Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mcgyver- Odwołuję to co napisałem powyżej o Music Angelu i jego przewadze w szybkości na basie. Dziś sobie zrobiłem porównanie łeb w łeb tuningowanego Music Angela na KT88 od mojego kolegi, z ukraińskimi monoblokami paralell SE na "Soviet Union 2A3" z preampem lampowym handmade. No i ukraińce górą nie tylko w dziedzinie zejścia basu, ale także kontroli i faktury (czytelności, zróżnicowania). No ale to się pojawiło dopiero z aktywnym pre handmade. Z pasywką tego nie było. Z pre od producenta monobloków tego nie było. Z pre Abraxas też tego nie było.

 

Taaa, tylko z twoim pre " TO " było - zacznij trzeźwieć bo ktoś jeszcze uwierzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można nawet wzmaka zrobić/podstroić pod konkretny przetwornik! Same kondy zasilające już jakie zmiany dają, można dawać baterie małych, jeden duży, kombinacje itd...

McGyver kategoryczne stwierdzenie "nie ma racji bytu" jest chyba przesadzone, ale rozumiem, że obawy wynikają z faktu, że np. przy podziale 2.5kHz mielibyśmy sytuację w której średnicę i bas odtwarza push-pull a powinien sam bas, średnica to mocna strona singli. Ja również myślę, że lepiej bi-ampling stosować przy niższych podziałach.

W tym kontekście od dawna mnie zastanawia to co zrobił Waszczyszyn w Wingach!

Połaczył triodę 300B zasilającą wyłącznie wstęgę ravena R3.2 z kilkoma mocnymi tranzystorami (pewnie PP) zasilającymi każdy po jednym przetworniku dynamicznym etona 8-calowym. Podział 650Hz. Zupełnie inne przetworniki i zupełnie inne wzmacniacze na górę i dół, a zakładam, że zgrało się idealnie skoro ktoś wydał na to ze sto koła zielonych... No ale 650Hz to podział jeszcze sensowny (w miarę), jeśli chodzi o wykorzystanie zalet triody 300B, bo na sam gwizdek >2.5Khz to by było szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z yolaosem mielismy sparing PP kontra SE i to slychac odrazu ktory co gra lepiej!

 

PP jest zwarty ,swiezy ale nerwowy w srednicy troche z kapitalnym mocnym i szybszym basem natomiast SE z jeszcze lepsza srednica i spokojem takim czarnym tlem ale kosztem poweru i basu.

 

Z jednym mozna zyc i z drugim ale bardziej uniwersalny jest PP jesli na polce stoja obok siebie M.Davis i Rammstein to moje prywatne zdanie.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

McGyver >>> Ladniutki bo,,czarny:)

 

Panowie przezywam depresje poniewaz przez te zj....e upaly nie daje rady posluchac muzy co skutecznie odbija sie na mojej psychice ! :(

 

Posilkuje sie sluchaniem na sprzecie corki (Piano Craft E 600 mk2 + kolumny Pioneer Pure Malt) ktore to razem graja conajmniej godnie i sie nie grzeja ufff...

 

Jak tak dalej klimat bedzie wygladal to zmuszony bede zamontowac klime w domu bo poziom agresji wzrasta przez to u mnie 3 krotnie !

 

Pozdrowka dla lampowych swirow grajacych w ta pogode:)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

czolem,

 

moze ktos reflektuje:

 

Audio Note Meishu Line, czarny akryl, stan idealny, lampy: 5u4g NOS Sylvania, 2 x 6X5 NOS Sylvania, 6sn7 NOS Red Base, 2 x 5687 NOS Tung-Sol, 2 x 300B Emission Labs (twarda anoda), karton, papiery, nie modyfikowany ani nie naprawiany,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Hej ,mam pytanie związane z przeróbką an otto se.Czy ktoś z Was wymieniał wstęgę sygnałową(to badziewie komputerowe) łączącą "czincze" z preampem na normalny kabel.Ten element w moim wzmaku, irytuje mnie ogromnie .Jeśli jest taka osoba, to proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami .poz miniabyr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie zagladaj tam za czesto do srodka to nie bedziesz mial takich dylamatow.

