Skocz do zawartości
IGNORED

Test kolumn LOG Audio Epilog VI


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy
Ukryte

Przed chwilą mieliśmy małe posiedzenie odsłuchowe z jednym z forumowiczów i doszliśmy do smutnego wniosku, ze to jest najlepszy dźwięk, jaki kiedykolwiek zabrzmiał w moim pokoiku. Swoboda i kultura tego dźwięku jest nie do pobicia. Początkowo myślałem, że jak te modernistyczne trumny wyjadą ode mnie, to odetchnę. Teraz wiem, że nie będzie ulgi, tylko żałoba.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Wbrew pozorom jest trochę - wyższe Utopie, Avalony wyższe modele, wyższe Magellany, German Physics, może szczyt cennika B&W, Legacy - tyle mi tam z marszu przychodzi do głowy, ale oczywiście jest tego więcej. Co do zdjęć - dzięki :-) To tyle, ile udało się osiągnąć bez ruszania tych stworów z miejsca.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Dźwięk jest obszerniejszy, ma więcej rozmachu, tylko ze Emotion też go dużo miały. Bas jest mniej piorunowy niż w Emotion, tam był "hi-endowy", tutaj jest moim zdnaiem naturalniejszy, nic dziwnego przy takiej powierzchni. Tylko że basisko Emotion wciąż bardzo mi sie podoba... Ogólne wrażenie - LOG są jeszcze lepsze od ART-ów w tym, co mogą osiągnąć swoją budową, czyli w departamencie swobody i potęgi. Emotion zaś i tak są w tym nad podziw dobre i wiedzą, jak symulować podobne wrażenia. Sporo wielkich kolumn mogłoby w tej dziedzinie buty Emotion czyścić. Ogólnie to wszystko jest bardzo wysoka liga. Które bym kupił? Absolutnie nie stać mnie na ART, a na LOG nie stać mnie dwa razy bardziej. Typowy overkill.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Niestety, jak nma razie nie podaje. Konstrukcja jest nowa i na stronie producenta nie figuruje, zaś informacje, które otrzymałem bezpośrednio, są skromne (wystarczyły tylko na niewielką tabelkę w teście). Średnice głośników: mierząc po angielsku (od szczytu do szczytu fałdy zawieszenia), 21 i niecałe 26 cm, czyli zapewne według standardowego podejścia 25 i 30. Z koszami 26,5 i 32.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Czy nie dałoby się w recenzji poprawić fragmentu dotyczątego głośnika wysokotnowego? Jak już ktoś napisał to na 99,9% Scan Speak D3004/6600. Poniżej specyfikacja ze strony akustyka, jak widać ten głośnik ma z vifą niewiele wspólnego, a Pan Redaktor ciągle vifa i vifa.

 

"Najnowszy D3004/6600 łączy rozwiązania znane już z referencyjnych R2904/7000 i D2904/7100, z nowym typem układu magnetycznego, złożonego z zespołu sześciu małych magnesów neodymowych. Pozwalają one na swobodniejszy, nie narażony na rezonanse przepływ fal od tylnej strony membrany (AirCirc MagnetSystem).

 

Membrana ma formę kopułkowo-pierścieniową, zapewniającą bardzo szerokie pasmo przetwarzania i doskonałe rozpraszanie w najwyższej oktawie pasma akustycznego, podobne do działania kopułek 19-mm. Również w kierunku średnich częstotliwości charakterystyka jest bardzo liniowa - aż do 1kHz, dzięki czemu głośnik ten wyśmienicie współpracuje przy odtwarzaniu wokali. Częstotliwość rezonansowa jest bardzo niska (520Hz), a efektywność wysoka (92,5dB), co pozwala na zastosowanie w praktycznie każdej konstrukcji najwyższej klasy. Masywny aluminiowy front ma bardzo elegancko i "akustycznie" wyprofilowane wszystkie otwory montażowe, a tylna komora jest przezroczysta, aby cieszyć oko zaawansowaną konstrukcją układu magnetycznego - dopóki głośnika nie zamontujemy... "

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.