Skocz do zawartości
IGNORED

24 Kt gold cd rock i blues z lat 60/70 .


AndrzejDobry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Czy może ktoś z Was miał do czynienia z MFSL Steely Dan "Gaucho" UDCD 545 (UD1)?

Ostatnio na Allegro nabyłem tę pozycję i tego nie da się słuchać! Jakość kiepskiego mp3, piasek na wokalu i tonach wysokich, aż zęby bolą.

Czy to nagranie tak ma, czy to ja mam pecha? Podróba jakaś, czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był zakup w ciemno... Sprzedawca sprawdzony w 100%, przez wielu kupujących... Jest też zaskoczony... Ale to ja mam płytę... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

na narty nie wyjechali, prędzej na sanki, a tak pozatym to czy wersje płyt złotych np. RYKO brzmią o wiele lepiej od normalnych wersji? bo wiem że jest tam tylko złoty nośnik i nie było ponownego masteringu tak jak w przypadku płyt np. Audio Fidelity

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz _art_ sprowokował mnie do sięgnięcia po płytę MFSL UDCD 545 Steely Dan "Gaucho" celem sprawdzenia jakości MP3. Przesłuchałem też "Aja" MFSL UDCD 515 oraz by mieć materiał porównawczy Donald Fagen "Kamakiriad" z wydawnictwa "Nightfly Trilogy" i stwierdzam subiektywnie: nie ma mowy o jakości MP3. Nie ma żadnego "piaszczenia" wysokich tonów i wokalu (Fagen tak brzmi wysokich rejestrach). Co do oryginalności płyty zakupionej przez forumowcza nie mogę się wypowiadać.. jednak oryginały 24 Kt Gold zawłaszcza MFSL oglądane pod światło są niebieskawo/zielone w miejscach złotego nadruku. Tak przynajmniej jest w parudziesięciu płytach tego typu, które posiadam. Może to herezja ale....dla mnie to najszybsza metoda by sprawdzić płytę MFSL, DCC czy Mastersound przed włożeniem do sprzetu - bo po tym to już dźwięk gra sam za siebie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam sprzedam całą moją kolekcję płyt24Kt gold cd :DCC,MFSL,Audio Fidelity, DCC-alu, MFSL-alu.

Katalogi mogę wysłać , kontakt na priva.

Pozdrawiam , Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

teraz jestem w Angli do przyszlego piatku- na kompie nie ma poskich znakow wiec pisze mi sie smiesznie- odpowiem wiecej po powrocie.

Pozdrawiam , Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju

 

A cóż to za problemy, że się pozbywasz płyt??

Nie ma zamówień na wyroby Twe??

Szkoda. Masz sporą kolekcję płytek.

Wrzuć spis na priv.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Andrzej wchodzi w temat Vinyli.

 

A może jest ktoś tu na forum, kto ma kolekcję płyt aluminiowych MoFi lub DCC i wchodzi w temat... serwera muzycznego i plików FLAC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoluch- uprzedziłeś mnie, właśnie to chciałem napisać. Od jakiegoś czasu pisałem żeby pozbywać się czym prędzej 16 bitowych płyt CD, bo wychodzą z użycia. ostatnio firma Sony zamknęła największą fabrykę płyt CD na świecie, zresztą tu na forum już tylko o odtwarzaczach strumieniowych się pisze. Nawet gazety audio piszą otwarcie, że byle Marantz strumieniowy za 3kzł bije na głowę wszystkie odtwarzacze CD, a jeśli zapoda sie gęste pliki to juz po zawodach. Nie dziwmy się więc że ludzie słuchają, czytają i reagują. Ja na vinyle przesiadłem się juz około 3 lata temu, potem serwer muzyczny, za 16 bitową płytę CD to bym dał na chwilę obecna jakieś 5zł- więcej szkoda bo to jakość starodawna. Młodzi ludzie teraz mają łatwo- do samochodu mp3-ki, a do salonu flac 24/96 i po sprawie. Miejsca na dziwne 16 bitowe płytki juz nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no bez przesady! płyty CD mają się dobrze i jeszcze wiele lat będą w obiegu, jakoś nie wyobrażam sobie słuchać muzyki z plików, nie ma to dla mnie zupełnie klimatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ani winyle ani cd zwłaszcza te złote dłuuuuugo nie znikną.

Z tym że 'kijem wisły nie zatrzymamy" , nowoczesne techniki idą swoją drogą ewolucji a zbieractwo idzie swoim utartym szlakiem.Obecnie moje drogi skrzyżowały się z analogiem.

Pozdrawiam , Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

witam. Ucichł temat płyt 24 karat gold.

 

Andrzej rzucił się w wir zakupów vinyli i nie ma czasu na pierdoły ze złotymi płytkami.

