Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Wracając jeszcze do modelu E,własnie za to je lubię,że są swobodniejsze i otwarte,zresztą w dużej mierze zależy co do nich podłączymy/taki też uzyskamy bas/.Słyszałem jak potrafiły zagrać szybkim i twardym basem.Ponoć niektórzy użytkownicy protoplasty modelu E czyli Snelli,opsywali,że te są dopiero ciekawe.Gadałem,keidyś z gościem,który hadlował AN-tami,jak zrobili porównanie porównanie Snell E I vs An E/silver signature.Wygrały Snelle. A może teraz dla odmiany fani marki opiszą trochę same wzmacniacze, szczególnie interesuje mnie Meishu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Meischu w domu przez ponad 2 tygodnie na zmiane z Oto SE (mialem rownoczesnie oba wzmaki) i powiem tak dwukrotna roznica w cenie nie byla tego warta i koniec dyskusji.

 

Napewno nie moge powiedziec ze nie byl lepszy od Oto bo byl ale byl tez slabszy mocowo i mnie to wnerwialo lubie jak mam zapas mocy i dlatego wzmaki na 300 B to nie moja bajka (mialem ich w domu wystarczajaco duzo zeby wyrobic sobie zdanie).

 

Oczywiscie nie mam prawa stawiac ostatecznej diagnozy bo uzywalem do porownan kolumn Cabasse Jonqe 301 (91dB) calkiem dobre paczki tyle ze nie ta liga co AN y wiec obraz mogl byc nieco malo czytelny i nie dajacy szansy dla Meischu.

 

Meishu jest bardziej przejrzysty na wyskoich tonach tu 300B daje znac o sobie i jeszcze wiekszy panuje spokoj tzw cisza w muzyce.

 

Byly rozne wersje AN wiec w podstawowej wersji ,,Line,, nie bylo pre gramofonowych i mialem oba wlasnie w podstawie wiec na temat grania patefonu sie nie wypowiadam zreszta nie uzywam ,,drapaka,, i nie jest mi to potrzebne .

 

robix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle padaja duze uogolnienia w stosunku do Abraxasa ze ,,muli,,

 

 

Wszystko zalezy na jakich czesciach jest zrobiony i jakie trafa zostaly zastosowane (a to 70% dzwieku lampowca)

 

Mialem naprawde duzo Abraxasow na 300B i nie tylko -zawsze byly conajmniej dobre a zdarzaly sie tez swietne wiec nie odwazylbym sie stwierdzic ze wszystkie ,,mula,, choc byly i takie.

 

Dobrze skrojony Abraxas moze cieszyc ,,doroslym,, dzwiekiem i dostarczac duzych emocji za smieszne pieniadze.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ale jak sie ma do AN

chodzi mi o to czy wart swej ceny w stosunku do dzwieku?

czy lepiej Abraxasa na srebrno/miedzianych trafach poskładac czy Meishu kupic chodzonego

cena podobna ok 10kzł

nie sluchalem Meishu gdyz nie mialem mozliwosci stad pytanie :(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie -zapytanie takie za sto punktów.

 

docierają do mnie co chwila pogłoski o zaleceniach firmy AN co do ustawienia kolumn. ostatnio podpowiadano mi np. ustawienie ich w naroznikach pokoju, przy ścianie.

na stronie Audio Note jakoś nie wypatrzyłem nic takiego.

 

jak macie ustawione swoje Audio Note?

 

pozdr.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie w rogach pomieszczenia preferuje P.Qvortrup,uzyskując bardziej "dociążone" brzmienie i większy bas,ale kosztem głębi sceny,choć niekoniecznie.Słuchałem kilkakrotnie w ten sposób ustawionych AN-E/dokładnie blisko ściany,nie w rogach/i głębia sceny była taka,że...echhhh.Także kto,co lubi;poeksperymentuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wysłałem zapytanie do Petera Q co warto tunnigować w kolumnach AN J/Sp. Poniżej odpowiedź:

 

"Changing the woofer to one with the new hemp cone will be an improvement, that costs about L 350.00."

