Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A celuje wzmak podobny rocznikowo bądź starszy od A1HD, ostatnio miałem kilka różnych wzmacniaczy raczej budżetowych ostatni to był NAD 375 bee i dla mnie okazał się lepszy zdecydowanie mój ampli. Lepsza podstawa basowa, Góra mniej wyeksponowana bardziej naturalny dzwiek. Rozglądałem się jeszcze za Onkyo 9000r i właśnie Denon 2000 IV R 

Edytowane przez MistrzuSony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2023 o 09:33, rejbis napisał:

Cześć soberowy.

Sprawa niestety utknęła w martwym punkcie i to wygląda na to, że na długie... miesiące? Życie płata figle i na razie jeden taki fikołek spowodował zmianę priorytetów. Ale powtórzę, że warto sprawdzić nowe bowersy z denkiem - to było najlepsze połączenie, które udało mi się zestawić z pma 2020ae.

Mówiłem posłuchaj Bowersow 🙂

Szkoda, że nie mogłeś zostać dłużej w salonie. Później grały dwa modele tanich monitorów, które według mnie zagrały ciekawiej od znacznie droższych podłogówek.

 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, soberowy napisał:

Mówiłem posłuchaj Bowersow 🙂

Szkoda, że nie mogłeś zostać dłużej w salonie. Później grały dwa modele tanich monitorów, które według mnie zagrały ciekawiej od znacznie droższych podłogówek.

 

Które to Michał, które???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejbis pisał wcześniej, które były na odsłuchu. Jakieś Linn, Proac i Vela 407. Dźwiękowo też w tej kolejności bym umieścił powyższe kolumny. My z Seba pojechaliśmy coś zjeść, a @rejbis za moją namową poprosił jeszcze o Bowersy. Gdy wróciliśmy do salonu czekal na nas już podłączony zestaw z Rotela a14, B&W 606 i BS Node. Było bardzo spoko, dla mnie lepiej jak poprzednie modele. Można powiedzieć, że byłem zdecydowany ale z ciekawości poprosiłem o model 707, który zagrał troszkę ciepłej, z mocniejszym basem. O ile bas w 606 bardziej mi się podobał tak cała reszta włącznie z jakością wykonania i wyglądem w modelu 707 jest na wyższym poziomie. 

Prawdopodobnie pomieszczenie odsłuchowe, myślę że miało ok 16-18 m2 było za małe na podłogówki. 

Edytowane przez soberowy

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, soberowy napisał:

@rejbis pisał wcześniej, które były na odsłuchu. Jakieś Linn, Proac i Vela 407. Dźwiękowo też w tej kolejności bym umieścił powyższe kolumny. My z Seba pojechaliśmy coś zjeść, a @rejbis za moją namową poprosił jeszcze o Bowersy. Gdy wróciliśmy do salonu czekal na nas już podłączony zestaw z Rotela a14, B&W 606 i BS Node. Było bardzo spoko, dla mnie lepiej jak poprzednie modele. Można powiedzieć, że byłem zdecydowany ale z ciekawości poprosiłem o model 707, który zagrał troszkę ciepłej, z mocniejszym basem. O ile bas w 606 bardziej mi się podobał tak cała reszta włącznie z jakością wykonania i wyglądem w modelu 707 jest na wyższym poziomie. 

Prawdopodobnie pomieszczenie odsłuchowe, myślę że miało ok 16-18 m2 było za małe na podłogówki. 

Mowa jest o generacji 606 i 707 S3???

Zdziwiony jestem czytając o jakichkolwiek Bowersach, że mogą zagrać ciepło 😉

Choć pamiętam połączenie starych 602 s2 z ciepłym Denonem 980r jako bardzo przyjemne...

Na ilu metrach grają te 707 u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, stach_s napisał:

Mowa jest o generacji 606 i 707 S3???

Zdziwiony jestem czytając o jakichkolwiek Bowersach, że mogą zagrać ciepło 😉

Choć pamiętam połączenie starych 602 s2 z ciepłym Denonem 980r jako bardzo przyjemne...

Na ilu metrach grają te 707 u Ciebie?