 

Temat up.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman88- a skąd taki wniosek że ktoś słucha jeszcze mp3-jek ? Ja osobiście pierwszy raz o tym słyszę. Praktycznie 100% muzy w odtwarzaczach strumieniowych to pliki bezstratne, często o wyższej jakości niż 16 bitowe CD więc mylisz się w swojej ocenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny ciekawy tytuł już jest:

 

The Byrds - Younger Than Yesterday AFZ 110

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14134-0-31228700-1302982140_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat up

 

Ciekawostka.

 

Pink Floyd - Dark Side Of The Moon Eternity CP43-5771 1A3 TO 5 Japan Toshiba EMI Obi

 

Holy Grail wśród kolekcjonerów.

 

cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14134-0-87317400-1303386725_thumb.jpg

post-14134-0-44372500-1303386744_thumb.jpg

post-14134-0-62130800-1303386954_thumb.jpg

post-14134-0-16492700-1303386963_thumb.jpg

post-14134-0-28886300-1303386976_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Ciekawostka wydawnicza.

 

The Who - Tommy MFSL 533

 

ciąg dalszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14134-0-17094800-1303577884_thumb.jpg

post-14134-0-41555600-1303577940_thumb.jpg

post-14134-0-53114500-1303577947_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

temat up

 

Ciekawostka.

 

Pink Floyd - Dark Side Of The Moon Eternity CP43-5771 1A3 TO 5 Japan Toshiba EMI Obi

 

Holy Grail wśród kolekcjonerów.

 

cd

 

Takie male wyjasnienie. Jeżeli chodzi o PF to nie jest to Holy Grail. Tym mianem okreslane jest wydanie GOLD / Two track issue (35DP-4) wydane w pazdzierniku 1982.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) własnie skonczyla sie jedna taka aukcja. Wydanie z OBI zostało sprzedane w 2009 roku za ponad $5,000 US

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie male wyjasnienie. Jeżeli chodzi o PF to nie jest to Holy Grail. Tym mianem okreslane jest wydanie GOLD / Two track issue (35DP-4) wydane w pazdzierniku 1982.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) własnie skonczyla sie jedna taka aukcja. Wydanie z OBI zostało sprzedane w 2009 roku za ponad $5,000 US

 

Pozdr.

 

Witam

 

Nie do końca kolega ma rację, chociaż kilka tytułów znajdzie się.

Przepiękne wydanie - chociaż są dwa rodzaje: z nadrukiem na ringu i bez, i oczywiście jeden z kolorem złotym a drugie bez.

 

Dodać należy, że egzemplarz z niebieskim OBI kosztuje około $ 5800 USD.

post-14134-0-00966700-1305027040_thumb.jpg

post-14134-0-38939000-1305027050_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie male wyjasnienie. Jeżeli chodzi o PF to nie jest to Holy Grail. Tym mianem okreslane jest wydanie GOLD / Two track issue (35DP-4) wydane w pazdzierniku 1982.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) własnie skonczyla sie jedna taka aukcja. Wydanie z OBI zostało sprzedane w 2009 roku za ponad $5,000 US

 

No ale 35DP-4 to "Wish You Were Here", więc nie ma porównania ;) I to, i to, to Holy Grail dla różnych płyt, a IMHO kto ma winyla to ma jeszcze lepszą jakość za mniejsze pieniądze. A komanda Pinka Floyda teraz jakieś deluxy będzie wydawać wielopłytowe tych tytułów plus "The Wall" i ma być m.in wersja 24bitowa (original stereo mix) na Niebieskim Ryju, więc może to przebić wszystkie Grale razem wzięte. Albo i nie ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez duhzgur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 35DP-4 to "Wish You Were Here", więc nie ma porównania ;) I to, i to, to Holy Grail dla różnych płyt, a IMHO kto ma winyla to ma jeszcze lepszą jakość za mniejsze pieniądze. A komanda Pinka Floyda teraz jakieś deluxy będzie wydawać wielopłytowe tych tytułów plus "The Wall" i ma być m.in wersja 24bitowa (original stereo mix) na Niebieskim Ryju, więc może to przebić wszystkie Grale razem wzięte. Albo i nie ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podejrzewam, że te wydania, o których wspominasz - link to będzie deserek po pysznym obiedzie - patrz Pink Floyd MFSL, Mastersound i 1st press Japan.

