Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie do posiadaczy Yamah s-2000.Jakim kablem XLR spiąć te klocki żeby trochę ocieplić brzmienie, a nie stracić na szczegółowości,nie zamólić.Aktualnie posiadam XLR AudioQuest King Cobra i mślę że nie jest to dobry wybór.Bardzo proszę o opinie i propozycje ale dotyczące tej konkretnej konfiguracji.Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam!Dla Wszystkich zdrowych i wesołych Swiąt! W związku z zanoszącą się małą przewalanką w sprzęcie rozważam wejście w zestaw M-85/C-85 lub MX-1000/CX-1000 bądz MX-70/CX-70 oczywiście Yamaha.Czy miał ktoś z Was z tym do czynienia, jakie są różnice niędzy nimi zwłaszcza M-85 i MX-1000. Co wiecie na temat tunerka TX-1000? Obecnie pomykam na CDX-1060 i AX-900 ale chcę iść dalej oczywiście drogą Yamahy. W razie co to dzięki za odzew i pozdrawiam miłośników Yamahy i nie tylko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej tą serie i szukaj M4, B2, M2 albo PC2002M :)))

Witaj Czołgista! No sprzęt może jest ok, nie miałem z nim do czynienia choć są na ebayu zestawy C-4/M-4, tylko to trochę wiekowe klocki,myślę o wyłapaniu czegoś z przełomu lat 80/90 bo z tego co wiem to potem dobre wzmaki Yamahy zaczęły się kończyć. Zastanawia mnie też przesiadka z AX-900 na A-1020, ten pierwszy wymiata niesamowicie tego drugiego nie słuchałem albo może jednak dzielona Yamaha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co nie pasuje Ci w AX900, będzie łatwiej doradzić.

Witajcie Chłopaki! AX-900 jest ok, gra w połączeniu z CDX-1060 z niesamowitym wykopem i przestrzenią, góra jest detaliczna i ostra ale tak lubię natomiast wokal bardzo obecny, może nie idealny ale jest ok. Właśnie się wyprowadziłem z bloku i 30 metrowy salonik daje pewne pole do manewru. W poprzednim mieszkaniu słuchałem w stereo na DSP-AX1 i było ok, natomiast po przeprowadzce odpaliłem wyjętą z szafy zapomnianą AX-900 i tak już zostało ( przesiądę się chyba na stereo bo w 90% słucham muzyki) a DSP-AX1 i TX-680 sprzedam. TX-1000 jest do mnie w drodze z ebaya także i obecny tuner też odjedzie. Idąc dalej chcę ewoluować w stronę klocków dzielonych Yamahy o ile są lepsze od AX-900, ew A-1020 mnie zastanawia jakby wyszło porównanie z 900. Po odpaleniu płyt Deep Forest i Koto na CDX-1060 i AX-900 to szczęka delikatnie mi opadła,jutro odbieram z poczty srebrny IC od Andrzeja Witka z Sonus Olivy i potestuję. A wracajęc do tematu myślę nad zastąpieniem AX-900 tandemem C-85/M-85 o ile okazał by się lepszy ale tego jeszcze nie wiem, w starsze konstrukcje na razie nie chcę wchodzić ze względu na ich wiek. Zastamawiają mnie też jakie są różnice między M-85 a MX-1000, może ktoś porównywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli chcesz zachować podobną szkołę grania jak AX-900 to IMHO najbardziej logicznym wyborem będzie MX800 lub MX1000, będzie podobnie, tylko lepiej ;-) Do dużego salonu w sam raz.

 

C85/M85 to również doskonały wybór, z tym że określiłbym go jako grający troszkę w stronę cieplejszą.

 

A1020 to akurat przecietny wzmacniacz, wyraznie gorszy od powyzszych, jesli juz to A1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli chcesz zachować podobną szkołę grania jak AX-900 to IMHO najbardziej logicznym wyborem będzie MX800 lub MX1000, będzie podobnie, tylko lepiej ;-) Do dużego salonu w sam raz.

 

C85/M85 to również doskonały wybór, z tym że określiłbym go jako grający troszkę w stronę cieplejszą.

 

A1020 to akurat przecietny wzmacniacz, wyraznie gorszy od powyzszych, jesli juz to A1000.

Dzięki OLOG! Zatem o A-1020 zapominam, z tego co się orientuję to MX-800 to to samo co MX-70 tylko że na inny rynek? Intuicja mi podpowiada że C-85/M-85 to będzie to gdyż ocieplenie brzmienia nie zaszkodzi tak przynajmniej myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ostrego grania te Yamahy są idealne, po prostu nie mój gust, wolałem bardziej ospałe M4 i B2 a teraz mam lampowe Quady II.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Forum czytam od dawna ale wcześniej nie miałem potrzeby pisania.

Jestem w posiadaniu CD-S1000. Do tego mam starego creeka 4040s2, którego w zasadzie nie chcę się pozbyć ale chcę wypróbować integrę Yamahy.

I teraz tak... biorę pod uwagę 592/96, 892 i 1070/90. Przy czym nie do końca jest dla mnie jasne który z nich będzie najlepszym wyborem. Mógłby mi ktoś przybliżyć chirarchię tych modeli i naprowadzić na który najlepiej polować?

