Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Marcin,

Właściwie mam pytanie odnośnie lamp mocy 300B. Wydaje mi się że są one najsłabszym ogniwem w moim wzmacniaczu !

A może jeszcze inne lampy należałoby wymienić ? Proszę o sugestie.

W moim wzmacniaczu Audio Note MEISHU LINE mam na pokładzie lampy:

- 300B ELECTRO-HARMONIX Gold Power Triode 2szt

- GZ37 MULLARD BVA British Made - 1szt

- 5852 JAN-CEA Bendix U.S.A.- 2szt

- 6SN7GT JAN CHS VT-231 SYLVANIA U.S.Army -PHILA 43 - 1szt

- 5687 GENARAL ELECTRIC U.S.A.- 2szt

Początkowo grałem na zwykłych 300B Electro-Harmonixa, po jakimś czasie założyłem wersję GOLD ELECTRO HARMONIX.

Ta wersja dopiero pokazała swoje możliwości.

Idąc dalej może teraz czas na 300B z wyższej półki. Czy sprawdzi się w MEISHU 300B Sophia Electric ?

Są właściwie 3 wersje: Mesh, Princesse Mesh, Princesse Carbon.

Która lampa z nich jest godna uwagi?

A może Emission Labs 300B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to podstawa i nie na darmo mowi sie iz 300B jest jak ,,otwarta rana postrzalowa,, wyczuje reszte toru jak swinia trufle.

 

Meishu to kompletny wzmacniacz za ,,normalne,, jeszcze pieniadze i warto dac zagrac mu na jego 100% bo odwdzieczy sie z nawiazka (wystarczy mi euforia Marcina dzwoniacego do mnie po zmianie lamp).

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robix

Nie pamiętam dokładnie daty, ale dzwoniłem w ubiegłym roku do RCM-u odośnie lamp 3ooB.

Bodajże mieli Emission Labs 300B w ofercie.

Odpowiedzieli mi, że te lampy Emission Labs mają swoją charakterystykę pracy i do AN MEISHU mi nie polacają z uwagi na parametry pracy! Napięcie znamionowe lamp!

Bądź tu mądry o co im chodziło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tissot

gralem kiedys na EH zwyklych i powiem Ci ze to nie najgorsza lampa, przedewszystkim rowna, skoro gold gra lepiej....

EML to swietne banki, dzwiek jest miesisty i pelny, skok miedzi EML a WE byl 5-krotnie wiekszy niz miedzi EH a WE, wnioski wyciagnij sam:)

co do reszty lamp u mnie gra 5687 Tung Sol, 6X5 Sylvania, 6sn7 Red Base, i UWAGA zamiast 5u4g - 274B !!!(juz widze miny fachowcow, ktorzy mowia ze nie mozna:))

proponuje wymienic Ci ta banke a mysle ze sie lekko zdziwisz co potrafi Twoj wzmacniacz

nie wiem co Ci brakuje w dzwieku ale jesli masz YP sieciowke w Meishu to ja zmien na Furutecha, dla mnie YP to nieporozumienie(jesi chodzi o sieciowke, glosnikowych nie sluchalem, podobno dobre)

co do sofi to nie bralem tych baniek pod uwaga bo za duzo skrajnych opinii, a i zywotnosc podobno slaba

co do EML jedni mowia ze za ciemno inni ze za jasno gra ale zmiany jakie wnosi ich skala, to co sie dzieje na scenie, odwzorowanie to naprawde inna liga niz WE,

polecam te banki szczegolnie biorac pod uwage cene, sa niewiele drozsze od EH a duuuuuzo tansze od WE

nadmienie jeszcze, ze WE mialem ze starej produkcji

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Marcin

Z wypowiedzi twoich przemawia entuzjazm, po wymianie lamp mocy.

To fajnie ,że jesteś zadowolony z dźwięku.

Może faktycznie trzeba spróbować Emission Labs 300B.

Kiedyś "robtango" grał na 300B Sophia Electric. Pomyślałem może,że to dobra trioda.

Nie wiem jakich lamp Robert używa dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek co robisz w tym watku przeciez ty jestes nudny z tymi swoimi tezami o wzmacniaczach i jesli twierdzisz ze mam ,,nudny,, wzmacniacz to winszuje...wiedzy w temacie:)

 

Lampowe wzmaki daja wlasnie mozliwosc szlifowania dzwieku pod nasz gust oraz pomieszczenie czyt. akustyke.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa gra naprawde duzo lepszym dzwiekiem, kupilem po tym jak moj znajomy zmienil cetrony w Klimo na EML,

spostrzezenia mial dokladnie takie same,

co do sofi to nie sluchalem wiec sie nie wypowiadam

to jest moja ocena, kazdy zrobi jak bedzie chcial, jedno jest pewne ze przy zakupie 300B trzeba o EML pomyslec

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ 300B mesh plate są b. dobre, w każdym razie na tej lampie słyszałem najlepszy dźwięk ze wzmacniacza 300B ever, ale tu niewątpliwie również wielka zasługa LadyDay monoblocks.

 

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/1201/300b/

 

Ale nie powiem, że nie chciałbym porównać do Sophia Electric Carbon Princess 300B ;)

Ale to co wydobywało się TJ mnie już by wystarczyło, wolałbym się skupić na tym jak zdobyć to oto źródło do ladyday (albo jego sensownego klona) :)

post-5140-100002312 1266095181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

DACa za ...30 000 $ ....ile to trzeba lampizacji i tunin....zrobic by kupic

 

 

....americano nastroj to tworzy artysta nawet z plyty, nawet ...i to sie liczy ...ile ja juz takich klimatow widzialem u innych ale niestety ...muzyki nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wglad Kondo dla mnie nie do przyjecia paskudztwo straszne ,za te pieniadze wymagam juz cudow a nie garazowej obudowy na dodatek w srebrnym wiesniackim kolorze.

 

Ongaku tez jest paskudny i w zyciu bym tego nie kupil nawet gdybym mogl szmalem tapetowac mieszkanie.

Ps. Czy ktos wie co trzeba zrobic zeby zagrala MUZYKA wg Arka_45 ??? Ja juz nie mam sily tego czytac!

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin, 13 Lut 2010, 22:30

 

>>Pokaż trzewia tego DACa

>

>... a McGyver zrobi Ci takiego samego...

>...tylko ciekawe kto mu trafa nawinie , pewnie Kondo:))

 

Koleś, odpierdziel się. Chcialem sobie po prostu pooglądać. DACki i owszem, robię lub przerabiam, ale wg. swoich koncepcji, a nie klonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.