Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner PIONEER VSX-1017AV S


franeek

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz i masz. Poszedłem specjalnie do osiedlowego AVANSU - stoi tam ten zestawik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W cenie 1999zł

 

Powiem krótko w porównaniu do tego na czym słucham muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To ONKYO to masakra - Jak włączyłem Kayah - "NA JĘZYKACH" prawie zwariowałem.

 

Reasumując jak pokombinuję w swojej kategori cenowej do 3,5 tys NA BANK znajdę coś co mnie zadowoli.

Super EXTRA

Sprzetu z górnej póły nie będę wogóle słuchał - Pozdrawiam ;)

 

Opowiem wam pewną historię. Gram na gitarze kiedyś podczas jednego kameralnego festiwaliku miałem wielką przyjemnosć współpracować z bardzo znanym polskim gitarzystą. Wcześniej wstydziłem się za swoją gitarę w towarzystwie - jakis apollo -czeska imitacja Gibsona. Oczywiście mistrz zagrał na mojej gitarze takie cuda że to ja przynosiłem temu instrumentowi wstyd. Później dostałem od przyjaciela prawdziwego Gibsona - którego musiałem ze łzami w oczach sprzedać gdy przyszły naprawdę cięzkie chwile. ( opis w profilu mam sprzed roku) muszę zmienić. Apollo pozostanie moją gitarką do czasu gdy będzie tylko jeszcze chciał grać. Co ma piernik do wiatraka? Wbrew pozorom bardzo wiele, bo z wiatrakiem sprawa taka , ze nie piernik mąke miele ;) hehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Onkyo to popytaj uzytkownika RADUL , on wlasnie uzywa tego sprzetu i pewnie ma jakies porownanie miedzy modelami,bedzie wiedzial co to jest warte - ja jedynie moge powiedziec po Twoich informacjach ze ten z aukcji jest tanszy niz w avansie o ponad 200 zl co sam zauwazyles , utarguj w sklepie - sklep jest o tyle dobry bo nie ma no przynajmniej nie powinno byc problemu z gwarancja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem wystrzeliłem do Torunia do tego sklepu gdzie mój sąsiad na bank nie zostanie wpusczony . Młody człowiek - BARDZO W PORZĄDKU GOSĆ- zaprezetował mi kilka zestawów na utworku o którym pisałem powyżej.

 

Największą uwage zwróciłem oczywiście na Pioneera był to model VSx 818 + DV 410 oraz Jamo s506

Ładnie ładnie i jeszcze raz ładnie. Oczywiście posłuchałem sobie Yamaszek (hehe) kilku zestawów Onkyo i kilka Marantz-a oczywiście dla porównania z zestawem jaki był tam najdroższy a skonfigurowanym właśnie na Marantz-ie. Kosztował 4.999zł. Hmmmmmmmmm - sczerze. Może poza Kenwoodem który był najwiekszą budżetówką (1750zł)i brzmiał najgorzej reszta prezentowała się podobnie i tak naprawdę nie wiem za co bym wydał te róznice (do 2 tys.)---- Reasumując . Chyba nie kupie tego modelu VSX 1017 - bo przepłacę za opakowanie(tak myśle). Jestem naprawdę zadowolony z tych brzmień i będę starał się upolować coś będącegop już dziś nie najwyższym modelem z tych budżetów. Myślę, zepowinienem się zmieścić w granicy 1,7 tys razem z DVD a do 3,5 dobije głosnikami. Powinno mieć to jakis sens. Te Jamo brzmiały naprawdę dobrze - nie znalazłem nigdzie kody ale będę w Poznaniu przed świętami to znajdę. Jak już posprawdzam to co dostępne - poszukam czegoś co ciut bardziej zachwalane ;) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze posrod nowych amplitunerow ow VSX 1017 w cenie 1500zl to calkiem niezly wybor. Jest niezle wyposazony, w kinie domowym dzwiek jest dobrze poukladany (na temat stereo nie bede sie wypowiadal, bowiem do tego sluza wzmacniacze dwukanalowe), dzwiek nie drazni, jest dosyc naturalny i spojny - jest zupelnie inny dzwiek niz wspomniane tu Harmany lub Denony. Odsluchiwany z kolumnami Monitor Audio BR5.

