Skocz do zawartości
IGNORED

Sypialniana lampka do Infinity Kappa 9


kolmen

Rekomendowane odpowiedzi

" Na Bohlenderze słychać energetyczne kopnięcie perkusji co na tych małym EMIM jest nieosiągalne bo

>nie schodzą poniżej 800Hz. Cały trick polega na tym, żeby wstęga grała nisko i bas dynamiczny

>odcinany niżej."

 

Żeby nie było - sprawdziłem dane techniczne.

W Infinity Reference Standard - częstotliwości podziału: 70, 4500 Hz, a w IRS Beta - 100, 750, 4500, 10000 Hz ... bez wykrzyknika.

Zauważyłeś te pierwsze cyfry ?

 

Bujdy wypisujesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

co mnie epsilony obchodzą, nie odnosiłem się do nich...

elektrycznie na zwrotnicy aktywnej sygnał może być tak dzielony, ale akustycznie te małe emim nie będą grały prawidłowo 70Hz oddając taką energię akustyczną jak 75 calowa wstęga czy nawet jeden dobrej klasy 6.5 calowy głośnik dynamiczny. Widać od razu, że nie masz żadnej praktyki z tego typu przetwornikami czy kolumnami.

Zrób sobie kiedyś test: odłącz basy w takich infinity na małym emim-ach z podziałem "70Hz" i to samo zrób w 3-drożnych dynamicznych w których katalogowo podział jest na 70Hz. A potem poczytaj mi jeszcze jakieś dane katalogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zacząłeś rzucać danymi (jak to niby nisko nie schodzi 75 calowa wstęga), więc i ja podałem te wartości. Nie ja je wymyśliłem. Jak wyszło, że wstęga IRS Beta czy Epsilon gra niżej niż "twoja", zakładasz z góry, że nie gra prawidłowo - znaczy jak ? Zwrotnica odcina, a głośnik nie pokrywa pasma ponad ? Może tylko udaje ? Sugerujesz dziury ?

Jesteś lepszy od twórców tych głośników !

Oni stwierdzili, że lepiej będzie jak w pewnym paśmie zagraja 24 wstęgi a Ty, że lepiej byłoby zamiast nich zaaplikować JEDEN dobrej klasy 6,5 calowy głośnik dynamiczny !

To się chłopy namęczyli ze stworzeniem cudactwa, a tu americano posługując się JEDNYM 6,5 calowym głośnikiem (dobrej klasy) "położył" projekt ich życia !!!

Żal tylko, że nie urodziłeś się wcześniej ? Byłaby porządna kolumna, a tak ?

Najpierw posłuchaj ! Ci, którzy słuchali - wypowiadają się jasno ! Czyżby mieli aż takie wady słuchu, że nie słyszą zniekształceń przestarzałych wstęg ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 23 Cze 2008, 20:08

 

>zukzukzuk

>co mnie epsilony obchodzą, nie odnosiłem się do nich...

>elektrycznie na zwrotnicy aktywnej sygnał może być tak dzielony, ale akustycznie te małe emim nie

>będą grały prawidłowo 70Hz oddając taką energię akustyczną jak 75 calowa wstęga czy nawet jeden

>dobrej klasy 6.5 calowy głośnik dynamiczny. Widać od razu, że nie masz żadnej praktyki z tego typu

>przetwornikami czy kolumnami.

>Zrób sobie kiedyś test: odłącz basy w takich infinity na małym emim-ach z podziałem "70Hz" i to samo

>zrób w 3-drożnych dynamicznych w których katalogowo podział jest na 70Hz. A potem poczytaj mi

>jeszcze jakieś dane katalogowe.

 

 

Jestem pewien , że nie słuchałeś nigdy tak jak i ja na Genesis 1.1

Czy kiedykolwiek słuchałeś na IRS ?

Wydaje mi się ( sądząc po Twoich wpisach na forum ) , że jesteś jednym z tych internetowych wszystkowiedzących .

Zero osłuchania , natomiast przeczytane przynajmniej 2000 stron www

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy kiedykolwiek słuchałeś na IRS ?<

 

IRS ?

On nie wie, co to jest IRS Epsilon ? A co dopiero dalej...

 

Jak sądzisz - teraz pojechał na odsłuch, czy raczej wziął się za lekturę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak się zastanawiam nad infinity.

Teraz gram na 4 x 18cm scan speaka. Pokój ma 25 mkw. Spark świetnie sobie z nki radzi.

Czy Infinity RE 90 nie będą za duże do tego pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ma być:

" z nimi "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki metraż - spoko - zmieszczą się, choć i większy nie zaszkodziłby R90!

Ale może będzie kłopot z napędzeniem. Dartman miał na wzmocnieniu R90 2 Sparki 530 i 710.

Porozmawiaj z nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.