606 S2, były wtedy na promocji i można powiedzieć, że jechałem do salonu po ten konkretny model. Ostatecznie wziąłem 707 S3 🙂

U mnie graja w 10m2 i wydaje mi się, że w salonie ten zestaw zagrał lepiej jak u mnie w domu. Trzeba popracować nad akustyką 🙂

Odnośnie brzmienia Bowersow to nie grają ciepło. Pisałem, że model 707 S3 zagrał cieplej od 606 S2, co nie oznacza, że były to jakieś kluchy jak w Linn 🙂

 

Dodam, że dodanie do systemu Denona DCD 3000 troszkę zabrało charakteru z Bowersow, które mają bardzo czysty dźwięk i podbite wysokie. Nie trzeba używać treble w wzmacniaczu 🙂

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

cześć, drodzy forumowicze udało mi się nabyć integrę Denon 2000 IVR i po pierwszych odsłuchach jestem zadowolony podpięty jest z Harpiami Jantar jednak mam jeden mały? problem otóż czasem po włączeniu wzmacniacza gdy już przejdzie w tryb gotowości wydobywa się z głośników jedno uderzenie basowe widać nawet wychył membrany, częstotliwość jest niska wysokotonowe milczą i po tym basowym wstępnie wzmacniacz normalnie funkcjonuje. Obecnie mam podpięty tylko DAC, przeprowadzałem test z wyłącznie podłączonymi kolumnami i opisana sytuacja również występuje. Mam dwa inne wzmacniacze tranzystorowe i lampowe tutaj zjawisko takie nie występuje. Czy ktoś miał podobny problem ze swoją integrą?

a i tak przy okazji Wesołych Świąt 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, kapusta7 napisał:

Nie wydaje wam się że coś nie tak jest z górnym panelem? Według mnie jest poniżej górnej krawędzi obudowy.

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-denon-pma-a110-CID99-IDYLCRK.html

Wyglada jakby był po przejściach typu rzucanie. 

Ciekawe jak wyglada z dołu, bo mam wrażenie że tam nóżki to w podłogę weszły. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby takie coś wyszło z fabryki. Poza tym widać obity panel z lewej strony i to nie raz. Pewnie da się to jakoś naprostować, panel jest przykręcony chyba do blaszanego szkieletu, ale jak tak się pogial to co z nim robione było. 

Dopiero doczytałem że jest nie sprawny. Więc na 99% upadek z jakiejś wysokości zapewne aż coś w środku popekalo. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy takowe porównanie pojawiło się wcześniej, ale ciężko jest przebrnąć przez 150 stron lektury, więc proszę o wyrozumiałość. Jestem posiadaczem Denona 1600ne i jego brzmienie znam już na wylot i chciałbym przeskoczyć na trochę wyższy level w postaci 2500ne bądź PMA-A110 (pięknie wygląda) jak te dwie konstrukcje wypadają dźwiękowo przy młodszym bracie? Nie pytam o moc bo to oczywistość bardziej chodzi mi o całokształt czy wysokie są bardziej złagodzone i podawane z większą kulturą i ogładą czy jednak są bardziej wyraźiste? Bas odchudzony czy raczej bardziej masywny co akurat lubię i pożądam, twardszy, bardziej miękki? Jak sobie radzą przy cichym nocnym odsłuchu, przyznam, że przy 1600 trzeba podkręcać ten wzmak lubi raczej głośniejsze granie. Czytałem internetowe testy, ale wiadomo jak to z nimi.

Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, margaryna85 napisał:

Cześć . Ktoś z Klubowiczów nie chce się rozstać z Denonem Pma 2010 ae ewentualnie z 2020 ae ?

Nie ma szans 😛😛😛

Mi to nawet przez myśl nie przychodzi aby się pozbyć. Gra już 7 rok. 👌

Edytowane przez kapusta7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, kapusta7 napisał:

Cena spadła już 2700 od ceny wyjściowej.Chyba coś dobrze nie tak z nim 

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-denon-pma-a110-CID99-IDYLCRK.html

Chyba poprawił na 3800 - może jest tylko obudowa - dał by fotki ze środka i by było wszystko albo prawie wszystko jasne 🙂

 

Edytowane przez teurle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.