Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam klubowiczów a zarazem mam pytanie odnosnie kondesatorów. Jestem posiadaczem bardzo starej wersji AN M1 phono i wzmacniacza P2se .Planuje zmienić w nich kondesatory na zasilaniu ale za cholere nie moge ich znależć.Znalazlem schematy w necie ale budowa jest zupelnie inna i nie jest to KIT !!!Dodam fotke moze bedzie latwiej cos doradzic.Dzieki !!!

we wzmaku na zasilaniu są

4szt 220µF450v czarne o symbolu 0178M bez nazwy

2szt takie niebieskie Audio Note jak na zdjeciu o symbolu 9409 33µF 450v

preamp

2szt symbol 9402 450v 220µF Audio Note

1 szt symbol 9407 450v 100µF Audio Note

post-18527-100002193 1256595660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze średnicę i rodzaj pinów do lutowania wszystkich potrzebnych elektrolitów.

 

Bo na przykład ten by się nadał ale czy rozmiarowo pasuje.

 

http://cgi.ebay.ie/Aerovox-BHC-ALT20A-Tube-Amp-Capacitors-33uf-450v-LL_W0QQitemZ230373552208QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a3557050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A co mi tam ,jako niepoprawny fan AN od lat wpisuje sie do klubu z nowym nabytkiem odkupionym przypadkowo od kolegi (yolaos) AN P-1 PP bo mial sluzyc jako tester dla kolumn a w ostatecznosci zamiast nich kupilm koncowke:)

 

I teraz chcac nie chcac bede budowac system wokol tej marki (zatoczylem wielkie kolo i wrocilem do AN).

 

Ps. Do niedawna bylem wyznawca SE ale po tym co wyczynia ten kloc P-1 w PP zmienilem zdanie...niech moc,sila i barwa bedzie z Wami:)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyladowal u mnie M1 i worek lamp ktorych przypadkowo wlasciciel nie wyciagnal ze srodka urzadzenia (potestuje co w trawie piszczy) no pierwsze wrazenia hmmm zajebisty wyglad pasujacy do koncowki ale szatan jest straszny laduje takie wzmocnienie na wyjsciu ze strach i nie dziwie sie ze poprzedni wlasciciel walczyl z tym killerem jak z wiatrakami nie mogac normalnie sterowac monosami AN na 300B (ja mam pasywke i robie z nim co chce ustawiajac dokladnie sygnal dla pre:)

 

Niestety potencjometr ktory mial byc super KoON (Kondo) trzeszczy i to mnie nieco zniesmacza a nie wiem jak go nasmarowac bo jest zamkniety a ja nie mam kompletnie zdolnosci elektryczno -elektronicznych:(

 

Jednym zdaniem robi taka jakby iluzje ze dzwiek jest w calym pokoju ,co tu duzo gadac ,,toczy kule,,na swoj sposob ktory znam od lat:)

 

Ps. Musze sie ogarnac i troche posluchac,potestowac lampy,sprawdzic z nim i bez niego co sie w dzwieku zmienia (nie ukrywam ze kupilem tego pieknisia tylko dla zrodel liniowych i petli dla magnetofonu ktorego jestem fanem z sentymentu)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam w klubie w ktorym gadam sam do siebie ale byc moze kiedys komus moje wpisy pomoga w wyborze kolumn do AN.

 

Po ostatnich poszukiwaniach czegos taniego na przetrwanie zanim kupie Tannoy Stirling przewinelo sie troche roznych kolumn ale zadne w tak smiesznych pieniadzach nawet nie zblizyly sie do dzwieku Celestion Ditton 22 -jednym slowem polecam tego typu stare kolumny bo mozna smialo z nimi zyc bez wiekszych kompleksow (mialem AN J Sp i ciezko mi to powiedziec ale Celestiony graja chyba jednak lepiej...a roznica w cenie uzywanych jest 10 krotna!)