Nie sądzę aby było wielkie zainteresowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Musze sprostowac, bo z mojego poprzedniego postu wyszły 'flaki z olejem' - jak to sie poszechnie mowi. Post napisalem 'za piec dwunasta' tuz przed wyjsciem do pracy, wiec wyszlo co wyszlo. Wlasnie chodzi o to, ze album "Wish You Were Here" o numerze katalogowym 35DP-4 bardziej okreslany jest mianem 'Holy Grail' niz inne album Pink Floyd. No i tak to powszechnie się przyjelo wsrod kolleckjonerow. Jak sama nazwa mowi 'Holy Grail' to legendarny kielich z krorego pil Chrystus. Oczywiscie to nie ma nic wspolnego z Pink Floyd CD. Chodzi o to, ze podobnie jak kielich o ktorym mowa, wydanie 35DP-4 uchodzi za praktycznie nieistniejace, ba zawierajace jeden z najlepszych dostepnych masteringow tego albumu (przynajmniej tak twierdza ludzie na forum SH). Wydanie to charakteryzuje sie tym, ze posiada dwa utwory na plycie, czego brak w nastepnych wydaniach. Miedzy innymi to zaliacza album do wyjatkowych.

 

Owszem kolega ma racje, ze album ten zostal wytłoczony na dwoch roznych matrycach. Jedno z wydan posiada napis 'MANUFACTURED BY CBS/SONY RECORDS' na wewnetrznym plastikowym srodku CD. Obydwa wydania ukazaly sie w tym samym czasie, gdy pierwsze dyski CD szturmowaly jakponskie markety (pazdziernik 1982).

 

Oczywiscie rowniez macie racje, ze dla kazdego inne wydanie albumu bedzie opisywanym 'Holly Grail'em'. Jednakze bardziej precyzyjnie mowniac, to 35DP-4 zasluguje na to miano ze wzgledow, ktore wyzej wymienilem. Z tego co doczytałem to jezeli mozna mowic o "Holly Grail' w przypadku albumu "Dark Side of The Moon" to bardziej ta nazwa pasuje do wydan bez "TO" zamieszczonych w numerze matrix. Jednakze "Holly Grail" chyba juz na stale przypisany zostal wydaniu 35DP-4. Ten album w zasadzie nie jest realnydo znalezienia w zwyczajnym sklepie z uzywanymi plytami. Jest zaledwie garstka plyt na swiecie, ktore uchowaly sie po dzis dzien. Stad rowniez tak wysokie ceny. Nie apmietam dokladnie, ale oficjalnie znane sa tylko chyba dwa lub trzy wydania z OBI.

 

duhzgur

Nie wydaje mi sie aby kolejne wydanie albumu "Wish.." przebilo wartosc kolekcjonerska 35DP-4, bo o takiej tu mowa. Oczywiscie od strony technicznej wydanie typu HD albo SACD na pewno bedzie lepiej zrealizowane, natomiast wsrod kolekcjonerow Pink Floyd sa raczej solidni "weterani" z głebokimi kieszeniami, ktorzy nadal beda poszukiwac "Swietego Grala".

 

Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lovecoffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Musze sprostowac, bo z mojego poprzedniego postu wyszły 'flaki z olejem' - jak to sie poszechnie mowi. Post napisalem 'za piec dwunasta' tuz przed wyjsciem do pracy, wiec wyszlo co wyszlo. Wlasnie chodzi o to, ze album "Wish You Were Here" o numerze katalogowym 35DP-4 bardziej okreslany jest mianem 'Holy Grail' niz inne album Pink Floyd. No i tak to powszechnie się przyjelo wsrod kolleckjonerow. Jak sama nazwa mowi 'Holy Grail' to legendarny kielich z krorego pil Chrystus. Oczywiscie to nie ma nic wspolnego z Pink Floyd CD. Chodzi o to, ze podobnie jak kielich o ktorym mowa, wydanie 35DP-4 uchodzi za praktycznie nieistniejace, ba zawierajace jeden z najlepszych dostepnych masteringow tego albumu (przynajmniej tak twierdza ludzie na forum SH). Wydanie to charakteryzuje sie tym, ze posiada dwa utwory na plycie, czego brak w nastepnych wydaniach. Miedzy innymi to zaliacza album do wyjatkowych.

 

Owszem kolega ma racje, ze album ten zostal wytłoczony na dwoch roznych matrycach. Jedno z wydan posiada napis 'MANUFACTURED BY CBS/SONY RECORDS' na wewnetrznym plastikowym srodku CD. Obydwa wydania ukazaly sie w tym samym czasie, gdy pierwsze dyski CD szturmowaly jakponskie markety (pazdziernik 1982).

 

Oczywiscie rowniez macie racje, ze dla kazdego inne wydanie albumu bedzie opisywanym 'Holly Grail'em'. Jednakze bardziej precyzyjnie mowniac, to 35DP-4 zasluguje na to miano ze wzgledow, ktore wyzej wymienilem. Z tego co doczytałem to jezeli mozna mowic o "Holly Grail' w przypadku albumu "Dark Side of The Moon" to bardziej ta nazwa pasuje do wydan bez "TO" zamieszczonych w numerze matrix. Jednakze "Holly Grail" chyba juz na stale przypisany zostal wydaniu 35DP-4. Ten album w zasadzie nie jest realnydo znalezienia w zwyczajnym sklepie z uzywanymi plytami. Jest zaledwie garstka plyt na swiecie, ktore uchowaly sie po dzis dzien. Stad rowniez tak wysokie ceny. Nie apmietam dokladnie, ale oficjalnie znane sa tylko chyba dwa lub trzy wydania z OBI.

