Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

"Dystrybutor" z taka strona to tragedia,dla tak renomowanej firmy jak Audio Note to obciach!piszesz "zawracaczy dupy" odstrasza! czym pytam sie? chyba ta pusta oferta, gdzie nie ma sprzetu,najpierw trzeba zobaczyc co oferuje i jakie ma ceny przed rozmowa, aby pozniej chciec z nim rozmawiac,cale szczescie ze kupuje uzywane kolumny ,bo nowych u takiego dilera balbym sie zamowic.Rok temu bylem na AS w Warszawie,szukalem pokoju Audio Note i znalazlem pokoj z sprzetem za miliony(KONDO JAPAN),czesciowo stojacy na rolkach papieru,kolumn AN nie bylo,mialy jakies byc, ale nie dojechaly,nie byl to pokaz dla normalnego zainteresowanego sprzetem AN, tylko pokoj do osluchow i zrobienia wrazenia na sluchaczach dobra gra i cena.Brak prospektow,cennikow itd,kto ta firma ma sie interesowac,przeciez jest to sprzet wyjatkowy bo nastawiony na wzm lampowe i kolumny, ktore wygladaja przeciez jak zabytek,nie zrobia wrazenia wizualnego na chcacych je kupic,musza zostac zademonstrowane i pokazane, jak pieknie graja ,tu lezy sukces w ich sprzedarzy,wszystko odwrotnie co robi dystrybutor.Poznalem tych dwoch panow rok temu, bardzo mili i sympatyczni,rozmawialem na temat modelu Audio Note AN-E SPe HE z niebieskim glosnikiem( przypomnialem),zdziwili sie ze z niebieskim i ja sie zdziwilem ze oni nie wiedza!!!

Teraz chcialbym zrocic uwage ze klub AN ma tylko-16stron a 13-strona jest z 2010r,czyli niewiele sie pisze,bardzo sporadycznie!widac brak nowych audiofili zainteresowanych ta firma,jakis zbieg okolicznosci nie fortunny,ani diler, ani klub nie rozwija sie,chyba cos w tym jest!!!dobrze ze jestem zainteresowany kupnem kolumn tej firmy,bo jeszcze ktos by pomyslal ze sie czepiam i pisze po zlosci,to jest tylko naga prawda.

 

Trzeba przyznać,że jest w tym sporo racji.Sprzęt hi-fi lub Hi-end, jak kto woli, to nie jest artykuł pierwszej potrzeby, sprzęt za pieniądze, które każe sobie płacić AN lub Kondo to już w ogóle.Polityka Szemisa podpierana "teorią" o zawracaczach dupy-skutecznie mnie zniechęca.Informacje na stronie-żart:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zauważyć (wystarczy sprawdzić pierwszą stronę), że w mrokach dziejów tego forum zaginął cały początek tego wątku.

 

Mirku - wszyscy będący uczestnikami już mają sprzęt tej szanownej firmy i słuchają na nim muzyki - w przeciwieństwie do ciebie.

Ty jak sam piszesz tylko rozmawiasz, zawracając wszystkim dupę łącznie z przedstawicielami AN.

 

Wymagasz wiele nie oferując nic w zamian - ludzie cenią sobie czas, bo jest nierzadko dużo droższy niż klocki Audio-Note.

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Z całym szacunkiem panowie do Waszego podejścia do tematu ale decydowanie się na zakup sprzętu, jego wybór etc... na podstawie strony internetowej w miejsce werbalnego kontaktu z żywym dystrybutorem i sprzętem to faktycznie jest żart :)

Oglądać na obrazkach i porównywać ceny to sobie można chińskie mingdy (czy jakoś tak) i żakliny a nie np AN.

 

Nie będę dalej kontynuował tej rozmowy bo dla mnie nie ma sensu ocenianie sprzętu i dystrybutora poprzez stronę internetową. Żegnam uprzejmie :)

 

A poza tym, moja historia z Audio Note jest już zakończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Z całym szacunkiem panowie do Waszego podejścia do tematu ale decydowanie się na zakup sprzętu, jego wybór etc... na podstawie strony internetowej w miejsce werbalnego kontaktu z żywym dystrybutorem i sprzętem to faktycznie jest żart :)

Oglądać na obrazkach i porównywać ceny to sobie można chińskie mingdy (czy jakoś tak) i żakliny a nie np AN.

 

Nie będę dalej kontynuował tej rozmowy bo dla mnie nie ma sensu ocenianie sprzętu i dystrybutora poprzez stronę internetową. Żegnam uprzejmie :)

 

A poza tym, moja historia z Audio Note jest już zakończona.

 

Myślę,że się nie zrozumieliśmy, no ale cóż skoro się pożegnałeś, to trudno silić się na wyjaśnienia-szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Serdecznie wszystkich,

 

Od jakiegoś czasu posiadam klony kolumn audio note z serii AN-E, jednak nie posiadam do nich standów.

Tutaj mam prośbę do kogoś kto posiada takowe podstawki. Chciałbym je sobie wykonać, jednak nie posiadam dokładych wymiarów. Na stronie AN jest manual jednak bez wymiarów poszczególnych elementów. Chciałbym to zrobić na wzór oryginałów.