 

Jesli w gre wchodzilby sprzet uzywany to w tej cenie lub jej okolicach mozesz dostac juz naprawde fajne amplitunery.

 

Co do wyzej wspomnianego Marantza to brzmienie takiego zestawu w duzej mierze zalezy od konfiguracji - byc moze w tym przypadku ow amplituner nie zgrywal sie z kolumnami jakie byly do niego podlaczone. Pamietaj, ze w domu taki zestaw zagra zawsze inaczej - czasami lepiej a czasami gorzej, ale zawsze inaczej niz w sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem amplitunera Pioneer VSX 1017 od lipca 2008 r. Jest to amplituner, do którego nie łatwo dobrać odpowiednie zestawy głośnikowe.Jednak dzięki Mistrzowi Radulowi,(tak jest - jest to Mistrz audio) nie popełniłem błędu i nie kupiłem JBL. Za jego poradą odsłuchałem Focale Chorus 714 V i to był strzał w dziesiątkę. Pionieer jako "twardy" w dźwięku + "plastyczne" Focale ożywiły Pioneerka.Dokupiłem Focalc centralny i tyły 705V.Zamierzam w przyszłym roku dokupić subwoofera Velodyne CHT 10R, ponieważ subwoofer Focala nie ma dobrej opinii użytkowników.Dobre amplitunery Pioneera zaczynają się od numeru 10XX. Ponizej należy dać sobie spokój.Stereo w 1017 nie jest rewelacyjne, ale przy głośniejszym odsłuchu nie jest zły. Natomiast w kinie domowym Pioneer pokazuje swoje pozytywne cechy z zaznaczeniem, że w głośniejszym oglądaniu. Pioneer nie jest żadną rewelacją, ale 1017 nie jest najgorszy w tym przedziale cenowym i technicznym w stosunku do innych amplitunerów. Sprzedawca określił amplitunery Pioneera jako mało "popularne". Pozdrawiam Walczak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczak

 

dokladnie tak samo okreslali pioneera sprzedawcy jak ja kupowalem , z poczatku bylem bardzo nakrecony na sprzet pioneera ze wzgledu na sentyment do tej firmy ale za duzo opini bylo na nie

 

z kolumnami tak to jest , ciezko dobrac odpowiednie zeby sie zgrywaly z pozostalym systemem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie przeczytać że ten konretny model o który pytam daje radę . Jednak nie dam rady kupić tak drogich głosników. Zacznę od tańszych . Może za rok będę mógł sobie pozwolić na nowy zakup - może za dwa ale jednak zacznę od sprzętu. Wogóle ciągle coś wypada jak to w życiu gdy napięty budżet ale się łatwo nie poddam - dzieki walczak ;)

 

p.s dziś musiałem wyciąć sobie drzwi !!!!!!!!!!!1 . hehehe - nosz kurde ,zasuwka która była wygodą zatrzasnęła się od środka gdy wszyscy poza domemi dupa blada i w ten oto sposób tysiączek nie mój ;) Miłej spokojnej nocy - ja czuwam przy dziurze by mi jakies robale nie weszły - hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pioneer VSX-LX60. To prawda, że drogi, ale w Polsce. Te łajzy ze sklepów nabijają nas w butelkę. Sprowadziłem z Niemiec we wrześniu za 2800 PLN (799 euro za 3.40 + koszty)! Teraz podrożał do 1000 euro. Poczekaj jak ceny spadną ponownie i kup.

Do stereo mam własne wzmacniacze (właśnie projektuję kolumny aktywne) i jak gdyby stereo mnie z Pioneera nie boli. Wierz mi jednak, że od modeli VSX-LXxx brzmią bardzo dobrze również w stereo!

Z różnymi kolumnami przesłuchuję, radzi sobie ze wszystkimi. W KD zostałem przy Tannoy Merkury. Tanie kolumienki a brzmią. Odciąłem bas przy 80 Hz na SUB i nawet można przykopać nie paląc ich.

