Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim miłośnikom, nabyłem niedawno rcx-1500 i chciałem skorzystać czasem z funkcji bluetooth, podpowiecie czy ten model obsługuje tylko kodek SBC czy to wina słabego zamiennika dongla usb? Sam telefon obsługuje sporo lepszych kodeków więc raczej nie biorę go pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2024 o 18:13, Leszek67 napisał:

Mam dwie integry RA-1592 i zauważyłem właśnie, że jedna przy wyłączeniu z poziomu pilota nadal grzeje się, tak jakby nie wszystko było rozłączane. Po wyłączeniu przyciskiem głównym jest zimna.

Serwis czym może coś w ustawieniach?

Serwis nie będzie potrzebny ☺️. Powodem są ustawienia urządzenia.

Od wersji firmware v2.0.1 (jeśli dobrze pamiętam) Rotel rozbudował działanie opcji
 SignalSense o funkcję AUTO. Włączenie tej opcji powoduje nie wyłączanie głównego transformatora w trybie StandBy. Transformator pozostaje włączony i urządzenie zużywa 60W. Normalnie w trybie StandBy Rotel jest podtrzymywany małym transformatorkiem i zużywa 0.2-0.3 W.

Ustaw SignalSense na jedno wejście cyfrowe, które najczęściej używasz (np. SignalSense=Opt1). Wówczas urządzenie będzie wybudzać się z uśpienia po otrzymaniu sygnału na to wejście i nie będzie zużywał nadmiarowo energii jak w przypadku SignalSense=AUTO.

Zgłosiłem do ROTELa uwagę, ze bez sensu włącza się główne trafo przy opcji =AUTO już jakiś czas temu i dostałem odpowiedź, że feedback został przekazany odpowiedzialnemu za to zespołowi. Natomiast coś czuję, że USB z przodu wymaga głównego trafo i dlatego tak się dzieje.

 

Drugim powodem może być ustawienie AC Power Option, które również wprowadzili w v2.0.1 Natomiast zanim zmienisz jakiekolwiek opcje, zaktualizuj swój firmware do najnowszego. W jednej z wersji występował poważny błąd, który brickował całe urządzenie. Jego naprawienie wymagało flashowania układu pamięci, cofnięcia się do starszej wersji.

Niestety miałem tą nieprzyjemność 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 👍, w środę miałem go już odstawić do serwisu. To by pasowało bo na nim słucham Tidala z kompa (a na kompie pracuję więc praktycznie te 12-16 godzin włączony non stop). I chyba jak komp był włączony to podawł sygnał na pc-usb. Wcześniej używałem 1592 w innym miejscu z CD i nie zauważyłem tego

Teraz w zamian podłączyłem sobie A14. Gra ładnie, ale słychać, że to klasa niżej. Człowiek jednak przyzwyczaja się do dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś w przystępny sposób opisać krok po kroku jak przeprowadzić aktualizację w Rotelu. Nigdy tego nie robiłem (nie miałem potrzeby). TV i Ampli KD Yamahy'y w praktyce sam proszą i wystarczy wcisnąć OK.

Instrukcja na stronie po angielsku, co też nie pomaga 😞 .

W obu moich RA1592 wersja softu jest 2.0.

Paweł, w tym 1592co się grzał faktycznie miałem ustawione Signal sense na BT. Zmieniłem na Disabled, zostawiłem na Stanby i czekam (sprawdzam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abstynentem i nie trzeba odwdzięczać się. Cieszę się, że mogłem pomóc ☺️. Aktualizację przeprowadzasz w następujący sposób:

1. Potrzebujesz kabel ethernet.
Możesz taki kupić na alle.drgo wpisując w wyszukiwarkę patchcord (jest to skrętka z zarobionymi końcówkami RJ45, dla większości ludzi kabel LAN). Kabel podłączasz do routera i do Rotela. Jeśli nie masz długiego kabla, będziesz musiał przenieść Rotela blisko routera.

2. W menu ROTELa włączasz opcję Auto DHCP (może być Static lub AUTO jeśli dobrze pamiętam)
Domyślnie DHCP jest automatyczne, więc na 99% nie musisz nic zmieniać. Jest to funkcja automatycznego przypisania adresu IP w sieci domowej z routera.

