Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W CD3 na ten przykład nie da się podmieniać lampki :) jest wlutowana na stałe a jej katalogowa żywotność to 100 000 godzin (lampa 6111). Więc jakby komuś się trafi taki Cedek i miał wymienianą lampkę to od razu niech się wam lampka zapala (choć znam jeden przypadek gdzie gość wymienił lampkę przed sprzedażą z nadgorliwości).

 

CD Audio Note można też często spotkać z dołożonym zegarem gdyż AN trochę olewa temat i daje zwykłe kwarce, to są jedyne możliwe "tuningi" w tych źródłach. Jeśli coś będzie więcej to nie brać.

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytałem trochę na forach i rozmawiałem z ludzmi którzy nawet sprzedawali AN i każdy bez wyjątku twierdzi że cd1 cd 2 to gnioty i szkoda czasu i kasy.Ja będe oczywiście bronił AN bo uwielbiam wzmacniacz i rozum mi podpowiada inaczej :)Tak czy inaczej poszukam DAC 3.1X w dobrej cenie a dopóki nie znajde pogram na tym DIY i będe miał satysfakcje ,że to moje dzieło a ten podobno gra na poziomie 3.1x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobal, 25 Sty 2010, 13:15

 

>W CD3 na ten przykład nie da się podmieniać lampki :) jest wlutowana na stałe a jej katalogowa

>żywotność to 100 000 godzin (lampa 6111). Więc jakby komuś się trafi taki Cedek i miał wymienianą

>lampkę to od razu niech się wam lampka zapala (choć znam jeden przypadek gdzie gość wymienił lampkę

>przed sprzedażą z nadgorliwości).

>

>CD Audio Note można też często spotkać z dołożonym zegarem gdyż AN trochę olewa temat i daje zwykłe

>kwarce, to są jedyne możliwe "tuningi" w tych źródłach. Jeśli coś będzie więcej to nie brać.

 

Nie no, ja bym toto jeszcze wykleił matą bitumiczną, bo napęd to taniocha i klekocze jak rodzina bocianów na gnieździe ;-)

Ale skurczybyk tak gra, że można mu wiele wybaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No jestem! Zyje i nawet mam co napisac!

 

Od 4 godzin slucham u siebie AN CD 2.1 x i wreszcie zagralo jak ksiazka pisze ,czyli muzykalnie z kopnieciem na basie i tym kremowym wokalem oraz slodkoscia wysokich no k...a co tu bede gadal nocka bedzie zarwana bo odtwarzacz jest juz sprzedany a kolega pozyczyl mi go bo widzial moja desperacje w glosie jak dzwonilem i blagalem o jakies zrodlo do porownan w systemie.

 

Nie bede ukrywal ze mialem juz mysli bliskie wy...a tych wszystkich AN przez okno bo nie gralo to tak jak pamietam kiedys (zrodlo potrafi zepsuc wszystko i naprawic).

 

Mialem nerwowy dzien bo kupione bilety na koncert Depeche Mode okazaly sie byc nie w sektorze ,,o,, jak myslelismy tylko ,,c,, (przeoczenie) i sa mocno z boku sceny wiec obawy o widocznosc nas poprostu rozwalily dlatego goraczkowe poszukiwania odpowiedzi w sieci na ten temat zabraly caly dzien nie wspominajac o nastrojech z tym zwiazanych:(

 

Pocieszeniem jak widac bylo pojechanie na wariata w ostatniej chwili po CD ktore poprawilo nastroje na tyle skutecznie ze dzis juz nie spie napewno bo musze odwiezc zrodlo jutro do 13!

 

Ps. Jedno wiem napewno te AN to taka sekta zrobione by graly razem ze soba (sprytnie wymyslona strategia i skrojony dzwiek uzalezniajacy nabywcow do kupowania klockow z tej samej stajni)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zapomnialbym w CD wpialem sieciowke Electraglide ,,Epiphany 3.x,, za jekies wiaderko kasy i glosnikowe Stereovoxy i to juz mnie i zone powalilo na kolana co stalo sie z dzwiekiem (jak mozna nie slyszec wplywu kabli na dzwiek!) zmienolo sie doslownie wszystko jakby ktos wyciagnal zatyczki z uszu albo zdjal kotary z kolumn a to nie wszystko co uleglo poprawie np bas zebral sie w jedna calosc i teraz kopie jakby jedna duza noga prosto w jaja a talerze perkusji slychac z poglosem i dzwiecznoscia.

 

Spiewajacym babeczkom mozna zagladac do gardla wypatrujac migdalkow a wszystko to na tyle kremowo ze Jopkowa nie drze mordy i nie przeszkadza juz zespolowi w tym zeby bylo milo:)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir>>> Juz to obcykalem i bedzie git to najfajniejsze miejsce do obserwacji idoli na scenie bo blisko tyle ze telebim glowny nie bedzie widoczny ,reszta bomba.

 

To co widac na namalowanych kolorowych sektorach to tylko pogladowa sprawa w rzeczywistosci jest na lini sceny a ona nie ma zaslonietych bokow (dostalem linka z filmem kreconym wlasnie z boku sceny i jest lepiej niz mozna sobie wyobrazic).

 

Te bilety to prezent urodzinowy dla mnie i zony (blisko 30 lat na to czekalem)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to slyszalem tylko ze taki akurat mialem do testow:)

 

Nie obchodzi co mowia ludzie ja sobie go podlaczylem w tor AN i nie bylo kompromitacji wrecz przeciwnie a zbudowany jest super bo go rozkrecilem i obfotografowalem do archiwum robixa:)

 

Bede spokojnie szukal i testowal inne CDP ale kierunek juz obralem ma byc tak muzykalnie jak z 2.1x tylko z lepszym blaskiem (to bylby juz ideal)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska koszulka taka peknieta byla jakby go rodelo?

 

Ale to tylko folia termokurczliwa sam kond czarny jest.

 

Wyslalem zdjecia w duzej rozdzielczosci McGyverowi to powie co i jak bo ja sie nie znam na tym co jest w srodku wystarczajacy by zabierac glos w sprawie ,,wnetrznosci,,.

 

Ale wyglada to bardzo dobrze a kosc jest 1865 wiec taka jak w CD3 zdaje sie?

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC jest istotnie taki jak w CD3, tylko że serię x.1 niestety pozbawiono filtrów cyfrowych (przypomnę ze w 2.0 i 3.0 siedzą znakomite SM5843!). Zatem cedeki 2.1 i 3.1 pracują bez oversamplingu i bez filtracji cyfrowej. Ja osobiście bardzo nie lubię tego rozwiązania.

 

A tu do poczytania na temat skutków braku oversamplingu i filtracji cyfrowej:

 

http://www.diyparadiso.com/dac1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja z kolega zrobilismy sobie maly sparing koncowek i lamp a wszystko to z pod znaku AN :)

 

Bardzo pouczajace spotkanie porownania pokazaly wlasciwie to co wiedzielismy juz wczesniej tyle ze teraz bylo to robione leb w leb i tak jak trzeba.

 

Przy okazji okazalo sie ze roznice miedzy SE a PP oczywiscie sa ale nie tak wielkie jak to moglo by sie wydawac i nam sie wydawalo sluchajac urzadzen nie jedno po drugima w odstepach czasowych w tych samych warunkach.

 

Okazalo sie tez ze koncowka AN SE nie szumi z moim pre i juz domyslam sie dlaczego ale o tym pozniej.

 

kilka zdjec:)

post-4039-100002960 1265575757_thumb.jpg

post-4039-100002961 1265575757_thumb.jpg

post-4039-100002962 1265575757_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.