Jump to content

Open Club  ·  648 members

Rotel Klub
 1. What's new in this club
 2. Sam sobie odpowiem. Przestawiłem zabawki zgodnie z Waszymi sugestiami. Zapomniałem, że RB-1582 ma piątą centralną nogę. Więc stanął stabilnie na RC-1550 i już mu chłodniej 😉 Z boku nie wygląda to za fajnie no ale termicznie jest na pewno lepiej. Powiedzcie czy do serii 15xx był jakiś jeszcze tuner oprócz RT-1570?
 3. Ja do albumów podchodzę całościowo. Bardziej pochłania moją uwagę przekaz płyty artysty, niż niuanse brzmieniowe. Nie oznacza to, że nie ma to brzmieć. Jeśli rozkładem to na czynniki pierwsze, to głównie pod kątem kompozycji.
 4. Preferencję mają tutaj mniejsze znaczenie, bardzie chodziło mi o konkretne kawałki które "wbijają w fotel", mnie np. wbija: - Bass & Drum Intro - Nils Lofgren - Cabriolet - Charly Antolini - The Chauffer - Duran Duran - Liberty - Anette Askvik - Can't Turn Back The Years - Phil Collins - Thought It Was a Drought - Future - Looking For Mercy - Madonna - Tougher Than the Rest - Bruce Springsteen - Hungry Heart - Bruce Springsteen - Ask Me How I Feel - Tina Turner - Start Me Up - Rolling Stones każdy z nas pewnie ma taki zestaw utworów który dobrze brzmi na sprzę
 5. [Hidden Content] Laser jest niedostępny jako nowy - jedyny ratunek to zakup taniego dawcy.
 6. Witam. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji. Chciałbym się dowiedzieć jaki laser jest zamontowany w odtwarzaczu Rotel RCD 965 BX. Ile kosztuje i czy wciąż jest dostępny.
 7. Doczytałem dokładniej... RC-1550 i RC-1580 mają takie same wymiary. Więc na żadnym z nich RB-1582 stanąć za bardzo nie może. No chyba, że będzie wisiał na ~1/5 tylnych stopek 😉
 8. Nawet jak by się zmieścił, to ja bym się bał, że zgniecie to co będzie pod nim stało. 😄 U mnie każdy klocek stoi na oddzielnej półce stojaka i ma więcej przestrzeni niż zaleca instrukcja.
 9. No tak ale ja raczej szukam pod serię 15xx. Ale podeślij mi ewentualną cenę. Jeśli by mnie nie zabiła, to zawsze mogę cały zestaw 15xx pogonić i... zacząć szukać końcówki 😉 W sumie stara 10xx wyglądała "jakoś". W RC-1580 najgorzej wyglądają.... gałki. Tak wiem wiem gałek się nie słucha 😉 A jakie pre masz do RB-1582 ?
 10. jak byś nadal szukał, to do miesiąca będę sprzedawał rc-1090, a jak szukasz do kompletu CD, to też się znajdzie jakiś pod kolor 😉 ja miałem rb1080 i też się grzał bardzo mocno, niestety teraz mam rb1090, który się na żadnym elemencie mojej wieży nie zmieści. na szczęście się zbyt mocno nie grzeje 😊
 11. No i tak ma być, ale jak kiedy rozkręcisz jakąś bibę w domu, to nie będziesz wtedy myślał o ustawieniu klocków, a napewno wtedy końcówka się nagrzeje. Zresztą tu raczej nie chodzi o wysokość temperatury, tylko o odprowadzanie ciepłego powietrza z wnętrza, żeby ulatywało, a nie krążyło wewnątrz.
 12. Moja RB była na serwisie z podejrzeniem usterki,przy okazji pomierzyli i parametry trzyma super szkoda że nie mam jak zmierzyć temperatury.
 13. Masz rację, zerknąłem na dane RB-1552 i jest tak jak mówisz A to dziwne, bo u mnie RB-1582 przy cichym słuchaniu jest lekko ciepły. Warto w takich sytuacjach sprawdzić prądy spoczynkowe stopni mocy. Serwisówki do RB-1582 nie znalazłem ale dla bliźniaczego RB-1080 zalecany spadek napięcia na rezystorach emiterowych 0,22 ohma to 7mV co daje prąd spoczynkowy około 30mA. Przy takich wartościach nie powinien się bardzo grzać podczas jałowej pracy.
 14. Odradzam stawianie czegokolwiek na RB-1582 ja miałem przez chwilę pre na niej postawione i zrobił się z tego zestawu niezły piekarnik nawet bez muzyki.
 15. RC-995 i RC-1090 są tej samej głębokości, co RB-990BX i RB-1582, więc zapewne RC-1580 też by taki był, zaś RC-1550 jest zapewne tej samej głębokości, co niższe modele końcówek...
 16. Niestety to jest bolączka wielu takich rozwiązań. Próbowałem. Końcówka malutkim "skrawkiem" stopek łapie obudowę pre. Zawsze mnie to raziło we wszystkich "wieżach". Najgłębszy element czy wzmacniacz lub końcówka mocy, które też najbardziej się grzały były niewymiarowe. W instrukcjach zalecenia żeby stały na samej górze a technicznie niewykonalne. Nasze dawne, PRL-owskie wieże pod tym względem były zawsze dobrze przemyślane.
 17. A tak w kwestii ustawienia, to radził bym Ci postawić pre na dole, o ile jego głębokość na to pozwoli, aby końcówka się nie przegrzewała.
 18. Ma może ktoś na zbyciu naklejki "ringi" do przycisku POWER w serii 15xx ? W końcówce mam naklejone przez poprzedniego właściciela a w preampie niestety świeci po oczach
 19. Oczywiście poszukiwania będą trwały 😉 RC-1580 często się nie trafia a jak już się trafi to RC-1550 pójdzie na sprzedaż.
 20. Nie wiem, czy nie lepszym pomysłem byłoby poczekać na pojawienie się RC-1580, bo ten 1550 to raczej nie będzie wielkim progresem z RC-03.
 21. To ja dokończę proces chwalenia się 😉 Z RC-1580 niestety nic mi nie wyszło, więc moja końcówka chwilę grała z RC-03. Dziś trafił się na Allegro RC-1550. W idealnym stanie i w dodatku blisko mnie. 40km. Wieczorny kurs i od godzinki jest. Teraz jeszcze przyczaić się muszę na CD. Na razie za późno na poważniejsze granie, więc wniosków żadnych nie mam. A oto i one RC-1550 i RB-1582
 22. Powiedz jakie masz preferencje muzyczne. Jeśli będą kompatybilne z moimi, to polecę Ci kilka dobrych albumów. Bo stream, to nic konkretnego...
 23. Witam Klubowiczów gdzie szukać jakieś ciekawe playlisty na serwisach strumieniowych. Szukam czegoś nowego do odsłuchu na komplet RB+RC1572. Ostatnio fajne kawalki podrzucil kolega Mariusz Marciniak tóry testował swoje Michi, było czego słuchać przez ostatnie tygodnie.
 24. bede wysylał do serwisu😉 A na serio, to będę próbował już tylko przez LAN.
 25. Jaką drogą będziesz wgrywał następne? ;)
 26.  

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.