Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Wito76 napisał:

W to nie wątpię. R300 też gorzej od R3 wypadają i tu opinie są spójne. Natomiast Meta vs bez już nie tak oczywiste różnice.

Cóż Ci mogę powiedzieć, posłuchaj? Z Piopciem generalnie się nie zgadzam, ale co do Kef myślę, że ma rację.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Wito76 napisał:
33 minuty temu, Piopio napisał:
Moim zdaniem oczywiste.

A słuchałeś bezpośrednio obu czy obejrzałeś recenzję?

Słuchałem bezpośrednio obu. To co mówią w recenzjach ma pokrycie w rzeczywistości. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem bezpośrednio KEF R3 z KEF R3 Meta z Evo 150 pomieszczenie 17 m2 i moim zdaniem jest słyszalna różnica na + R3 Meta . W skrócie ,,więcej ,, instrumentów , lepsza scena dzwiękowa to ,, parametry ,, które od razu usłyszałem w porównaniu tych kolumienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Wito76 napisał:

No to jeśli Kefy R takie wybredne w kwestii wzmacniacza to co? Coś w budżecie 5-6k. Zawsze miałem podłogowe (bo mieszkam w domu indywidualnym i cenię potęgę dźwięku jak mam ochotę zaszaleć), ale zacząłem też brać monitory pod uwagę.

Napisz na ogólnym, może ktoś podpowie sensownego.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, puszkin napisał:

Już tego nie uratujesz. Przykro mi. Tylko wymiana żeby śladu nie było. Na dźwięk wpływu nie ma ale optycznie kaszana. 

 

Dzięki. Ktora firma w Polsce jest autoryzowanym serwisantem Kefa? Po wpisaniu serwis Kef wyskakuje Audiohit, ale na ich stronie nie ma ani słowa na temat serwisu.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odsłuch to podstawa 🎵🎵

W naszych salach odsłuchowych ostatnio dużo się dzieje. Nie tak dawno nastąpiło w nich porównanie podłogowych KEFów R5 z podstawkowymi Buchardtami. Porównanie bardzo ciekawe, bo z całkiem różnych półek cenowych, a mimo to tańsze Buchardty sprawiły, że na twarzy słuchacza pojawił się spory uśmiech na twarzy. Mimo niepozornej budowy oferują one niezwykle przyjemne zejście na basie, oferując przy tym bardzo dobrą scenę i przyjemną prezentację detali, a jednocześnie ciągle czarują swoją barwą.

Jak widać na stoliku, w odsłuchu brało udział kilka wzmacniaczy Dwa AtolleMoonRega, więc ciągle w cieplejszych klimatach.

Lubicie taki sposób prezentacji, czy wolicie jaśniejsze granie? Dajcie znać!
Pamiętajcie też, że taki odsłuch możemy zorganizować również dla Was, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami Chętnie pomogą z doborem sprzętu lub po prostu ustawią wybrane przez Was klocki.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

q21_odsluchy.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał mam na sprzedaż R3 Meta ( orzech ) plus Standy S3 Kef ( czarny ew. wg. Kefa szary ). Stan sklepowy ( kupione miesiąc temu ) Jak co są wystawione w dziale ogłoszenia. Ale dla klubowiczów oczywiście cena do dogadania. Uprzedzając pytania dlaczego sprzedaję. PKT. 1 Żona jednak " skłania" się ku podłogowym głównie z uwagi, że mój 4 letni gałgan jak biega po salonie to akurat ma głowę na wysokości krawędzi kolumny/standu....i Towarzyszka Małżonka cały czas mnie punktuje, że młody w końcu trafi w róg......, PKT 2. U mnie podłogowa kolumna także się sprawdzi ( ok. 35 m.kw ). Zostaję w marce Kef więc gdyby ktoś chciał zamienić R7 na komplet R3 Meta ze standami S3 Kef to jestem otwarty na propozycję. Ps. istnieje także możliwość sprzedaży samych standów gdyż wstępnie miałbym chętnego na kupno samych kolumn ale tylko jeśli wpierw sprzedam standy,,,:) Pozdrawiam i zapraszam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz kolumn Kef R700 i wzmacniacza Roksan Caspian m2 nie polecam tego zestawienia.

Caspian wysteruje większość kolumn, ale z Kefami ma problem. Kontrola dołu bardzo słaba, dłuższe odsłuchy męczą słuch.

Próbowałem z inwestycją w akustykę i poprawa jest, ale wciąż ten duet się nie lubi.

Użytkownik Staropolanka2000 polecił mi Primare i32 lub jeszcze lepiej i35.

W moje ręce trafił początkowo Primare i21  bardzo to zestawienie mi podpasowało. Oczywiście nie ma tak już takiego rozmachu, ale poprzednie zarzuty o kontroli basu zniknęły i taki duet tworzy fajną synergię.

Potem poszedłem krok dalej, kupiłem w ciemno Primare i32, ale to granie nie przypadło mi do gustu. Zdecydowanie mniej szczegółów względem i21 w moim odczuciu. Ostatecznie szybko pozbyłem się tego wzmacniacza. 

W tym tygodniu prawdopodobnie stanę się posiadaczem Audiolaba 8300A. Jak już protestuję dam znać czy warto iść w tym kierunku.

Roksana Caspiana  m2 szkoda mi sprzedawać bo w większości przypadków dawał radę. Wysterował bez problemu Kef Q700 czy Monitor Audio Gold 200. Gra u mnie gościnnie zastępując leciwego Primare i21, po czym powrót do Primare🙂

Reasumując Kefy R700 to pożeracze prądu, muszą być wysterowane wzmacniaczem z kontrolą basu i wtedy pokazują, że są warte każdego grosza wydanego na nie.

Edytowane przez Marcincinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za Leemą Tucaną 2, ten wzmacniacz ma dużą wydajność prądową, poradzi sobie z tymi koluknami bez problemu. 

Trochę dziwne, co piszesz o i32, że było mniej szczegółów. Podejrzewam, że to bardziej kwestia źródła, zasilania i okablowania. W odpowiednich warunkach przy tym wzmacniaczu jest masa szczegółów, ale on jest mimo wszystko trochę zbyt słaby do tych głośników, ja dokupiłem końcówkę Primare A.35.2 , a I32 pełni rolę preampu, poprawa jest w każdym aspekcie.

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, puszkin napisał:

A czy ten set a35.2+i32 może grać jako biamp? 

Masz na myśli, czy można jednym zasilać jedną kolumnę a drugim drugą? Chyba nie, jeżeli i32 jest w trybie pre, ale nie próbowałem takiego rozwiązania.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.