Skocz do zawartości
IGNORED

Test kolumn LOG Audio Epilog VI


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

Hehe to i ja dopisze cosik od siebie bo mialem okazje sluchac tych ,,brzydali,, jako jeden z pierwszych w naszym kraju i potwierdzam zdanie Jozwy dzwiek z tych paczek jest fenomenalny pozbawiony nerwowosci i kompletnie bez ograniczen jak lupnie to zatyka a tam gdzie ma byc subtelnie to tak jest i co najwazniejsze jesli jest ostro to nie pierdziela sie w tancu i pokazuja jak blacha ma zawibrowac.

 

Osobiscie widzialem sie z szefostwem firmy bardzo mili luidzie a do tego zdolni co slychac z ich sprzetu (robia jeszcze elektronike).

 

Glosnik zlotego koloru to fostex o ile pamietam z rozmowy z wlascicielem LOG audio.

 

robix

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Redaktor nie ciągle i nie Vifa, tylko napisał, że wygląda prawie jak Vifa, a potem potwierdził, że to Scan. A że Vifa należy do Scana, to sie nie bali, tylko ściągnęli cały zewnętrzny projekt z popularnego głośnika. Zmiany w samym tekście nie mogę wprowadzić - musiałbym wyciąć go w całości, zmodyfikować, i wkleić jako nowy, pod wszystkimi wcześniejszymi wpisami. Wyszłoby to bardzko nieczytelnie. Kto pzreczyta naszą dyskusję, to dowie się, co to za głośnik.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Byłem, posluchałem. Wyglądają te kolumny tak sobie, powiedziałbym, że wręcz "industrialnie"... Ratuje je trochę ładny, położony poziomo, egzotyczny fornir, ale i tak są przyciężkawe... ;-) Zastanawiam się, po cholerę im ta złota tubka obok tak dobrego tweetera i myślę, że chodziło głównie o poprawienie wyglądu, żeby nie były takie ponure i przytłaczające... Wsadzałem nawet w tę tubkę ucho - ledwie co szeleści, więc jeśli czegoś dodaje, to co najwyżej "powietrza"... ;-) Zachwyciłem się natomiast wyglądem klocków Accuphase, do których kolumny były podpięte, a którym po raz pierwszy przyjrzałem się z bliska. Jestem pod wrażeniem zegarmistrzowskiej precyzji ich wykonania. Dwa bibelociki, chociaż całkiem spore. Grało to razem po "łagodniejszej stronie neutralności" - ale bardzo dobrze, bez zmulenia. Pełnym, bogatym (rzekłbym, wręcz "obfitym") dźwiękiem - z dużą łatwością, swobodą, bez napinania się. O przestrzeni wiele nie da się powiedzieć, bo niemal w polu odsłuchu stało wielkie pudło z tubą Avantgarde, czekającą na swoją kolej, więc lewą stronę miałem ewidentnie zaburzoną. Z tego, co się dało usłyszeć, raczej grały na boki niż w głąb. Śmieszny efekt zaobserwowałem słuchając różnorodnych przeszkadzajek perkusyjnych. Mianowicie wibrafon był umieszczony wyraźnie wyżej niż talerze - pewnie dlatego, że średniotonowy jest nad tweeterami... ;-) Do średnicy nie sposób się przyczepić. Skrzypce, fortepian, wiolonczela, wokale - wszystko brzmiało autentycznie, co najwyżej leciuteńko pogrubione - taka estetyka i taki wybór konstruktora - nie błąd. Niskie tony potężne, ale nie dominujące - pojawiały się kiedy było trzeba i w takiej ilości jak trzeba - fajnie, że zupełnie bez "wysiłku". Jedynie najniższy bas potrafił wybrzmiewać odrobinę dłużej niż potrzeba, ale to może być równie dobrze wina pomieszczenia. Podsumowując - bardzo porządne kolumny. Czy warte 120 tysięcy? Na pewno nie, bo chyba żadne głośniki nie są tyle warte. No może jedynie "ślimaki" B&W - dlatego, że to pomnik głośnikowego kunsztu... Ale za 1/4 tej ceny pewnie bym się poważniej zastanowił... wciąż strasznie kręcąc nosem na ich wygląd... ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.