3. . Następnie w menu ROTELa sprawdzasz połączenie z Internetem, jeśli jest to w następnej opcji będziesz miał komendę SOFTWARE UPDATE, albo UPDATE CHECK - coś takiego, już nie pamiętam. Klikasz ENTEER i Rotel połączy się z rotelupgrade.com celem sprawdzenia czy jest dostępna aktualizacja dla Twojego urządzenia. Jeśli jest, to zapytaj się czy zainstalować. 

4. Po aktualizacji ROTEL uruchomi się ponownie. Możesz sprawdzić jaką wersję zainstalował, najnowsza to 2.0.5

Nie jest to idealna instrukcja, nie mam teraz rotela pod ręką. Powinieneś dać radę, jak coś to pytaj 🙂

Edytowane przez pawel.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pawel.pl napisał:

Jestem abstynentem i nie trzeba odwdzięczać się. Cieszę się, że mogłem pomóc ☺️. Aktualizację przeprowadzasz w następujący sposób:

1. Potrzebujesz kabel ethernet.
Możesz taki kupić na alle.drgo wpisując w wyszukiwarkę patchcord (jest to skrętka z zarobionymi końcówkami RJ45, dla większości ludzi kabel LAN). Kabel podłączasz do routera i do Rotela. Jeśli nie masz długiego kabla, będziesz musiał przenieść Rotela blisko routera.

2. W menu ROTELa włączasz opcję Auto DHCP (może być Static lub AUTO jeśli dobrze pamiętam)
Domyślnie DHCP jest automatyczne, więc na 99% nie musisz nic zmieniać. Jest to funkcja automatycznego przypisania adresu IP w sieci domowej z routera.

3. . Następnie w menu ROTELa sprawdzasz połączenie z Internetem, jeśli jest to w następnej opcji będziesz miał komendę SOFTWARE UPDATE, albo UPDATE CHECK - coś takiego, już nie pamiętam. Klikasz ENTEER i Rotel połączy się z rotelupgrade.com celem sprawdzenia czy jest dostępna aktualizacja dla Twojego urządzenia. Jeśli jest, to zapytaj się czy zainstalować. 

4. Po aktualizacji ROTEL uruchomi się ponownie. Możesz sprawdzić jaką wersję zainstalował, najnowsza to 2.0.5

Nie jest to idealna instrukcja, nie mam teraz rotela pod ręką. Powinieneś dać radę, jak coś to pytaj 🙂

To żeśmy się dobrali, też jestem abst. no może nie do końca, zdarza mi się raz na miesiąc lampkę winka po sączyć przy słuchaniu muzyki.

Kabel LAN mam, nawet bardzo długi (syn kiedyś do czegoś potrzebował), jutro spróbuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem z ciekawości CD-eka Denon na lampach przerobionego przez McGyvera, i znowu DAC w RC 1590 wypadł blado. Denon w porównaniu do RCD 1072 gra troszkę jaśniej, więcej szczegółów, natomiast wykop taki sam, bardziej sprężysty bas w Denonie, gładsza średnica ale jakby bardziej wypełniona. Ogólnie dobre granie, więc polecam do tego RC naprawdę dobre źródło, nie przez DAC bo pre jest fajne. Słuchane oczywiście po analogu przez RCA.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu użytkownik CD-12 ? Czy sygnalizuje odczyt płyt HDCD?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zamiast napisu CD-DA na wyświetlaczu pojawia się HD . 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie. Jeśli kupiłeś nowy to w opakowaniu powinien być taki krążek (naklejka) którym całkowicie zasłania się podświetlanie.

Ja się przyzwyczaiłem. Jak zgasi się światło w pokoju to dają taką fajną poświatę. Na noc i tak wyłączam cały sprzęt  przyciskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leszek67 napisał:

Wydaje mi się, że nie. Jeśli kupiłeś nowy to w opakowaniu powinien być taki krążek (naklejka) którym całkowicie zasłania się podświetlanie.

