Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Rancor_pl napisał:

ahh Gryphon.... to prawda piękne klocki. Ostatnio w audio video była recka końcówki mocy. 50 wat w 8 omach.... piękna 104000 PLN. W przeliczeniu 1 wat nas kosztuje 2080 złotych. Taki Rotel RB-1552 daje 1 wat za 34.6 PLN. Faktycznie tanie waty 😉 Trudno znaleźć używki Gryphona w PL.

W pl trudno znaleźć prawie każdy hiend na rynku wtórnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Rancor_pl napisał:

ahh Gryphon.... to prawda piękne klocki.

Taniej niż Gryphon to Mark'a Levinson'a dostaniesz a to spełnia podane wyżej warunki Hi-Endu 🙂 czyli waży dużo i drogi jest, pewnie więc i gra.

 

Się tak nieśmiało zastanawiam czy u mnie ponad 50 kg wagi i ponad 1000 zł za 1W to już hiend czy za tanio i za lekko ?? 

🤣

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eMCZe napisał:

Taniej niż Gryphon to Mark'a Levinson'a dostaniesz a to spełnia podane wyżej warunki Hi-Endu 🙂 czyli waży dużo i drogi jest, pewnie więc i gra.

 

Się tak nieśmiało zastanawiam czy u mnie ponad 50 kg wagi i ponad 1000 zł za 1W to już hiend czy za tanio i za lekko ?? 

🤣

Gryphon ma wąskie grono odbiorców lubiących jego bądź co bądź charakterystyczne brzmienie, Mark Levinson to sprzęt dla szerszej rzeszy, tak samo Sonic Frontiers, to są marki hiendowe, 50kg to dobra waga jak na preamp, albo napęd CD 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, baksiu napisał:

50kg to dobra waga jak na preamp, albo napęd CD 😜

to muszę obrzutkę i wylewkę w obudowie zrobić 😉

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eMCZe napisał:

Taniej niż Gryphon to Mark'a Levinson'a dostaniesz a to spełnia podane wyżej warunki Hi-Endu 🙂 czyli waży dużo i drogi jest, pewnie więc i gra.

 

Się tak nieśmiało zastanawiam czy u mnie ponad 50 kg wagi i ponad 1000 zł za 1W to już hiend czy za tanio i za lekko ?? 

🤣

A jakby tak wsadzić do Rotela sztabki złota? Było by ciężko i drogo 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat trochę zszedł na "hajend" - nie mam aż takich ambicji. ale jest ciekawość. tak samo jestem zadowolony z rb-1582mk2 jak kolega wyżej z 1552 i nie planuję zmieniać. bo nie widzę sprzętu w cenie akceptowalnej który by wniósł nową jakość. ale podyskutować warto 🙂

jestem tylko trochę zły na siebie, na przestrzeni ostatniego roku zainwestowałem trochę w audio, a jak podliczyłem to mogłem wejść w MICHI.

Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ro35 napisał:

rb-1582mk2 jak kolega wyżej z 1552 i nie planuję zmieniać. bo nie widzę sprzętu w cenie akceptowalnej który by wniósł nową jakość. ale podyskutować warto 🙂

Daleko nie trzeba szukać ale wiem, że część kolegów ma alergię na kurz i musi kupić nowe. 

Salon TopHiFi Poznań, połowa listopada 2023. Kolumny BW702 S3 + RB-1590, naprawdę fajne granie. Podłączone było aby porównać z moim starym RHB-10 Michi, który do salonu został przytargany. Odsłuch nie pozostawiał złudzeń. Stare Michi po remoncie zagrało klasę wyżej i to nie tylko zdanie właściciela. Po odłączeniu od końcówek dedykowanego pre Rotela podłączone zostało stare pre Restek i... nie dość, że Rotel 1590 się rozegrał to stare Michi dopiero rozwinęło skrzydełka i pokazało jak wysoko potrafi polecieć. 

Cenowo dużo zostaje w kieszeni a granie w bezpośrednim porównaniu na wyższym poziomie.... a tak, zapomniałem to przecież stare złomy więc kto by tam myślał o zakupie.

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ro35 napisał:

temat trochę zszedł na "hajend" - nie mam aż takich ambicji. ale jest ciekawość. tak samo jestem zadowolony z rb-1582mk2 jak kolega wyżej z 1552 i nie planuję zmieniać. bo nie widzę sprzętu w cenie akceptowalnej który by wniósł nową jakość. ale podyskutować warto 🙂

jestem tylko trochę zły na siebie, na przestrzeni ostatniego roku zainwestowałem trochę w audio, a jak podliczyłem to mogłem wejść w MICHI.

