależy na twojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam bym tego Denona brał wcześniej, gdyby był do niego pilot(chociaż jeden) i orginalne kartony, o ile to drugie to można jeszcze przeboleć, tak z tym pierwszym będzie ciężko, bo dostać teraz do tego zestawu orginalny pilot(a raczej 2 bo jest osobny do ampli i osobny do źródła) jest bardzo ciężko, swoją drogą ten od źródła jest znacznie lepszy niż ten od ampli m.in jest podświetlany(można też nim sterować cały system). Nie ma także do niego dołączonej płyty z oprogramowaniem(firmowy soft Denona) do komputera, gdzie możesz wrzucać muzykę na dysk, a bez niego ani rusz. Z drugiej strony, jednak kusi ceną, która jest dość atrakcyjna(jednak trzeba szukać na własną rękę tego oprogramowania i pilota). Ta E810 też nie jest zła, tylko licz się z tym że tam musisz mieć podłączoną ją do TV, bo wyświetlacz z CD nie wyświetli Ci NIC, i przy odtwarzaniu np. MP3 to jest to odtwarzanie na czuja. Wszystkie informację są wyświetlane na ekranie TV. Odnośnie ceny, hmm..z tego co widzę ta Yamaszka nie jest na gwarancji, nie wiem czy to optymalna cena, za elektronikę bez kolumn, bez gwarancji, wg. mnie powinno być 800-900zł. Gdybym ja swoją wystawiał na allegro, cały komplet z kolumnami(a ma jeszcze 1,5 roku gwarancji + wymienione okablowanie), cenił bym ją za 1200zł na start a 1400zł na kup teraz.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Mp3 nie słucham tylko zwłykłe cd. I co jak podłącze do tv aby ustawić tam pierdy próbkowania i itp. to nic na wyświetlaczu nie zobaczę tz. jaki utwór ile czasu on ma czy cos w tym stylu??Jeżeli tak to to jest do duszy i tyle a z tym denonem to i tak z dysku bym nie kożystał tylko odtwarzał płyty cd a do tego bym kupił uniwersalny pilot od denona jakiegoś amplitunera i tyle. Tylko ta moc 2x35 w denonie mnie przeraża kolumny bedą miały 120watt tz taki max powinien byc wzmak i 8ohm więc ta moc jeszcze spadnie do np.20watów. a ta yamaha se już z nimi poradzi lepiej. jeżeli jest tak jak dawid mówisz to chyba jednak se kupię tą 640 yamahy i problem z głowy. Bo i tak nie używam pendraivów ani żadnych odtwazaczy iphone ani tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłeś drobny szczegół: takie stx to raczej nie zagrają z elektroniką pianocrafta.

We czwartek słuchałem u kolegi tuningowanych monitorów e-410 i było fajnie, nic nie drażniło a to już b. dużo biorąc pod uwagę, że jestem przyzwyczajony do dźwięku trochę innej klasy.

Ceny elementów do modyfikacji też bierzecie z kosmosu, do e410 to około 150 - 200zł (nie pamiętam dokładnie) za wszystko.

to tym bardziej za 200 opłaca się tuningować ale jeżeli cena monitorów plus tuning ma wynosić tysiaka to absolutnie wolałbym stx mx-140 słuchałem ich i uważam że w tej cenie świetne brzmienie. sądzę że mx-140 dobrze by zagrały z e410, nie mają tragicznie niskiej efektywności i impedancja nie jest ciężka, testowałem je z solo mini i pozytywnie mnie zaskoczyły kulturą brzmienia oraz bardzo dobrą kontrolą dźwięku w tej cenie.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wtrącę się na chwilę i zmienię temat. Jestem po małym przemeblowaniu pokoju, wyleciała duuuża szafa, głośniki przeszły pod inną ścianę i jest dosyć spora różnica! Oczywiście na korzyść bassu którego mi brakowało. W ciągu kilku dni zamierzam rzucić jakiś kawałek wykładziny na podłogę, zmienić standy z moich szklanych podstawek na całe ze stali. I oczywiście kwiatki do pokoju + coś na ścianę. W późniejszym czasie chciałbym nabyć kartę Asus Xonar Essence, ale z racji swojej ceny wolałbym dowiedzieć się czy zyskam coś w porównaniu do SB Audigy, starej ale dosyć jarej karty :)

 

Gdyby nie to forum a w szczególności kolega Dawid :) nie pomyślałbym że taki wpływ ma pomieszczenie. Teraz to wydaje się takie oczywiste :)

Edytowane przez krzysiaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.