Wstępnie przemawia do mnie 596, bo jest (chyba) najnowsza i designem najbardziej mi podchodzi.

 

dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1090 jest nowszym czy wyższym modelem od 1070?

Jeżeli nie Yamaha to za czym powinienem się rozglądać?

Budżet >1000zł/używka ofkors.

 

Kolumny DIY 3drożne, na basie 10tki w closed. Pomieszczenie ponad 60m2.

Muzyka prawie wsio prócz metalu i rocka. Raczej spokojne klimaty ale też nie zawsze. Chillout, elektroniczna np Yello. Lubię głośno ale z klasą- to oczywiście pojęcie względne ale myślę, że za tysiaka da się kupić integrę do bdb HiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1090 jest nowszym czy wyższym modelem od 1070?

Jeżeli nie Yamaha to za czym powinienem się rozglądać?

Budżet >1000zł/używka ofkors.

 

Kolumny DIY 3drożne, na basie 10tki w closed. Pomieszczenie ponad 60m2.

Muzyka prawie wsio prócz metalu i rocka. Raczej spokojne klimaty ale też nie zawsze. Chillout, elektroniczna np Yello. Lubię głośno ale z klasą- to oczywiście pojęcie względne ale myślę, że za tysiaka da się kupić integrę do bdb HiFi.

Witam 1090 jest nowszy.Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.de/itm/Yamaha-MX-1000-Endstufe-/180785499722?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D5449402256236514752#ht_643wt_1348

 

 

ło fuck :D, haha a koleś chce za 2700 sprzedać i mało chętnych :D widzę, że chyba na ebay wstawimy MX1000 :D

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C1 stała dość długo w Holandii za 700 euro :-) Znajomy kupił i okazało się że coś z nią było ale udało mu się naprawić.

 

Ktoś się z wackiem na głowę pozamieniał, 1000 euro za MX1000, ona jest tego absolutnie niewarta!

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, każdy chce jak najwięcej zarobić :-)

Cholera ostatnio poszła para Tannoy LRM za coś koło 200 euro, przegapiłem. Teraz są 2x tannoy puma i 2x cheetah, ciekawe za ile pójdą.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozglądam się za czymś takim MX-1000 lub M-85 z tym że ze wskazaniem na tą drugą ale Niemcy to trochę popłynęli z cenami, przecierz kryzys mamy!

 

jak chcesz to mój kolega ma ładną MX1000, w środku ideał 100% oryginalny nie ruszany ( mam dużo fotek środka płytek ) z zewnątrz bardzo ładna gdzieś z tyłu z boku na krawędzi jakies zadrapanie czy coś froncik praktycznie ideał cała obudowa również bez rys.

 

Cena 2700 bo tyle mniej więcej wyszła nikt nie chce na niej zarobić po prostu był to wzmak przejściowy, dla kolegi.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mój kolega ma ładną MX1000, w środku ideał 100% oryginalny nie ruszany ( mam dużo fotek środka płytek ) z zewnątrz bardzo ładna gdzieś z tyłu z boku na krawędzi jakies zadrapanie czy coś froncik praktycznie ideał cała obudowa również bez rys.

 

Cena 2700 bo tyle mniej więcej wyszła nikt nie chce na niej zarobić po prostu był to wzmak przejściowy, dla kolegi.

 

 

pzdr. Łukasz

Witaj Łukasz! Czy to ta co była na allegro? Prześlij mi fotki na: [email protected]

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ta co była na allegro, a fotki już ci podsyłam

 

 

pzdr. Łukasz

Witaj Łukasz! Fotki przeszły, tak to jest ta MX-1000 co jakiś czas temu odlądałem na Allegro i z tą białą wtyczką ten klocek skojarzył mi się z wystawką, jaka jest jego historia? Jeśli był kupiony na Ebayu są jakieś papiery? To jest twój sprzęt czy kolegi? No i ostatnie pytanie z kąd jesteś? Pozdrawiam Piotr!

 

Witaj Łukasz! Fotki przeszły, tak to jest ta MX-1000 co jakiś czas temu odlądałem na Allegro i z tą białą wtyczką ten klocek skojarzył mi się z wystawką, jaka jest jego historia? Jeśli był kupiony na Ebayu są jakieś papiery? To jest twój sprzęt czy kolegi? No i ostatnie pytanie z kąd jesteś? Pozdrawiam Piotr!

Jak Co Łukasz to puść mi wiadomość na maila, swoją droą dziś odebrałem TX-1000 Yamahy ale nie obpaliłem go bo nie mam takiego wtyku antenowego (wtyk typu BMC), zobaczę jutro w mieście i porównam z TX-680RDS. Sprzęt zarombisty i ze zdumieniem się zastanawiam czemu przy dziśiejszej technologi markowe firmy produkóją taki masowy szajs. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że naprawdę dobra Yamaha zaczęła się kończyć w latach 90. Choć patrząc na współczesne modele typu A-S2000 może się mylę, ale na bank ta stare klocki wyglądają i grają z duszą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem test budżetowego wzmacniacza Yamaha A-S300 na swoim audio-blogu.

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/01/wzmacniacz-yamaha-s300.html

 

Może kogoś to zainteresuje.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.