 

Co to za woofer new hemp?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hmmm, no tak, najpierw chwalą stare kolumny, że niby lepsze były, teraz nowy materiał na membrany, czyli stare do d**y, i bądź tu mądry :)

Dziękuję za informacje, mam jasność - ale jakoś nie jestem pewien, czy w tym przypadku "lepsze jest wrogiem dobrego".

I dziwne, że Peter Q nic i kondensatorach czy innych takich nie wspomniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek-s.>Fakt to ciekawe,czyżby nowy materiał membrany dawał wiekszą poprawę w jakości dżwięku niż wymiana elementów w zwrotnicy?Wcześniej było promowane właśnie to rozwiązanie.Swoja drogą zapytaj Qvortrupa.NIe pamiętam czy Twoich J/sp ,są kondensatory papierowo-olejowe?Może tutaj nie warto dopłacać,bo już jest dobrze a efekt będzie niewielki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurde, zaczyna mnie denerwować to forum - nie widze tego tematu w wybranych po moim wpisie (tylko w tych "gwiazdkach"), a teraz nawet wpis mi wcięło ostatni :(

 

Ale powtórzę ten wpis: mam nie grzebane kolumny i chyba są tam najtańsze kondensatory po 6pln sztuka i jakieś badziewne cewki... No ite gniazda AN -kable są w nich luźne! wymienie na Eichmanny

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem nowych glosnikow opartych na Hempowych membranach ale radze pamietac ze P.Q to przede wszystkim znakomity marketing i sukces AN to wynik marketingowej dzialalnosci Petera. Caly system poziomow jakosci zostal skonstruowany dla potrzeb marketingowych i ma na celu efektywna sprzedaz-nic w tym zlego w sumie.Nie o to przeciez chodzi ze zlapac zajaczka.... ;0) Chwala mu za to ze chce mu sie prowadzic mala firme w Angli i placic zalodze godziwe pieniadze -reczne montowanie wzmaciaczy lampowych to nie tasma produkcyjna (jesli ktos probowal zbudowac wzmacniacz lampowy ten wie o czym mowa )i slyszalem ze jednostkowa produkcja w Angli kosztuje krocie. Wielokrotnie czytalem ze w kolumnach AN jedyny sens ma wymiana okablowania .Glosniki sa rygorystycznie parowane podczas testowania do elementow zwrotnicy i wymiana na teoretycznie lepsze komponenty moze nie przyniesc spodziewanej poprawy.

Personalnie lubie Audio Note (choc mam tylko transformatory wyjsciowe z tej firmy i to dosyc podstawowy model -ech te ceny !!! ) w zasadzie nie dlatego ze jest jakies tam specjalnie super tylko dlatego ze nie razi , nie empatuje efektami ,jest przyjazne w odbiorze i pozwala cieszyc sie muzyka.

Na razie zostawiam sobie AN na czas emerytury poniewaz obecnie zajmuja mnie kolumny tubowe przy ktorych kazda zwykla konstrukcja to taka tam "popierdolka" ;0)

Jesli chodzi o wspomniane polaczenie Lowthera z AN to nie mam dobrych doswiadczen . Para Questow nie zagrala ani z DX4 w tubie (przejsciowo mojE) ani z DX3 z Fidelio (kolegi). Wogole to dochodze do przekonania (pewnosci) ze jesli Lowther to tylko jako srednica w 4-droznej kolumnie.

pOZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja konsekwentnie drążę temat kabli kondo - aktualnie nadal na tapecie mam sieciówki...

