Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MC-10L


Daniel75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam sprawy sporów między ww. Ale mimo że gadałem ze Zbyniem osobiście, uważam że jest ok, ale wydaje mi się że jest mocno zagubiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego PiotrJ nie przyłączyłbyś się się tak ochoczo do opinii jak znałbyś zakulisowe rozgrywki pomiędzy panami Slaw123 i Zbyniu360. Kolega Slaw123 dobrze wie o co chodzi i zastanawiam się głośno na forum do czego to zmierza!

Muszę się odezwać w obronie Zbynia360 bo jestem zorientowany w tej bardziej skomplikowanej sprawie. Nie wypowiadajmy pochopnych opinii i nie zawsze się sprawdza powiedzenie " jak Cie widzą, tak Cie piszą"

Kierujmy się KOLEŻEŃSTWEM w dobrym słowa znaczeniu i pomagajmy sobie.

PiotrzeJ wiem że jesteś rozsądnym facetem, wynika to z Twoich wypowiedzi i nie traktuj mojej pisaniny jako przytyk w Twoim kierunku.

Zależy mi tylko by uciąć dalsze wypowiedzi w tym złym tonie pod adresem kolegi z forum.

Wszystko mogę wyjaśnić na PW.

Pozdrawiam Piotr Z

Sluchaj kolege Zbynia znam juz dosc dlugo , to dziwny czlowiek - nie ogarniety Juz dwa razy mnie przepraszal tel. za swe dziwaczne zachowanie ( nie chcecie chyba abym tu publikowal jego smsy wyslane do mnie poczte WP bo byscie zrozumieli w czym rzecz ) ten czlowiek nonstop jeczy , meczy swa mowa i pisownia Nie lubie ludzi ktorzy ciagle tylko narzekaja , sam jestem bardzo pozytywnie do zycie nastawiony i tu moze poprzez pisownie co niektorzy maja odmienne zdanie o mnie Ale panowie Zbynia trzeba OBUDZIC bo on taki dziwny jakby zaspany ....mowisz do niego , tlumaczysz , chcesz mu pomoc A on nie kuma , wiec postanowilem do niego przestac sie odzywac to juz 3 i ostatni raz , Zbyniu przestan mnie nekac smsami , nie dzwon do mnie po 30 razy po kolegach naszych , nie pytaj sie co u mnie , nie odwiedzaj codziennie mej strony na forum , ogarnij sie wydoroslej a najwazniejsze badz madry pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

nie bede tego kmentowal ,ale popros swego kolege ,aby mi sie odezwal i odeslal mi odtwarzacz cd ,bo jest to nie fer w stosunku do mnie a masz znim bardzo dobry kontakt pozdrawiam ,uwazam ze mam dobry system ,a innaczej bede mial ,ale ten odtwarzacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede tego kmentowal ,ale popros swego kolege ,aby mi sie odezwal i odeslal mi odtwarzacz cd ,bo jest to nie fer w stosunku do mnie a masz znim bardzo dobry kontakt pozdrawiam ,uwazam ze mam dobry system ,a innaczej bede mial ,ale ten odtwarzacz...

Co jest nie fer ze kolega w ciagu tygodnia nie naprawil Ci cd ??? juz jest wyslany a swym zachowaniem mosty popaliles , sa same problemy z Toba i dziwisz sie ze nikt nie chce komunikowac sie z Toba , wlasnie rozmawialem z kolega ziemniak58 wykorzystujesz go tak samo jak mnie probowales moze pojdzie po rozum do glowy i Cie bedzie lekcewazyl bo bardzo przesadzasz. ( bierzesz ludzi na litosc ) pozdrawiam wszystkich uzytkownikow Janka bo to dobry wzmacniacz !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd dawno poszło ! To że trzeba było poczekać no cóż . Nie wszyscy zajmują się tematem zarobkowo a hobbystyczne więc do pracy chodzić muszą ! Nie widzę powodu wylewania prywatnych żali na forum publicznym i to w temacie Wzmacniacza lampowego.

 

A co do stabilizatorów z PRL-U są takie i takie. Stabor 120 bo o nim mowa jest mało wydajny. Można do niego podłączyć wzmaka do ok 30 W. Kolega slaw123 ma stabilizator większej mocy. Z wyglądu jak stabor120 ale obudowa jest o parę cm większa na każdą stronę. W środku siedzi też ciut inny autotransformator.

