Skocz do zawartości
IGNORED

Składamy PC


josef

Rekomendowane odpowiedzi

taaa wielka finansiera na pewno na tym "kryzysie" zarobi a póki co koszty ponoszą klienci banków (kredyty), mali ciułacze giełdowi ect... ale wątek nie o tym.

Pozostaje jeszcze szukać w sklepach internetowych, które nie zmieniły cen i czasami na allego coś w starych cenach jest. Sam kupuje póki wzrosty jeszcze są w granicach rozsądku bo na psdki na pewni trzeba bedzie czekać kilka miesięcy.

 

Pozdraiwam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kuba_, 23 Paź 2008, 23:23

 

>wydaje mi się, że przesadziłeś z ilością wentylatorów.

>

>Jeden dysk, grafy brak.. po co ci 3 wentyle? z zasilaczem nawet 4!

 

Wiesz co to jest prawidłowy obieg powietrza w obudowie i znasz podstawowe prawa fizyki?

To teraz pomyśl, że procka mam podkręconego na 3GHz i jeśli chcę mieć cicho i stabilnie, w obudowie musi być jakiś przeciąg. Te wentyle z tyłu i z przodu to default od silverstone, puszczony @5V, ale to w zupełności wystarczy w tak małej obudowie. HR-01 Plus to najwydajniejszy radiator na procesor, ale mimo wszystko, pasywnie nie da rady z takim X2@3GHz.

 

Jeżeli chodzi o hałas generowany przez komputer to z odległości pół metra absolutnie nic nie słychać. Zagłusza mnie nowy laptop Sony Vaio kumpla, który leży sobie 4m ode mnie, a już się bałem że coś u mnie zaczęło świstać... ;)

 

Niebawem zamierzam dokupić radka hd4670 i na to Accelero S2 pasywnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wybacz mistrzu, ale widzę w twoim projekcie lekki brak projektu, a też i rozchwianie decyzyjne :) Czyli budujesz kompa micro ATX żeby później kręcić procek? Chcesz jakiś rekord guinessa pobić? oszczędzić na CPU?

 

>Niebawem zamierzam dokupić radka hd4670 i na to Accelero S2 pasywnie

 

Już dysk wylądował luzem na podłodze, ciekaw jestem dalszych innowacji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zasilacz pasywny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kopputer powinien miec :

- wyjscie optyczne (zapewnia rozdzielenie elektryczne),

- cichy HDD,o duzej pojemnosci,SATA,3,4'(podstawowa, wazniejsza niz czytnik DVD/CD pamiec), np Hitachi,

- duza pamiec RAM,

- duzej srednicy wolnoobrotowe, ciche wentylatory (komfort nocnej pracy, sluchanie muzyki, ogladanie filmow),

- duza ilosc USB,

- jezeli komputer nie bedzie uzywany do najnowszych gier zrezygnowac z drogiej/pradozernej/glosnej karty graficznej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie koputer powinien miec :

- wyjscie optyczne (zapewnia rozdzielenie elektryczne),

- cichy HDD,o duzej pojemnosci,SATA,3,4'(podstawowa, wazniejsza niz czytnik DVD/CD pamiec), np Hitachi,

- duza pamiec RAM,

- duzej srednicy wolnoobrotowe, ciche wentylatory (komfort nocnej pracy, sluchanie muzyki, ogladanie filmow),

- duza ilosc USB,

- jezeli komputer nie bedzie uzywany do najnowszych gier zrezygnowac z drogiej/pradozernej/glosnej karty graficznej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard1

właśnie coś takiego buduję.

- Athlon 64 x2 4850E 45Watt do tego pasywne chłodzenie

- płyta z zintegrowaną grafiką HD3200 GA-MA78G-DS3H

- HDD 1TB WD 10EACS SATAII 7200rpm GreenPowwer 8Watt

- 4 GB Ramu

- zasilacz CHIEFTEC 350W GPS-350EB-101A

- DAC USB PCM 2702

- napęd optyczny jeszcze nie ustalony.