 

Po tych doswiadczeniach jedno wiem napewno,trzeba szukac i sluchac samemu we wlasnym pomieszczeniu oraz systemie a mozna zdzialac cuda za relatywnie niewielkie pieniadze.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czytam i tak sobie kminie może by tak sprzedac swoje klocki i kupic sobie cały zestaw audio note ? a u mnie to jest tak "mówisz i masz"... dzisiaj sobie marze a jutro realizuje....chociaż z drugiej strony pokochałem swojego stingraya i chciałem jeszcze przetestowac na nim kilka kolumn a kiedyś i tak pewnie skończe na 300b :). Pozdrawiam wszystkich audionotemaniaków i zycze Wam na swięta samych Ongaku pod choinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie Wam tesz zycze Wesolych Swiat i prezentow pod Chioinka :)

 

Marcin jak bedziesz chcial to to kiedys podjade do Ciebie z tymi zabawkami zaden problem pokryjesz koszty podrozy i juz jestem z dwoma pudelkami AN u Ciebie:)

 

Z kasy sie splukalem a tu jeszcze zrodla brak i gram na Technicsie z Alledrogo za 99 zyla o zgrozo (sprzedalem Creeki i nie mam CD godnego tych klockow:(

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat DAC narazie wstrzymuje poniewaz planuje kupic DSS a a one maja juz wbudowane DACi ,jesli nie uda mi sie zrealizowac ten plan to wtedy bede zmuszony do konfiguracji dzielonej z jakiegos taniego CD np Philips 304 mk2 +DAC.

 

W tej chwili mam wyczerpany limit na zakupy klockow audio i musze sie zadowolic tym co mam .

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin>>> Do niedawna tez wzdrygalem sie na slowo pliki bezstratne ,,Flaki,, kojarzyly mi sie tylko z tymi do jedzenia ale czas leci idzie nowe i trzeba sie dostosowac:)

 

Tak bardziej na serio to trzeba tego ustrojstwa posluchac samemu u siebie bo jest to baaardzo ciekawe doswiadczenie ktore moze sporo namieszac w glowie:)

 

Z braku funduszy zmuszony bylem zadowolic sie wiekowymi Celestionami i dopuki nie bedzie mnie stac na Tannoy itp konstrukcje beda u mnie na sluzbie a zrodlo zrobie na bazie Philipsa albo Marantza na CDM 1 Pro + DAC w ,,normalnych,, pieniadzach.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin >>> Cos czuje ze sie nie rozumiemy bo ja nie mowie o zadnym komputerze tylko o specjalistycznym serwerze muzycznym ktory ma wbudowanego DACa.

 

http://www.mojeaudio.pl/z_ostatnich_dni/275-test_blacknote_dss_15_hifi_choice.html

 

Poczytaj a sam sie przekonasz w czym rzecz.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie i odrazu musze odszczekac slowa ktore napisalem odnosnie porownania Celestion Ditton 22 jakoby byly lepsze od AN J/Sp bo po kilkudniowym sluchaniu doszedlem do wniosku ze chwilowe zauroczenie bylo jednak mgliste jak poranek na przedmiesciach londynu -niestety:(

 

Okazalo sie na dodatek ze owe Celestiony byly nie od pary co juz mnie kompletnie zniesmaczylo i je oddalem i nadal jestem w punkcie wyjscia co jasno wskazuje mi droge ktora powinienem isc czyli nic innego jak AN J/Sp bo dzwiek ktory zapamietalem z ich udzialem jest chyba ze mna zwiazany i nie ma od niego odwrotu!

 

Nie bede chyba oryginalny jak napisze ze podejde snobistycznie do tematu i zbuduje AN od A do Z.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość chml

(Konto usunięte)

>Okazalo sie na dodatek ze owe Celestiony byly nie od pary co juz mnie kompletnie zniesmaczylo i je

>oddalem i nadal jestem w punkcie wyjscia co jasno wskazuje mi droge ktora powinienem isc czyli nic

>innego jak AN J/Sp bo dzwiek ktory zapamietalem z ich udzialem jest chyba ze mna zwiazany i nie ma

>od niego odwrotu!

 

Faktycznie, w kolumnach AN jest to cos co sprawia, ze nie chce sie wylaczac sprzetu. Zrodla i wzmacniacze AN tez sa dobre ale tu za podobne pieniadze mozna lepiej. Kolumny sa wybitne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja juz zapadla zaklepalem moje ,,byle,, AN J/Sp i czekam na czlowieka ktory przy okazji przywiezie je blisko mojego miejsca zamieszkania by znowu zagrala muzyka w moim domu...uff nie mialem juz sily przewalac kolejnych gownianych kolumn i ludzic sie ze ,,zaspiewa,, jak kiedys.

 

Co do wzmakow to nie zdarzylo sie by jakikolwiek za rozsadne pieniadze mial szanse z moim bylym AN OTO SE (wszystkie Abraxasy,Audio Loty,Jadis Orchestra itp dostaly baty)

 

Uwazam ze wzmaki AN do Meishu wlacznie sa swietne pozniej zaczyna sie juz niestety dorabianie ideologii i voodoo a tego nie lubie.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.