Trochę kiepsko wykonane. Owszem, robi wrażenie, ale zaciski głośnikowe są do d. Trzeba będzie poddać je tuningowi. Gdyby wsadzili do tego modelu górnopółkowe elementy kosztowałby kilkukrotnie więcej.

W kinie domowym powala! A udostępnianie bajerów przez Pioneera jest przydatne (USB, iPOD, MCACC, złącza AV, THX, ). Zawsze dorobisz się czegoś co będziesz musiał gdzieś podłączyć, czego Ci życzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda!!!

To co wyrabiają w polskich sklepach z cenami sprzetu RTV to w głowie się nie mieści.

Jezeli Pionek 1017 w Poznaniu kosztował 2499 zł (lipiec) a faciu z W-wy wykupił z hurtowni niemieckiej dużą ilość to mógł sprzedawać za 1499 zł.

Podobnie sprawa wyglada z kolumnami. Wystarczy wejść na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem kogoś kto pozwoli mi odsłuchac w normalnych warunkach tego zestawu. Fakt ze na VSX-918 ale chyba taki mi by najbardziej cenowo odpowiadał by kupic lepsze głośniki.

Słyszałem że bardzop ważne jest połączenie żródła (DVD) z amplitunerem tak by przetworniki cyfrowe amplitunera "obrabiały" sygnał ze źródła. Nie chcę gościowi zawracać wiecznie gitary więc proszę was o rady jak to w miarę najlepiej podłączyć. Załatwię potrzebne kable i zakończę swoje odsłuchy Pioneera.

Gość ma ten zestaw - nie wiem z jakimi głośnikami - poniżej są zdjęcia gniazd proszę o pomoc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz podlaczyc na piec roznych sposobow - ja bym laczyl w takiej kolejnosci jak napisalem , takie przykladowe linki podeslalem

 

coaxial - 1 x cinch - najlepiej jak bedzie to digital ale zwyklym tez da rade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

digital - przewod optyczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hdmi - kabel hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5.1 - 6 x cinch

cinche jak np w punkcie pierwszym 6 sztuk

stereo - cinch stereo

cinche jak np w punkcie pierwszym 2 sztuki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Do audio sygnału stereofonicznego wystaczy ten digital - przewod optyczny bądź Hdmi? a do 5.1 oczywiście ten 6cinch - czy jest też używany do ewentualnego nadawanie sygnału tylko z 2 kanałów?. Teraz najbardziej magiczne pytanko - co by było gdybym podłączył wszystkimi kablami ;) hehehe - chyba banał:)

A co z tym przetwarzaniem sygnału z DVD przez przetwornik amplitunera? Ma zawsze miejsce czy źle kombinuję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli np w przypadku HDMI sygnał będzie szedł następująco - DVD połączone z Amplitunerem a Amplituner z TV ? Zgadza się? Bo HDMI jest jedno w DVD :] ale zamotałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie podlacza sie wszystkiego na raz , tylko jedna mozliwosc - jeden przwod wystarczy do wszystkiego - i stereo i 5.1 i to najlepsze rozwiazanie bo unikasz kosztow przewodow i plataniny kabli , na jakosci tez sie ciutke zyskuje

co do hdmi sie nie wypoiwadam bo nigdy nie mialem potrzeby zeby tego uzywac , tego sa rozne wersje i lepiej niech ktos bardziej doswiadczony sie wypowie - ktore do czego i ktore posiada sprzet ktory planujesz zakupic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm - a jak bym chciał podłączyć przez wejście COAXial które podobno najlepiej obsługuje dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tym kabelkiem to będzie mi obsługiwało dźwięk na tym kablu a Hdmi będzie leciał obraz? czy wszystko pójdzie przez Hdmi :] - CZy dobrze kombinuję że decydując się HDMI załatwiamy sprawę audio i obrazu?

JAk to rozwiązać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekombinuj.

