Skocz do zawartości
IGNORED

CD Bluenote Stibbert - po odsłuchach


4photo

Rekomendowane odpowiedzi

=> Stempur

>"Pomyśl o Krellu 280. To naprawdę znakomity odtwarzacz, nie ma w jego brzmieniu ani odrobiny

>"krellowskiego stereotypu" ostrości. Świetny, plastyczny, dynamiczny dżwięk, w sumie ogólnie podobny

>do Opusa." - Myślałem ale przegrał z Opusem, choć bój był zacięty a siły wyrównane. Bardziej urzekł mnie Opus, wydaje mi się odrobinę bardziej plastyczny w średnicy, w tym zakresie Krell gra bardziej konturowo, z mniejszą głębią ale lepszym basem choć Opus rekompensuje niedostatki basu (oczywiście w porównaniu do Krella, który jest mistrzem w tym zakresie)szybkością i czytelnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazzobled

Nie spojrzałem wcześniej w Twoje "o mnie", gdybym to zrobił, to nie proponiowałbym już Krella. Faktycznie, Opus to też świetne żródło. Wiele pewnie zależy od reszty systemu, kabli i przede wszystkim własnych preferencji. Ja w końcu wybrałem odtwarzacz z lampami: kupiłem BAT-a VK D5 SE. Jeszcze bardziej plastyczny niż Opus i Krell, ale nie tak zaokrąglony i zmiękczony jak Lektor IV, bardzo podobny w brzmieniu do AR CD3.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Stempur

 

Heh, ten BAT mnie ciekawi, muszę się kiedyś do Ciebie wprosić na odsłuch, albo zaprosić Ciebie do mnie z tym cudakiem. Czyżbyś zwinął tę sztukę, która niedawno pojawiła się w Audio Forte?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze bo mam też ofertę na Ayon CD3 za 10tys... i nie wiem czy w ogóle w coś iść... Bluenote ciekawy ale podobno po rca gra mizerniej a z Accu[hase tokicha bo trzeba kable xlr przelutowywać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> adamgdansk

 

Jeśli chodzi o Accu to jeśli będzie to jedyne źródło w systemie, to wystarczy zamienić miejscami widełki kabli głośnikowych w głośnikach albo końcówce. Zresztą np. DP 78 znacznie lepiej gra po RCA...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stibbercik za 1600eurasiów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3626-100006130 1220517660_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Adamgdansk

 

W systemie all accu tego problemu nie ma, bo każde urządzenie ma tak samo wyprowadzone pin'y xlr, problem jest natomiast na linii Accu Meridian, tam trzeba by przelutować xlr albo zamienić widełki. Najprawdopodobniej masz CD podłączone w przeciwfazie i najprawdopodobniej tak jak ja nie słyszysz żadnej róźnicy między połączeniami...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridiana podłaczam akurat po rca (Harmonix) - nic sobie z jego zbalansowania nie robię bo testowałem oba połaczenia na tych samnych kablach (w wersji rca i xlr) i nie bylo żadnej sesnownie słyszalnej różnicy, ale z tego co czytałem ten Stibbert wykazuje dośc dużą różnicę w brzmieniu między rca a xlr - przy połaczeniu z Accu pozostaje przelutoywywanie końcówki xlr....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie w Stibbercie przelutować XLR - tam z płytki do gniazd sygnał idzie kabelkiem. Nie wiem jak to jest w Meridianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> slvn

 

Wiem, że używasz tego CD, ja miałem go w domu przez z górą miesiąc. Przynajmniej w moim systemie różnica na korzyść RCA była ogromna. Niezależnie od podłączenia w fazie lub przeciwfazie z dzwięk po XLR był bardziej płaski, szary i bez dynamiki. Możliwe jest, że nie zgrał się z moim systemem właśnie przez XLR. Co dziwniejsze, zdecydowana większość źródeł gra u mnie lepiej via XLR...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj qb1

Zaprasza, ale chyba dopiero po mojej przeprowadzce, bo teraz kompletnie nie mam czasu. Zresztą też jestem ciekaw bezpośredniego porównania do Opusa.

Ten mój egzemplarz przytargałem z miasta Łodzi, był w ogłoszeniach. Porównywałem z kilkoma innymi i zagral chyba najciekawiej.

A za ile jest ten w Audio Forte? I jaka to wersja?

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 4 Wrz 2008, 17:16

 

>-> slvn

>

>Wiem, że używasz tego CD, ja miałem go w domu przez z górą miesiąc. Przynajmniej w moim systemie

>różnica na korzyść RCA była ogromna. Niezależnie od podłączenia w fazie lub przeciwfazie z dzwięk po

>XLR był bardziej płaski, szary i bez dynamiki. Możliwe jest, że nie zgrał się z moim systemem

>właśnie przez XLR. Co dziwniejsze, zdecydowana większość źródeł gra u mnie lepiej via XLR...

>

>Pozdr.

 

 

Takze slyszalem opinie, ze DP-78 gra lepiej przez RCA, dlatego sam to sprawdzilem na poczatku uzytkowania tego CD. Przy polaczeniu RCA najpierw dzwiek wydawal sie jakby gladszy i pelniejszy, jednak po przejsciu z powrotem na XLR zrobil sie bardziej rozdzielczy i z lepszymi dynamika i basem - u Ciebie bylo odwrotnie. A jakiego preampu (ew. integry uzywasz?) Mozliwe tez, ze miales duzo lepszy kabel RCA od XLR ;)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> slvn

 

źródło -> McIntosh C46 -> MIT Oracle v3.1 -> MC 501 -> ...

 

Kable:

RCA - taniutki Musicable od Straight Wire'a (kosztował cosik koło 100 PLN) oraz Albedo Monolith

XLR - bardzo dobry (mój Opus 21 dopiero to pokazał Acrolink, zamiennie z Transparent Reference XLR)

 

Oba RCA wypadły o niebo lepiej, przt czym Straight Wire najlepiej. Dźwięk z RCA był bardziej otwarty, zróżnicowany, dokładniejszy, było głośniej, lepsza lokalizacja, generalnie lepiej.

 

Z XLR miałem dźwięk, który jednym słowem opisałbym jako głuchy, płaski, szary i bez życia. Tzn. było słychać, że gra wysokiej klasy źródło (oprócz prezentacji basu), ale na pewno nie hi-end. Z RCA zrobił się prawdziwy Hi-End tyle, że z marnym basem :-)

 

Dla porównania, Opus 21 gra lepiej z XLR.

 

Różnice między RCA a RCA, oraz XLR a XLR były o rząd wielkości mniejsze niż XLR vs RCA.

 

Nie wiem czemu tak było.

 

-> Stempur

 

W Audioforte stoi VK 5 DSE w cenie 23.900 nowy. Robi dobre wrażenie, chyba kiedyś testował go (albo zwykły VK5) Józwa i jak pamiętam wrażenia były dobre.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> tadeo

 

Muszę też przyznać, że czułość Mac'ów na okablowanie jest zdecydowanie poniżej przeciętnej. Taki np. Alabaster, którego kiedyś miałem, pokazywał różnice między interkonektami znacznie wyraźniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Tadeo

 

W komplecie z DP-78 jest całkiem przyzwoity (przynajmniej na oko) interkonekt - RCA, ale wydaje mi się że to nie jest żadna sugestia, tylko wzięcie pod uwagę, że takie wejścia ma 99% urządzeń, oprócz cudaków Khomienki ;-)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.