- obudowa jeszcze nie ustalona.

 

Wszystko jak najbardziej nie energochłonne i z najniższym poziomem hałasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kuba_, 22 Paź 2008, 20:07

 

>cichy komp?

>PSU jeśli z wiatrakiem to Enermax Modu 82+ (lub pro 82+)

>na CPU Scythe Ninja bez wiatraka - duży prześwit między blaszkami radiatora specjalnie do pasywnych

>aplikacji.

 

Tak, Ninja pasywnie mhm, może była dobra 3 lata temu - teraz królem jest Thermalright HR-01 Plus.

 

>Grafa jeśli koniecznie wydajna, to pasywny Gigabyte GV-R485MC-1GH - znacznie lepsze rozwiązanie niż

>accelero. Jeszcze lepsze są stare grafy Gigabyte'a z fabrycznym pasywnym chłodzeniem konwekcyjnym.

>Wentylatory do obudowy? Niedoceniana polska marka: Fander - regulowana prędkość obrotowa, bezgłośne

>i wydajne.

 

Fandery są ok, ale do xthermala nie mają startu. Za to z grafą to mocno poleciałeś nad lasem - 4850 do htpc? Nie rozśmieszaj mnie ;)

 

>Hehe, wybacz mistrzu, ale widzę w twoim projekcie lekki brak projektu, a też i rozchwianie

>decyzyjne :) Czyli budujesz kompa micro ATX żeby później kręcić procek? Chcesz jakiś rekord guinessa

>pobić? oszczędzić na CPU?

 

A co, jedno wyklucza drugie? Mam microATX bo zajmuje mało miejsca i ładnie komponuje mi się pod biurkiem. Po to wpakowałem tam chłodzenie za ponad 300zł i dobre mobo, żeby za darmo mieć dodatkowy 1GHz "mocy" - takie zboczenie od lat. Nie widzę w tym nic złego, skoro na defaulcie proc robi prawie 3GHz, a chłodzenie bez problemu daje sobie radę. Jakbym chciał bić rekord to na ln2, a nie na "prawie" pasywnym HR-01 Plus. Zostawiłbym wszystko na default, gdyby płynnie działało wideo 1080p i najniższa latencja w m-audio bez zgrzytów.

 

>

>>Niebawem zamierzam dokupić radka hd4670 i na to Accelero S2 pasywnie

>

>Już dysk wylądował luzem na podłodze, ciekaw jestem dalszych innowacji :)

 

Dysk leży na dole, bo:

a) nie przenosi wibracji na obudowę

b) koliduje z chłodzeniem

c) nie będzie przeszkadzał z HD4670, który zajmuje jeden slot (z accelero - 2)

HD4670, bo jest to karta, która ma najlepszy współczynnik wydajność/pobór mocy (TDP), no i przy tym jest tania i ma komplet wyjść (DVI, HDMI, w referencyjnej także DisplayPort). Acha, zapomniałem dodać, że jest low profile, więc do htpc nadaje się idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Fandery są ok, ale do xthermala nie mają startu. Za to z grafą to mocno poleciałeś nad lasem - 4850

>do htpc? Nie rozśmieszaj mnie ;)

 

Musisz bardziej się koncentrować, czytałeś wogóle ten wątek? Mojej wypowiedzi raczej ze zrozumieniem nie przeczytałeś.

 

Gorączkujesz się, wiem dlaczego :) Trzepie Tobą dysonans poznawczy, bo wydałeś kupę szmalu na potężne chłodzenie do podstarzałego procka, (Swoją drogą, AMDki naprawdę aż tak się grzeją?) gdy za mniejsze pieniądze mógłbyś mieć wydajniejszego Intela 45nm, którego pasywnie można schłodzić nawet Ninją Mini.