 

Osobiscie nie lubie tzw ,,rzezby w gownie,, i majac OTO SE nie zdecydowalem sie na tego typu modyfikacje pozbawiajac sie przy tym wejsc liniowych na ktorych mi zalezy bo mam wiele zrodel oraz to ze w oryginale i tak pogonil kota wszystkim ruskom i wydumkom ktore goscilem u siebie.

 

koles mial przerobionego i twierdzi ze slyszy roznice ale na pograniczu percepcji czyli szalu nie bylo.

 

Mam koncowke w ktorej jest kabel , praktycznie to samo co OTO i roznic nie stwierdzam podpinajac pre w ktorym jest owa spedzajaca CI sen z powiek ,,tasma,, a z nim gra lepiej i tyle :)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

pojawil sie na allegro CD Audio note cd 2.1 za 3.500 to dobra cena co sadzicie o tym zrodle jaka klase dzwieku prezentuje ?? zgralby sie z moim roksanem Caspianem i AP Spark 3 ?? szukam przedewszystkim dobrej srednicy i wysokich oraz dobrze kontrolowanego basu nie musi byc go duzo ale ma byc dobrej jakoscie :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem cena jest przesadzona - powinien kosztować góra 2500 (no dobra napaleniec niech da 3000) w stanie idealnym. 2.1 to taki średniak w ofercie AN. Nie jest wybitny, lecz zagra ładnie. "Audio Noty" z racji swojej budowy, nie lubią niektórych tranzystorowców - i to BARDZO (potrafią zagrać gorzej niż budżetówki, wiec nie brać bez odsłuchów. Za to jak się zgra - to do końca życia już nie wymienisz CD.

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem go w domu sa nawet zdjecia w tym watku, w komplecie z AN zagralo tak ze oslupialem ,jest jeden warunek musi sie zgrac z reszta bo AN robi swoje klocki tak ze graja ze soba i tyle a niekoniecznie ze wszystkim.

 

Jesli moi przedmowcy twierdza ze starsze sa lepsze to az boje sie pomyslec jak by to zagralo u mnie.

 

Kiedys sluchalem CD 3 wlasnie ale nie w systemie AN i bylo mocno srednio co dowodzi tylko temu iz to gra dobrze w komplecie firmowym.

 

Mnie sie to CD 2.1x podobalo i to nie tylko dzwiekowo ale w obsludze ktora jest bardzo intuicyjna i nie nastrecza klopotow.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

>Mac Gywer

 

Kolega chyba mało słuchał w życiu skoro w taki kategoryczny sposób wypowiada się na forum w temacie przetwornika PCM1710. Miałem tą przyjemność że słuchałem w różnych urządzeniach ten przetwornik i wszystko zależy od tego kto i jak to robi. W jednym urządzeniu gra to słabo w innym świetnie. Życie nie kończy się na papierowych bitach, ale w realu w słuchaniu muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłosników Audio Note. Mam na zbyciu interkonekt Audio Note KONDO KSL-VzII - czyli najnowsza wersja srebrnego kabelka KONDO. Zainteresowanych proszę o kontakt na priva. Pozwalam sobie tu zaistnieć bowiem stałem się własnie posiadaczem kabelka Audio Note AN-V na XLR. Z powodu wymiany sprzętu i powstamiu możliwości stosowania połączenia symetrycznego, posiadany i używany z wielką satysfakcją KONDO na RCA, jest mi już zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

witam,

AN L to stary kabel juz nie do dostania (mowimy o tym niebieskim) teraz jest La (czarny) i Lexus ale ten znowu drogi jak diabel;)

co do dzwieku to kabel przyjemny i muzykalny, gram na nim od 7 lat

mam pare 3mb na strone w oryginalnej konfekcji

cena ok 1000 zł

pozdrawiam

ps z tych trzech wymienionych dla mnie najciekawszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam

Ostatnio miałem w domu AN -L / niebieskiego ze starej serii / słuchałem go prawie 3 dni.W mojej ocenie kabelek grający pełną nasycona,namacalną średnicą,homogenicznie,bardzo muzykalny, lecz niestety szorstka góra pasma i niestety niekontrolowany,napuszony wyższy bas - ale mimo wszystko grający bardzo przyjemnie - jak zawsze w tej cenie kompromis.Oczywiście jest to moja subiektywna ocena.Pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.