Jeżeli ktoś z Was mógłby zerknąć i zmierzyć parę rzeczy byłbym bardzo wdzięczny. W szczególności potrzebuję:

1. wymiar płyty podstawy i płyty górnej. Czy podstawa jest takiej samej wielkości co płyta górna. Czy jest to wymiar podstawy kolumn czy troche wiecej.

2. Wysokość standów (bez kolców) - od płyty górnej do dolnej.

3. wymiary nóg

4. ewentualnie rozstaw nóg na płycie dolnej - ile cm od brzegu

5. ewentualnie grubość blachy

 

Z góry dziękuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wpisuję się do klubu : )

 

Grają u mnie kolumny Audio Note AX-2. Mało popularne i nieobecne w mediach u nas. Słuchałem sporo modeli zanim się na nie zdecydowałem. Niby entry-level tej firmy, ale jak dla mnie świetny dźwięk w relatywnie rozsądnych pieniądzach. Po przesiadce z ATC (które niestety nie doczekały się u mnie godnej amplifikacji) właściwie niczego mi nie brakuje, a na plus jest przestrzenność i ogólna barwa dźwięku bardziej mi odpowiada. Na pewno można jeszcze lepiej, np. Harbeth czy Spendor o podobnych korzeniach, także nie wiem ile zagoszczę w klubie, bo u mnie zmiany są częste : ) Tymczasem zgodnie z tym co pisze producent w instrukcji, po 100h grania ma być jeszcze lepiej, już się na to cieszę.

 

Przy okazji polecam sklep Audiofil w Warszawie - świetna obsługa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się do klubu : )

 

Grają u mnie kolumny Audio Note AX-2. Mało popularne i nieobecne w mediach u nas. Słuchałem sporo modeli zanim się na nie zdecydowałem. Niby entry-level tej firmy, ale jak dla mnie świetny dźwięk w relatywnie rozsądnych pieniądzach. Po przesiadce z ATC (które niestety nie doczekały się u mnie godnej amplifikacji) właściwie niczego mi nie brakuje, a na plus jest przestrzenność i ogólna barwa dźwięku bardziej mi odpowiada. Na pewno można jeszcze lepiej, np. Harbeth czy Spendor o podobnych korzeniach, także nie wiem ile zagoszczę w klubie, bo u mnie zmiany są częste : ) Tymczasem zgodnie z tym co pisze producent w instrukcji, po 100h grania ma być jeszcze lepiej, już się na to cieszę.

 

Przy okazji polecam sklep Audiofil w Warszawie - świetna obsługa!

 

Kolumienki AX-2 , te same głosniki jak AN -K ale AX-2 mają głębsza obudowę i bass-reflex,napewno charakter dzwieku będzie troszkę inny niż AN-K...Pamiętam jak zaczynalem przygodę z Audio to bardzo miło wspominam dzwięk z AN - K..Myślę że kolega z kolumienek AX-2 będzie zadowolony,na początek myślę że bardzo fajna kolumienka oczywiściez jak to w audio z kompromisem...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jednak dobrze że ich nie kupiłem, znajomy kupił i gdyby nie to że jest elektronikiem to miałby teraz cztery przyciski do papieru zamiast wzmacniaczy.

Wszystkie lampy martwe, na płytkach popalone rezystory a jedyny monoblok który przeżył był już w przeszłości naprawiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nim dzisiaj i mówi że są proste jak konstrukcja cepa, już zamówił wszystkie potrzebne części i pewnie w tym tygodniu będą naprawione.

 

p.s

Dopiero dzisiaj zauważyłem że AZ-TWO mają bład językowy na tylnym panelu - Audie Note.

Ciekawe czy to nie sprytna zagrywka pana Qvortrupa żeby klepać je tanio w Danii a w Anglii naklejają tylko z przodu logo "Audio Note" już bez błędu.

 

Kolumny brzmią całkiem przyjemnie ale jakość wykonania jest jednak b.kiepska.

Cienki paździerz, kiepściutkie zwrotki na tanich elektrotrolitach. Jakość lutowania grubo poniżej średniej.

 

Nowe kosztują ponoć €900. Moim zdaniem nie są warte więcej jak 500.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zwracam się z prośbą do użytkowników (byłych także) AN P1.

Posiadam Audio Note P1 PP- lampki ECC83 Sovtek i rosyjskie 6P14 i

chciałbym wymienić lampki na bardziej przejrzyste .

Nie chce kluski na dole , wole jak bas jest mniej ale kontrolowany i selektywny.

Szukam przejrzystej góry i dołu pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Panowie jak ktoś zainteresowany to posiadam Audio Note CD3.

Info na PM.

 

A tak przy okazji ma ktoś na zbyciu CD4.1 lub Dac 2.1sig , dac3.1 ? :)

 

Pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Zastanawiam się ile więcej mogę wycisnąć ze swojego daca AN, jak wieść niesie są one bardzo czułe na to co dostają i chyba nadszedł czas aby pomyśleć o dedykowanym transporcie.

Przeglądając wszelakie fora, często spotkałem się z łączeniem daców AN z transpotem Audiomeca I / II, czasem z C.E.C oraz oczywiście z dedykowanymi trasportami AN.

Czy ktoś z forumowiczów miał przyjemność eksperymentować na tym polu ?

Pozdrawiam

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.