 

HD4670 to dobra propozycja do HTPC, polecam raczej nie kombinować z accelero (ryzyko utraty gwarancji + nie każdy lubi majsterkować), tylko rozejrzeć się za wersją z fabrycznym pasywnym chłodzeniem, jeśli już ktoś nie produkuje, to na dniach się wysypią wersje pasywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Kuba

 

Tak, wydałem sporo kasy na chłodzenie, które posłuży mi, mam nadzieję, ładnych pare lat. W chwili, gdy kupowałem tego proca (07.2007), nie było procków intela 45nm, a c2d było o wiele droższe. Kupiłem x2 65nm i dobre mobo. Jestem zadowolony. Teraz na pewno kupiłbym intela, pewnie E8500.

 

Wcześniej tego X2 chłodziłem boxowym coolerkiem, ale biorąc pod uwagę OC na poziomie 1.9@3GHz i minimalne podniesienie napięcia, wydajne chłodzenie okazało się koniecznością. Jeżeli do tego chciałem mieć ciszę, musiałem zainwestować w coś co zostało zaprojektowane do pracy pasywnej. Na dzień dzisiejszy, zestaw od Thermalright'a nadal jest najlepszy i nie żałuję tych kilku stówek. Uzyskałem duży wzrost wydajności, zachowując ciszę, no i mam pewność że układ się nie przegrzeje. Wiesz, każdy ma inne podejście do pecetów. Ja jestem typem zboczeńca, który musi mieć wszystko na tip-top, bo nie mogę spać ;D (przykład: zabawa ze wszystkimi biosami - oficjalnymi i zmodowanymi - pod kątem możliwości OC i wydajności, a swego czasu testowanie wszytstkich ustawień BIOS-a i ich wpływu na latencję dźwiękówki - jeszcze na starym chipsecie VIA KT133a...)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Marcin_gps

 

Dobrze, że _Kuba_ przytępił Ci pazurki bo mnie także raziła Twoja opieszałość w tym temacie. Choć na tym forum masz niezły poziom wiedzy odnośnie hardware to na purepc już nie jesteś best ;) A dodam, że w tym temacie znajdą się osoby które dobrze wiedzą jak zrobić pasywnie i wydajnie. Sam bawiłem się w to trochę lat, już kupe czasu temu (ostatnio 4.56GHz z pentium D 805 na chłodzeniu powietrzem w ciepły dzień ;]).

 

Obecnie mam lajtowo bo E2180, lekkie oc i pasywnie na Ninja Cu z jednym wiatrakiem addy w obudowie na 700obr/min (nie licząc zasiłki na podobnym obrotach). I to chłodzenie się poprotu nudzi. Intel prowadzi zdecydowanie w produkcji procesorów energooszczędnych i nie da się tego podważyć na dzień dzisiejszy...

 

bez urazy i pozdrawiam

__

pfp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie chciałem nikogo urazić - sorry. Wiem, że nie jestem jakimś bossem, ale troszkę się orientuję w temacie. A skąd możesz wiedzieć, że na PPC "nie jestem best"? też tam siedzisz? :>

 

ogólnie to siedzę tam od początku (2002 rok, jeszcze się tweak zwało) i mam do tej pory kilka przyklejonych wątków, teraz troszkę wyrosłem z OC, ważniejsza jest dla mnie niezawodność, ale nie byłbym sobą gdybym cokolwiek nie pokręcił. Ekstremalnie nigdy się nie bawiłem (ln2, freon), jedynie o wodę zahaczyłem.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Karta graficzna to Matrox (ale nie są budowane dla wydajności 3D)-twierdzę że to najlepsze karty (poza wymienionym 3D, ale nie każdy gra),

- ciche dyski robi Samsung (od dawna tylko takie stosuje) lub specjalna wersja pod zastosowania multimedialne Hitachi CinemaStar seriii C5Kxxx,

- no i większość nowych dysków można przestawiać w tryb cicho-mniej wydajnie/wydajnie-głośniej (ustawionego na cicho Samsunga nie słychać prawie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mowa o wydajności radiatorów - tu jest killer. Prawie 2kg wagi ;]]

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marcin_gps ;)

 

Spoko, może też dość ostro sie wypowiedziałem. A PPC już dwa lata nie odwiedzam regularnie, choć także zaczynałem gdy jeszcze działało to pod nazwą tweak... ;]

 

Ja dużo bawiłem się wodą i trochę peltierami, także eksperymenty z HeatPipe'ami (diy), a przedewszystkim duzo badań eksperymentalnych, bo prace dyplomową mam tej tematyki. Ekstrymalnie także sobie odpuściłem, bo nie widzę możliwości w zastosowaniu tego na szeroką skalę.

