Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głosikowe.


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście jest pytanie, po co się płaci nie mało forsy za kable, których "nie słychać". Ale to właśnie o to chodzi. Jednak dojście do takiego wniosku zajęło mi trochę czasu i prób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u siebie zestawu denona i w porównaniu do niego mój sysem jest łagodny. Z lampami sporo kombinowałem w odtwarzaczu mam ecc88 mullarda zamiast tesli i jest lepiej. W jadisie słucham na electroharmonix zarówno syerujace jak i mocy (wieksza przestrzen niz tesla). Moje obecne kolumny nie nalezą do ostro grajacych bo jak postawiłem obok nich triangle celius to było znacznie ostrzej i nie chodzi tu tylko o góre pasma ale tez o wyzszą srednice.

 

Co do argentuma miałem ale nizszą serie głosnikowe 2/4 i sygnałowy o serie wyzej. Jak pisał Mr.Zydelek te kable miały to do siebie ze przy głosniejszym słuchniu "krew z uszu" szczególnie na ostrzejszym rocku i gorzej nagranych płytach (mam kilka płyt Perfektu których wtedy nie słuchałem a po wymianie argentuma na i tak stosunkowo ostro grajacego Qeda Genesisa czasami zapuszczałem sobie kawałki tego zespołu). W innych systemach argentum moze byc idealny - wyostrzenie góry, rozjasnienie i kto wie co jeszcze kable róznie sie zachowuja w róznych systemach. Raczej nie ma na to zasady - jak nie spróbujesz to nie poczujesz.

 

W tym tyg jade do salonu wypozyczyc sobie kabelki i poslucham troche (wymieniłem wzmacniacz na jadisa i nie testowałem na nim prawie zadnych kabli głosnikowych). Tak jak powiedział mój znajomy z salonu zmieniasz 1 element i zabawa z kablami od poczatku.

Pozdrwiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, tak z ciekawości napisze coś o kabelkach Oyaide, może nie obrzmieniu ale o cenach u Polskiego dystrybutora. Pytałem o model Oyaide Tunami Nigo, jest oczywiście dostępny, cena za mb wynosi 490zł!!! po negocjacjach 400złmb z konfekcją. Ale sprawdziłem cena w sklepach w USA i tak mnie więcej ceny detaliczne to od 70 do 79$ za mb co wychodzi ok 230zł. nie wiem czy są jeszcze jakieś koszty oprócz wysyłki. mam znajomego który może mi to kupić i wysłać. Nie wiem dlaczego te różnice w cenie!!! ceny detaliczne róznią się dwukrotnie. Może ktoś już coś kupiwał w USA i majieś doświadczenie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tylko IC z ebaya prosto z Japoni, ale jest też ktoś ze Stanów. Taniej niż w Polsce i taniej, niż ogłaszał sie swego czasu na allegro ktoś z Czech - zresztą te z Czech były z metra i konfekcją na neutrikach, nie oryginalną...

Sprawdzałem też sieciówki - tutaj akurat jest tak, że sieciówki na wtykach amerykańskich są prawie dwukrotnie tańsze niż te oferowane z wtykami schuko - europejskimi. Te ostatnie oferują Sprzedawcy z Niemiec czy Austrii np. pewnie nasza polska cena jest podobna - widać taka polityka cenowa...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.