Skocz do zawartości
IGNORED

Recenzja odtwarzacza SACD Accuphase DP78


audiostereo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ukryte

Witam,

 

sam posiadam DP-78 [wcześniej DP-500] muszę przyznać że spostrzeżenia z artykułu są w znacznym stopniu zbieżne z moimi [mam na myśli brzmienie] fakt to ostrej jazdy to może nieoptymalny sprzęt... choć i tu zależy wiele od kolumn... ale za to jak na spokojniejsze odmiany rocka, blueasa i jazz'u jest ok... no i te gitary... brzmią przepięknie...

 

Pytanie do recenzenta:

1) czy stosowanie w czasie testu srebrnego interkonektu nie miało wpływu na oddanie basu?

Odnośnik do komentarza
Ukryte

>jozwa

przeczytal bym o twoich porownaniach do innych cdp, jakies odniesienia, to bardzo wiele mowi, bo ludzie slyszeli rozne sprzety i czesto na tej podstawie rozumieja jak gra dane urzadzenie. Wplatajac w temat Avantgarde przyzwoitoscia jest slowko o dynamice wlasnie w tym momencie, natomiast pozniej (z setem 300b?) piszesz ze z dynamika srednio :-)

Jak bym kupowal na podstawie recenzji, jak robi wiekszosc audiofili, to po twojej bym tego playera poprostu nie kupil. Jozwa za malo entuzjazmu.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

ABs, 22 Paź 2008, 17:49

 

>w temat Avantgarde przyzwoitoscia jest slowko o dynamice wlasnie w tym momencie, natomiast pozniej

>(z setem 300b?) piszesz ze z dynamika srednio :-)

>Jak bym kupowal na podstawie recenzji, jak robi wiekszosc audiofili, to po twojej bym tego playera

>poprostu nie kupil. Jozwa za malo entuzjazmu.

 

zgadzam się na podstawie tej recenzji bym nie kupił... ale że mam ten odtwarzacz to mogę dodać że po przeczytaniu tej recenzji... nie zamierzam sprzedać... :)

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Brzmienie po RCA od XLR nie różniło się na korzyść XLR na pewno. Nie jestem pewien przypadkuem, czy na RCA nie było wręcz lepsze. Trochę to dziwne.

Co do basu, to generalnie był dosyć miękki, taki sobie płynny i łagodny. Nie wiem, czy to źle, czy dobrze.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

"Jak bym kupowal na podstawie recenzji, jak robi wiekszosc audiofili, to po twojej bym tego playera poprostu nie kupil. Jozwa za malo entuzjazmu."

 

A to dobrze, jestem przeciwny kupowaniu na podstawie recenzji. Na podstawie recenzji należy podjąć decyzję o samodzielnym odsłuchu. Na pewno można polecić ten odtwarzacz do odsłuchu, uwagi uwagami, ale to jednak są uwagi na poziomie 30 kzł. To jest fajny kawał maszyny, uczciwie zrobiony, można go bardzo polubić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Ukryte

witam posiadam akusia dp 78 , zgadzam się w dużej mierze z p. Alkiem co do muzykalności , natomiast jeżeli chodzi o formaty to proszę posłuchać Getz Gilberto verve 589 595-2 only SACD ,odtwarzacz znakomicie radzi sobie z tym formatem , sprzęt dla melomanów to prawda , za mało basu ? mi wystarcza , troszkę słodki- u mnie wspomaga go Calisto 2200 plus Tara RSC Air 1 , nad nimi czuwa Hydra V-RAY w oplocie sieciowych Anakond i nie odczuwam przesłodzenia tylko niesamowitą muzykalność ,spójność i autentyzm nagrań .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Ukryte

Heh, ja u siebie po prostu podłączyłem obie pary XLR i RCA i tylko sobie przełączałem selektorem źródła na preampie. W moim systemie różnica była bardzo wyraźna, na korzyść...RCA.

 

Pamiętam, że Accu ma obrócone piny na XLR więc eksperyment powtórzyłem po zamianie miejscami widełem na zaciskach kolumn. Efekt ten sam, RCA sporo lepiej.

 

DP 700 natomiast gra już lepiej po XLR niż RCA. Śmiem też przypuszczać, że tym którzy zakochali się w DP 78, 700ka może nie do końca przypaść do gustu i odwrotnie. Mnie na razie bardziej podoba się DP 700. Po skończeniu odsłuchów postaram się napisać recenzje DP 78 i DP 700. Na pewno jednak nie nazwę DP 78 słabym źródłem. Tak jak napisał Józwa, zarzuty do dynamiki i basu są uprawnione w przedziale cenowym, w którym DP 78 jest sprzedawanym natomiast dla większości źródeł z przedziału 8-15 kzł byłyby bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.