Ja za jakiś czas jak hajs się odłoży będę pewnie celował w Michi. Chyba, że się trafi w podobnej cenie coś używanego hi-endowego. Mam farta bo żona słucha muzyki i usłyszała różnicę i przy zmianie głośników i wzmacniacza. Nawet sama się cieszyła jak w jej ulubionych utworach coś lepiej było słychać. Jest więc szansa na upgrade  😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rancor_pl napisał:

Ja za jakiś czas jak hajs się odłoży będę pewnie celował w Michi. Chyba, że się trafi w podobnej cenie coś używanego hi-endowego. Mam farta bo żona słucha muzyki i usłyszała różnicę i przy zmianie głośników i wzmacniacza. Nawet sama się cieszyła jak w jej ulubionych utworach coś lepiej było słychać. Jest więc szansa na upgrade  😜 

Żeby cię nie wymieniła, jak nie tylko słyszy ale i zobaczy różnicę 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rancor_pl napisał:

Mam farta bo żona słucha muzyki i usłyszała różnicę i przy zmianie głośników i wzmacniacza. Nawet sama się cieszyła jak w jej ulubionych utworach coś lepiej było słychać. Jest więc szansa na upgrade  😜 

No w rzeczy samej, farciarz z Ciebie:) Pozdrowienia dla małżonki.

 

6 godzin temu, ro35 napisał:

temat trochę zszedł na "hajend" - nie mam aż takich ambicji. ale jest ciekawość. tak samo jestem zadowolony z rb-1582mk2 jak kolega wyżej z 1552 i nie planuję zmieniać. bo nie widzę sprzętu w cenie akceptowalnej który by wniósł nową jakość. ale podyskutować warto 🙂

W klasie AB nie widzę konkurencji dla wymienionych przez Ciebie końcówek, przynajmniej w odniesieniu do tzw. wartości materiałowej. Oczywiście mam tu na myśli nowe sprzęty od uznanych producentów a nie jakieś garażowe cudaki od sąsiada;)

 

6 godzin temu, ro35 napisał:

jestem tylko trochę zły na siebie, na przestrzeni ostatniego roku zainwestowałem trochę w audio, a jak podliczyłem to mogłem wejść w MICHI.

Skąd ja to znam;) Ale przywołując kolegę eMCZe, jak ma się alergię na kurz...

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2024 o 11:33, baksiu napisał:

Rotel dobrze wypada w budżetówce, to taka toyota Yaris, niestety w wyższym pułapie cenowym się wykłada, taj jak toyota, łącznie z prawie całym projektem pod nazwą lexus, więc ciesz się tym co masz, ale się nie zacietrzewiaj, obserwacji z twojego podwórka nie ekstrapoluj na inne działki.

@baksiu, na czym grasz? Jakie kolumny i jakie piece posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pawel.pl napisał:

@baksiu, na czym grasz? Jakie kolumny i jakie piece posiadasz?

Kolumny mam raczej niedrogie, z czego cisną bekę koledzy w dziale hiend, to audio physic avanti III, świetnie budują wrażenia przestrzenne, a to mnie najbardziej wciąga w odsłuchach. Mam monobloki classe cam-350 i dac/preamp Theta dspro VIII, a źródłem jest przedpotopowy napęd cd krell md-10 spięty z thetą światłowodem. Wcześniej przerabiałem sporo roteli i innych kolumn ze stajni audio physic, jak pierwszy raz usłyszałem głośniki tej marki, to wiedziałem, że tego szukałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baksiu napisał:

Kolumny mam raczej niedrogie, z czego cisną bekę koledzy w dziale hiend, to audio physic avanti III, świetnie budują wrażenia przestrzenne, a to mnie najbardziej wciąga w odsłuchach. Mam monobloki classe cam-350 i dac/preamp Theta dspro VIII, a źródłem jest przedpotopowy napęd cd krell md-10 spięty z thetą światłowodem. Wcześniej przerabiałem sporo roteli i innych kolumn ze stajni audio physic, jak pierwszy raz usłyszałem głośniki tej marki, to wiedziałem, że tego szukałem...

Witam,

chciałem tylko dopytać czy masz lub miałeś Lexusa? Jakieś doświadczenia-porównanie do innych marek premium?

Bo bardzo interesujące informacje podajesz...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sul76 napisał:

Witam,

chciałem tylko dopytać czy masz lub miałeś Lexusa? Jakieś doświadczenia-porównanie do innych marek premium?

Bo bardzo interesujące informacje podajesz...

Pozdrawiam

nawet 2, obydwa z hot wheels:) Są okropnie nudne, jak wszystkie Toyoty, ale się nie psują 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.