Ja się przyzwyczaiłem. Jak zgasi się światło w pokoju to dają taką fajną poświatę. Na noc i tak wyłączam cały sprzęt  przyciskami.

Faktycznie takie są naklejki krążki. Nie wiedziałem, że to do tego. Jestem zadowolony. Super gra taka dzielonka. I jednak podłączyłem XLRami. Spendory dostały kopa. Mają dużo mocy i grają bardzo szybko. Kotły w orkiestrach wybrzmiewają super. O Scorpionsach nie wspominając perkusja, gitary, wokal. Jak ten Rotel to robi, że bez kredytu jak na samochód można kupić ich sprzęt i gra bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ro35 napisał:

Trudno się nie zgodzić że robi to dobrze. Czym wzmacniałeś wcześniej?

A14mk2 z Audiovectorami Qr1. Zacząłem upgrade od głośników - Spendor 2/3 i teraz padło na elektronikę nieco wyżej. Porównywałem wiele sprzętów. Brałem pod uwagę NADA i Arcama ale jednak Rotel cały czas wychodził lepiej. Może z jakiś czas będzie Michi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rancor_pl napisał:

A14mk2 z Audiovectorami Qr1. Zacząłem upgrade od głośników - Spendor 2/3 i teraz padło na elektronikę nieco wyżej. Porównywałem wiele sprzętów. Brałem pod uwagę NADA i Arcama ale jednak Rotel cały czas wychodził lepiej. Może z jakiś czas będzie Michi ?

Rotel dobrze wypada w budżetówce, to taka toyota Yaris, niestety w wyższym pułapie cenowym się wykłada, taj jak toyota, łącznie z prawie całym projektem pod nazwą lexus, więc ciesz się tym co masz, ale się nie zacietrzewiaj, obserwacji z twojego podwórka nie ekstrapoluj na inne działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

Rotel dobrze wypada w budżetówce, to taka toyota Yaris, niestety w wyższym pułapie cenowym się wykłada, taj jak toyota, łącznie z prawie całym projektem pod nazwą lexus, więc ciesz się tym co masz, ale się nie zacietrzewiaj, obserwacji z twojego podwórka nie ekstrapoluj na inne działki.

Np. co by mogło zagrać dużo lepiej niż dzielonki Rotela? Możesz wskazać jakiś kierunek? Od razu zaznaczam, że Macintosh odpada. Za bardzo odpustowy z wyglądu. Luxman ? Yamaha ? Marantz to chyba bliżej Rotela? Czy sugerujesz, że Michi czyli taki Lexus słabo wypada w hi-endzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rancor_pl napisał:

Np. co by mogło zagrać dużo lepiej niż dzielonki Rotela? Możesz wskazać jakiś kierunek? Od razu zaznaczam, że Macintosh odpada. Za bardzo odpustowy z wyglądu. Luxman ? Yamaha ? Marantz to chyba bliżej Rotela? Czy sugerujesz, że Michi czyli taki Lexus słabo wypada w hi-endzie?

Tak sugeruję, ja proponuję Classe, choć pewnie i Krell robi fajne dzielonki, warto pomyśleć o Halcro, tylko ta cena... ogólnie jest wiele firm o lepszej reputacji od rotela w wyższym pułapie cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, ro35 napisał:

Classe to już clasa wyceniana znacznie wyżej. wiadomo dlaczego trzymamy rotele, apetyt jednak rośnie...

mało się mówi o Parasound. ten już nie wydrenuje aż tak bardzo portfeli. z tego co gdzieniegdzie piszą, warto?

Z tego, co rozmawiałem z żywymi ludźmi, to nie warto, to samo co rotel, tanie watty, do hiendu nie ma wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ro35 napisał:

gdybym marzył o hiend... pierwsze co przyszło mi do głowy to Gryphon, tak skromnie 😉

ahh Gryphon.... to prawda piękne klocki. Ostatnio w audio video była recka końcówki mocy. 50 wat w 8 omach.... piękna 104000 PLN. W przeliczeniu 1 wat nas kosztuje 2080 złotych. Taki Rotel RB-1552 daje 1 wat za 34.6 PLN. Faktycznie tanie waty 😉 Trudno znaleźć używki Gryphona w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.