Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  81 członków

Audio Note Klub
IGNORED

Klub miłośników Audio Note


Koobal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja na E gram w 18m, a koles w 15m wlasnie, wiec glosnik zagra bez obaw,

wszystko lepsze a w szczegolnosci bas, ogolnie wiekszy dzwiek, bardziej rozciagniety

gralem na J rok, przesiadlem sie na E trzy lata temu i tak zostalo

PS nie zmienia to faktu ze J to dobre paczki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

dzisiaj w ramach chwili wolnego czasu "podpiąłem" pod standy kolce. efekt zauważalny i wyraźnie in plus w zakresie basu. stał się lepiej kontrolowany. cos jest w tym, że audio-noty grają też obudową i kazdy element w ich posadowieniu jest ważny. dodam że standy mam oryginalne.

pozdr.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem Conquerora z AN/E i AN2pre w audiofilu na Boya. Dźwięk sprawił że słuchałem dłużej niż zwykle. Dźwięk był b. swobodny, komfortowy wręcz romantyczny. Akurat po zmaganiach z całego dnia. Pamiętam ustawienie blisko ścian - tylnej nie kasowało przestrzeni. Głębia była całkiem niezła. A propos klasyki to jakoś przeszły bez clipingu organy z CD Doriana - ze 30Hz usłyszałem :)

Brakowało mi jedynie delikatnie pełnej swobody dynamicznej, szybkości.

U kogoś jeszcze słuchałem pre AN1 z końcówką tranzystorową - grało przejrzyście i dosyć dynamicznie.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam jestem świeżo upieczonym A-notownikiem :)mam pytanie posiadam Preamp M1 i amp P2se.Jestem z tego zestawu zadowolony ale odnosze wrazenie ze jak podlacze sama koncowke gra lepiej.Fakt jest mniejsza dynamika i moc ale ......Zastanawiam sie jeszce nad jednym- czy wazny jest kabel polaczenowy rca pomiedzy amp i pre .Z cd do preampa mam transparent audio music wave plus a z preampa do wzmaka qued 2.Gzie dac lepszy kabel przed czy za ? A moze jak dam z cd do preampa dobry a pozniej slaby to ten slaby wszystko popsuje sam juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak to jest i sam zauważyłem to że same końcówki grają z takim wigorem. Brak czystości barwy ale jest taka energia w dźwięku. Pre "ugrzeczniają" dzwięk.

A dzisiaj sobie zrobiłem taki test w firmie i przełączałem Meishu, Soro se, i momobloki Conquest z M5. Naprawdę ciekawe doświadczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i do Staszka: słuchaj co do kolumn to sugeruje wstawienie BG. Wiem większość powie ale ściema.

Te kondensatory dają niezmierną poprawę wszystkich aspektów. Ja osobiście mam BG w swoich kolumnach ale to Mission. Bas jest jędrniejszy, szybki i trochę pełniejszy no i barwa się poprawia.

AN stosuje BG w któreś wersji, ale obecnie zapasy się skończyły i nie będzie już ich w ofercie. Nawet mój serdeczny kolega który jest odpowiedzialny za cały proces produkcji kolumn twierdzi że to najlepszy Upgrade. Mowa o niebieskich BG ich wartości idealnie pasują do kolumn AN.

Do tego cena tych kondów jest jakaś zabójcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My cały czas rozpatrujemy produkty w relacji cena/jakość więc zgodnie stwierdzamy, że srebrne cewki dają dość dużą poprawę dzwięku i podniesienie skutecznośći, przy czym skok cenowy jest dużo, dużo większy.

Zgadzam się natomiast z faktem przesady ze srebrem tzn. ilością. Srebro daje niesamowitą barwe, przejżystość i wręcz 3D lokalizacje instrumentów(zwłaszcza kondy srebrne), jednak dźwięk staje się lekki, zwiewny brak mu troszeczke ciała, masy, a to przy słuchaniu muzyki np. rock raczej przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Znalazłem trochę czasu aby coś skrobnąć. Tak jak wcześniej napisałem porównywałem 3 wzmacniacze Soro SE, Meishu i Conquest z M5. Od razu muszę zaznaczyć że wzmacniacze te nie są sobie równe. Meishu ,jest to wersja phono, który klient próbował upgradować ( w środku same black gaty i rdzenie C typu MBH- 50% permanickel. Niestety próby zakończyły się uszkodzeniem wzmacniacza i trafił do nas do naprawy (przestroga dla tych co lubią sobie sami pogrzebać) . Pozostałe dwa były to seryjne produkty .

Najbardziej podobał mi się....

Soro był pełen wigoru, szybkości, i miał uderzenie to jest to co cenie zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę typu rock. Ale miał poważną wadę brak mu było przejrzystości , klarowności przekazu, stereofonia też nie należała do najlepszych. Tutaj bezwzględnie wygrywał Meishu . Podczas słuchania Meishu był troszkę wolniejszy niż Soro, ale (jak to mówi mój kolega) można było usłyszeć pierdnięcie muchy w studiu nagraniowym. Niesamowita czystość , wspaniała barwa instrumentów. Każde uderzenie w talerz było słyszalne, znakomita separacja dźwięków, no i niesamowita stereofonia, bardzo dobra lokalizacja źródeł dźwięku. Najmniej spodobał mi się zestaw Conquest i M5. Przekaz był pod każdym względem wzorowy, ale ugrzeczniony co mnie osobiście bardzo przeszkadza. Conquest jest chyba stworzony do muzyki poważnej i do spokojnego jazzu( słuchana była Tori Amos) . Brakowało troszeczkę klarowności Meishu , ale to chyba wpływ wspaniałych komponentów w Meishu. A propos nikt mnie już więcej nie przekona że dobre komponenty nie grają i wszystko można zrobić na drodze rozwiązań układu.

Żeby jeszcze bardziej namieszać ostatnio uruchomiony został Vindicator. Jest to końcówka mocy stereo jak Conqueror ale na bardzo dobrych komponentach( black gaty i srebro oraz UHiB C rdzenie). O ile Conqueror jest wzmacniaczem przeciętnym to Vindicator jest niesamowity .3,5 Watta wspaniałego dźwięku.

Jeżeli szanowni forumowicze maja jakieś pytania to proszę śmiało gdyż ciężko mi jest poruszyć wszystkie aspekty tych wzmacniaczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vindicator ma 6sn7 i chyba 2A3.

Najtańszy to on nie jest. W hierarchii końcówek mocy stereo jest na najwyższym miejscu. O cene Petera nie pytałem.

Niewiele osób słyszało ten wzmacniacz, jest to chyba 1 model. W ofercie był już od jakiegoś czasu, ale żadnego nie wyprodukowaliśmy do tej pory.

 

W tym przypadku trzeba by podłączyć sobie np. ongaku albo kegon( mój faworyt) i vindicatora Żeby porównać.

 

Źródłem przy odsłuchu było CD2.1 na kablach AN-V czyli srebro. Gramofon rzadko podłączamy no chyba że mamy zamówienie na TT3 reference ni to wtedy można osłuchać czasem z M9( dla tego dźwięku można umrzeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.