Są ze srebra i z miedzi, wersje zwykłe oraz "Signature" - rozpiętość cenowa od ok. 240 EUR do 2990 EUR za kable 1,45m :))

 

Jedynie jeden z Userów wypowiedział się, iż co prawda sam nie słyszał, ale od osoby "zorientowanej" w temacie wie, że podobno sieciówki tego szacownego brandu nie są niestety równie dobre jak reszta kabli. :(

 

A mi się marzy komplet AN/Kondo - zatem: "ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie"

 

 

P.S. W moim przypadku te srebrne od razu odpuszcza, nie mój przedział cenowy, natomiast miedziana signature kosztuje 250EUR więcej od zwykłej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> gracz,

dziekuję za podpowiedź.

trochę się nakombinowałem i wyszło, że scena jest najlepsza przy ustawieniu kolumn "na wprost" bez żadnego skręcania na słuchacza.

ustawiłem je też dosyć (ok. 40 cm) bisko ściany, po bokach więcej miejsca.

pozdr.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limono>wiem,że P.Qvortrup i jego AN Level, to bardzo dobrze skrojony marketing i jak chcesz lepiej to trzeba słono płacić.Jak np. w przypadku kolumn ,gdzie za model E/SPe HE,a modelem Signature ze zwrotnicami w osobnych obudowach i kondensatorami miedzianymi peper in oil,trzeba dopłacić 17 tys.!Ale powiem szczerze chcę mieć taką możliwość,żeby posłuchać , porównać,wybrać i kupić.Szkoda ,że nikt z piszących na tym forum, nie miał takiego doświadczenia.Ciekawe,jest to co napisałeś>limono,że efektywne jest tylko wymienienie okablowania.CZy w takim razie to sama firma nie zalecała takiego upgreadu?CZy sami użytkownicy,nakręcili taką manię/w naszym kraju/ wymieniania pozostałych elementów zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko wsi w ktorej mieszkam takze klopot z odsluchem Audio Note nie mowiac o porownaniach. Ludzie z ktorymi korespondowalem po prostu twierdza ze kolumny fabryczne graja lepiej (nawet duzo lepiej ) niz kity DIY ze wzgledu na ostrzejsze kryteria parowania przetwornikow i elementow zwrotnicy. Z tego wzgledu jedyna bezpieczna sciezka to wymiana okablowania. .Firma ani nie zaleca ani nie jest przeciw -zarabia przeciez na elementach. Sluchalem tych drogich modeli z osobnymi zwrotnicami -dzwiek byl ujmujacy.Nie widze ekonomicznego sensu dla kosztownego "upgradu" -koszty beda wysokie a efekt niepewny. Juz lepiej odlozyc pieniadze i kupic uzywane kolumny .Jedyny problem z jakim i ja sie borykam w tej calej zabawie to wlasciwe zidentyfikowanie wad brzmienia oraz znalezienie wlasciwej recepty zamiast ogolnego "cos mi nie pasuje ,chcialbym poprawic ale wlasciwie to nie wiem co dokladnie (a wlasciwe to wiem - wszystko ma byc lepiej ;0)Pozdrawiam, L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limono>nie do końca zrozumiałem Twój wpis:" Ludzie

>z ktorymi korespondowalem po prostu twierdza ze kolumny fabryczne graja lepiej (nawet duzo lepiej )

>niz kity DIY ze wzgledu na ostrzejsze kryteria parowania przetwornikow i elementow zwrotnicy. Z tego

>wzgledu jedyna bezpieczna sciezka to wymiana okablowania. .Firma ani nie zaleca ani nie jest przeciw

>-zarabia przeciez na elementach."> To dotyczy kitów czy także kolumn seryjnych?>"Sluchalem tych drogich modeli z osobnymi zwrotnicami -dzwiek byl

>ujmujacy.Nie widze ekonomicznego sensu dla kosztownego "upgradu" -koszty beda wysokie a efekt

>niepewny" Czy chodzi Ci oto ,że takie podnoszenie jakości poprzez kolejne poziomy/lepsze elementy/,proponowane przez AN niewiele przekłada się na postęp w dżwięku?Czy miałeś na myśli upgready robione przez użytkowników kolumn seryjnych chcących wycisnąć jak najwięcej z przetworników?Napisz coś więcej o Twoich wrażeniach z tego odsłuchu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.