 

duhzgur

Nie wydaje mi sie aby kolejne wydanie albumu "Wish.." przebilo wartosc kolekcjonerska 35DP-4, bo o takiej tu mowa. Oczywiscie od strony technicznej wydanie typu HD albo SACD na pewno bedzie lepiej zrealizowane, natomiast wsrod kolekcjonerow Pink Floyd sa raczej solidni "weterani" z głebokimi kieszeniami, ktorzy nadal beda poszukiwac "Swietego Grala".

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

 

Popieram w całej rozciągłości przedmówcę.

Czytałem kiedyś na forum SH wypowiedź japońskiego kolekcjonera, który stwierdził, że wydanie WYWH 35DP4 z Obi widział tylko raz w życiu u jakiegoś kolekcjonera, również z Japonii.

Osobiście znam jednego gościa - w Szwajcarii, który ma wersję z Obi.

jak tylko otrzymam od niego fotki to podzielę się wizerunkiem tego Holy Grail.

 

Dodam jeszcze tylko, że oba wydania WYWH - te pozłacane i nie - różnią się obok nadruku na wewnętrznym ringu (Manufactured By Cbs / Sony Records Inc.) również wytłoczeniem numeru matrycy:

 

Pink Floyd - WYWH 35DP-4-1 1E2 pozłacany

Pink Floyd - WYWH 35DP-4-1 1E1 bez nadruku i nie pozłacany - srebrny

 

 

Pozdrawiam

Valhalla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich entuzjastów wspaniałej muzyki w najlepszym wydaniu!

 

Od jakiegoś czasu z wielkim zainteresowaniem przypatruję się pojawiającym się wypowiedziom dotyczącym płyt wydanych na 24 karatowym złocie. Chciałbym podjąć jeszcze jeden wątek związany z tym tematem - oprawa graficzna płyt na "złocie".

Przez wiele lat firmy wydające w ten sposób CD wypracowały swoje "standardy" - pomniejszona okładka na czarnym tle ze złotymi paskami (MFSL), kartonowe etui z miniaturką okładki i wyciętym okienkiem, aby podejrzeć złoty krążek (DCC i Audio Fidelity), podobne rozwiązanie z charakterystycznym logo (Master Sound), itd. Zawartość wkładek najczęściej zawierała treści znane z LP, jednak nie mogła oddać urody okładek winylowych... Pojawiły się okładki - repliki winyli, ale nie zawsze oddające rzeczywistość, np. rozkładana okładka pierwszej płyty SANTANA...

Kolekcjonuję płyty od wielu lat, jednak 24-karatowe CD od stosunkowo niedługiego czasu, mam ich kilkadziesiąt - ostatnio niemiłe wrażenie sprawiła na mnie okładka płyty THE BYRDS "Younger Then Yesterday" - ilustracja jest nieostra, chyba niezgodnie z grafiką LP, chociaż przyznam, ze nie widziałem oryginalnego winyla...

Jakie są Państwa odczucia w temacie oprawy graficznej? Jakie preferencje? Jakie największe zgrzyty zauważyliście w oprawie graficznej "złotych" płyt?

 

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakie są Państwa odczucia w temacie oprawy graficznej? Jakie preferencje? Jakie największe zgrzyty zauważyliście w oprawie graficznej "złotych" płyt?"

 

witam

 

Według mnie to ostanie wydania Audio Fidelity gold "schodzą na psy".

 

Panowie z wytwórni najwyraźniej "tną koszty" i wydają oszczędne wersje, na przykład pudełka, horror.

Wszystkie wydania MFSL, DCC, Mastersound i Ryko musimy traktować jako kolekcjonerskie - tylko i wyłącznie. Nie ma wznowień, nowej produkcji itp.

Biorąc pod uwagę tamte czasy - a dokładnie lata 1987 - 1999 to technika graficzna i tak stała na dość wysokim poziomie.

 

Przypomnieć należy młodszym czytelnikom, że na przykład w roku 1999 pojęcie ksero, laser, color ksero to były pojęcia czysto abstrakcyjne (oczywiście w Polsce).

 

Teraźniejsza technika....to dopiero odlot ale mimo wszystko wydania nie są już tak dopracowane jak kiedyś, przykład powyższej wytwórni Audio Fidelity chociażby.

 

Kolejne perełki to wydania japońskie z Obi, oczywiście te wczesne. Teraz to generalnie producenci wciskają nam nowinki typu: SHM, Bluspec i inne.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.