 

Brzy budowie pc-audio jestem zwolenikiem, pasywnych lub półpasywnych rozwiązań... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszła do mnie dziś zasiłka Enermax Pro82+ 525W - cholera jest faktycznie strasznie cicha :))

niestety ludziki z siriusa nie przysłały na czas reszty rzeczy tak więc sprawdziłem na obecnym kompie

 

dodatkowo porównanie dwóch wentylatorków

- Zephyr 120mm 1100obr (~10zł)

- Scythe Slip Stream 120mm 1200obr (~30zł)

 

pierwszy

plusy:

- świetny stosunek jakość / cena

- brak wibracji

 

minusy:

- lekko terkocze

 

 

drugi:

plusy:

- brak wibracji

- nie terkocze

- znacznie większy przepływ powietrza (Slip przy 7V wieje tak jak Zephyr przy 12V)

 

minusy:

- cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moje empiryczne rekomendacje:

Enermax seria Pro lub Modu (to to samo tylko z odpinanymi kablami)

Scythe Slip Stream

 

w kolejnych odcinkach:

- WD 500GB AAKS

- GTX 260 (Gigabyte)

 

grand finale - cały komp wsadzony do Anteca P182

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>grand finale - cały komp wsadzony do Anteca P182

 

Obudowy z łodrzwiami mnie nie przekonują, z racji częstego korzystania z CD. Jedyna sensowna obudowa bez drzwi jaką znalazłem to Antec Sonata Plus.

Jeśli ktoś nie potrzebuje instalować 10 dysków i 5 napędów, to polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

full pasyw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

cena niestety cichofilska...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie napalac. Jak wyciszysz jedno to zawsze ale to zawsze bedziesz slyszal buczenie dysku. Troche kompow juz zlozylem a i swoje czasy gdy kupowalo sie chlodzenia za 400-500zl mam za soba. Jak chcesz cichy komp to musi malo ciepla wydzielac. Procek najlepiej Core 2 Duo on sam w sobie jest zimny do tego AC freezer 7 za 60zl i masz ciesze ze strony procka. Dysk najlepiej na jakiejs gabce polozyc bo drgania powoduja buczenie szczegolnie w taniej obudowie. Grafika to juz wedle upodoban, jak nie grasz to cos z pasywnym chlodzeniem a jak gracz to od GF 9800 GTX+ w gore wszystko jest ciche bo wysoka technologia wykonania i male napiecie na rdzeniu. Zasilacz, kupic jakis mocny, w spoczynku bedzie bloga cisza. I masz cichego kompa, go tego dobra obudowa i jest super. Nie stosowac mat wyciszajaych bo g daja. Robi sie w srodku cieplo i all przyspiesza z chlodzieniem. Liczy sie przewiew w budzie. Co do wentyli cichych to, Fander, Noctua, Papst. PSU - Tagan, be quiet, Enermax, Topower. Grafika jak pisalem GF 9800GTX+, w gore i oczywiscie wszystko co pasywne.

Ja posiadam A64 X2 chlodzony Arctic Freezrem 64, PSU jakis badziewny ModeCode tymczasowo, wlozony do niego Fander 12 ustawiony na 5V, dysk na gabce. GeForce 7950 pasywny. Buda Antec zamknieta. Nic praktycznie nie slychac. Jedynie lekki jek dysku ale on sie obraca szybka i jego nie da sie wyciszyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.