Przez HDMI podłącz źródło video z TV. Dźwięk ze źródła puść optycznym albo coaxialem. W TV siła głosu na 0, słuchasz z ampli (pamiętaj o włączeniu odpowiednich dekoderów lub AUTO rozpoznanie). Nie wiem jak ma ten model, ale teoretycznie możesz HDMI pierw ze źródła na ampli i dopiero z niego na TV. Powinien być dla video przeźroczysty. Współczesne mają jednak różne ulepszacze (korekcje opóźnień klatki,…). Lepiej na początek tego nie używać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie wykombinowałem - kabelek do coxiala jutro pozyczę i odsłucham sprzętu na spokojnie ;) Mam nadzieję że będzie OK - i tak jak planowałem przez pół roku spokój z ewentualnymi obserwacjami cen :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez HDMI sygnał video idzie przez amplituner do Tv, natomiast sygnał audio dochodzi tylko do amplitunera. Według mnie nie ma znaczenia czy dasz HDMI, optyczny czy coaxial . HDMI załatwi to jednym przewodem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pozamiatane ;) Odsłuchałem tego zestawu Pioneer VSX917/DV610/KODA HARMONY 5200 - koniec poszukiwań. Najbardziej się cieszę że nagłaśniały to te Kody. Troszkę podskoczy cena zestawu ok 4tys bez sub i raczej VSX1017 nie wchodzi w rachubę ale naprawdę jestem zadowolony. Mam doś tego odsłuchiwania. Większość sklepików z którymi się zetknąłem traktowała mnie jak dziwaka że w tej cenie przejawiam jakieś wymagania a juz szczyt szczytów w Inowrocławiu gdzie nadęty pawian świecił zestawem HK AVR132 za 4999 z DVD HArmana 27 i na moje pytanie o Kodę roześmiał się i mi sypnął - "odsłuch u mnie a zakup w internecie". Walnąłem mu tylko - jak by pan się zorientował zauwazył by pan że pana górna półka zniknęła już nawet z wyprzedaży internetowych schodząc poniżej 2tys.

Maskara - dziękuję wszystkim za pomoc w temacie.

Wyciągnąłem troszkę wniosków co uczyniło mnie żółtodziobem klasy średniozawansowanej ;)

Dobrze ,że nie uległem magi najwyższego modelu bo zjeżdżając deczko niżej posłuchałem lepszych głośników itp. POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No i pozamiatane ;) Odsłuchałem tego zestawu Pioneer VSX917/DV610/KODA HARMONY 5200 - koniec

>poszukiwań.

 

No to super, najwazniejsze, ze to Ty jestes zadowolony z wlasnego wyboru:) Teraz czekamy na opis wrazen, gdy sprzet juz zagra w domu:)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę z pewnością - troszke czasu upłynie do tego momentu ;) początek sierpnia zapewne ;) - sprzęcik upatrzony może troszke ceny polecą :):):):)

Duża inwestycja remontowa mnie czeka- KD jest dodatkiem do mojej oazy szczęścia ;) o spokoju nie marzę ;) - hehe

Mam nadzieję że przez te ładnych kilka miesięcy moje dziecko zacznie rozumiec ,że pana z TV nie da się wyciągnąć za głowę do pokoju. W tym momencie LCD odpada - w lipcu rodzina na wczasy a ja remoncik i zakupy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz teraz nie wiem czy kupiles - (poprzednia strona) - czy masz upatrzony (post na tej stronie),wazne ze sie zdecydowales , nie dales sie przegadac i ze bedziesz zadowolony,z zona usiadziesz i zobaszysz w przyzwoitych warunkach film z 5.1 a nie stereo a i muzyki tez w przyzwoitych warunkach posluchasz - jedynie co mnie martwi to Koda ale skoro sie zdecydowales to musialy przypasc do gustu

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie wcześniej że kupiłem ;)Od początku wątku sprawa na lato ;) wrrrrrrrrr hehe a co z tą KODĄ? ;) hehehe - toć to lider w swojej cenie 5.1 i posiada głośniki wysokotonowe wstęgowe. Cykają nieźle porównując to frontami Jamo 606 - które słyszałem w Media wyraźne CYK ;) więc co z ta kodą? krzyśku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.