Nie zależnie od tego nawet głucha osoba powinna dostrzec jak po podłączeniu do stabilizatora dźwięk się poprawia. Należy go jednak lekko przygotować ustawiając fazę na odpowiednią dziurkę w gniazdku i odpowiednio zmostkować masy ( zera ) tak żeby w stanie bez obciążenia neonówka w gniazdku na dziurce zerowej nie wzbudzała się. Temat rzeka nie w tym dziale. Najpierw posłuchać u kogoś , przekonać się , a potem dopiero wypowiadać swoje opinie niczym poparte odsłuchami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaw123 dziękuję, że się odezwałeś i wypowiedziałeś się w nurtującej Nas "ludzkiej materii"

Przyznam się, że mam od początku dyskomfort bo materia delikatna. Po rozmowie z Tobą mam jasność sytuacji i przegląd zdarzeń. Krótko mówiąc, dużo się wyjaśniło.

 

Zbyniu360 tak APEL do Ciebie, więcej cierpliwości w czytaniu i powściągliwości w pisaniu !!!

Nerwowość nie służy budowaniu dobrych relacji międzyludzkich. Weź sobie to do serca, bardzo proszę.

 

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu, Zbyniu. Dlaczego sprzedajesz ? Co chciałbys zmienić ? Jak najbardziej poważnie pytam tak z czystej ciekawości. Może da się nakierować na jakiś wzmacniacz.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu, Zbyniu. Dlaczego sprzedajesz ? Co chciałbys zmienić ? Jak najbardziej poważnie pytam tak z czystej ciekawości. Może da się nakierować na jakiś wzmacniacz.

pozdro

Ja stawiam ze Zbyniu usilnie bedzie poszukiwal ?? Bewitcha :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się slaw że mu doradziłeś. Kiedys łuchałem Bewicha na lampach 6550 czy jakoś tak po modzie. Miało to power większy od MC-10L na basie. może tego Zbych szuka to będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się slaw że mu doradziłeś. Kiedys łuchałem Bewicha na lampach 6550 czy jakoś tak po modzie. Miało to power większy od MC-10L na basie. może tego Zbych szuka to będzie OK.

Nie !! zanim Zbyszek kupil Janka rok temu polecalem mu Bewitcha a on mnie nie sluchal i teraz ma ?? niezly metlik wyszedl . Ja sie z nim ozenilem !!! po Bewitchu zostal tylko napis a tak wszystko , bebechy wymienione a gra szkoda tu pisac bo to trzeba uslyszec na zadnej muzyce sie nie wylozy a teraz podoba mi sie ....METAL :):) Metropolis lub Dream Theater AWAKE czad !! jak ktos napisze , mysli ze lampa nie ma basu to zapraszam do siebie ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

połączyłem wzmacniacz do innego gniazdka przez przedłużacz i niestety dzieje się dokładnie to samo. jedyne co udało mi się uzyskać od mojego ostatniego posta to w miarę równe biasy na wszystkich lampach ale tak na dobrą sprawę nie wiem jaka to jest wartość, nie do się tego zmierzyć co chwilę jest inaczej.

Myślę, żeby wypróbować inny miernik, lecz patrząc na pomiary prądu w gniazdku chyba nie tędy droga.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

połączyłem wzmacniacz do innego gniazdka przez przedłużacz i niestety dzieje się dokładnie to samo. jedyne co udało mi się uzyskać od mojego ostatniego posta to w miarę równe biasy na wszystkich lampach ale tak na dobrą sprawę nie wiem jaka to jest wartość, nie do się tego zmierzyć co chwilę jest inaczej.

Myślę, żeby wypróbować inny miernik, lecz patrząc na pomiary prądu w gniazdku chyba nie tędy droga.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Nie wiem jaki masz miernik, zakładam że tani za kilkanaście złotych. Niestety często ich jakość jest marna. Pomiar napięcia w gniazdku to wartości 220-230V, a pomiar biasu 0.350 - 0.400 V Tak więc dokładność miernika może mieć kluczowe znaczenie. Sam miałem kiedyś dziwne wskazania na tanim mierniku, trochę rozjechane i nie stabilne.

Podstawowa sprawa bateria miernika musi OK!. Sprawdź miernik na małych wartościach voltowych np. bateria AAA, czy jest powtarzalność pomiaru. Może coś z przewodami miernika? Tak dla pewności może posłużyć się innym przyrządem pomiarowym.

Pamiętaj również ustawiając bias, że regulacja jest bardzo czuła i nawet przez zbyt energiczne wyjmowanie śrubokręta możesz przestawić wcześniej ustawioną wartość. Tu wskazany jest powtórny pomiar.

Dla pewności w punktach pomiarowych biasu, dobrze jest ręką przytrzymać i zablokować końcówki miernika. Kiedy spoczywają swobodnie nie ma pełnego kontaktu, a wartości napięcia są tam małe i może masz błąd pomiaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ziemniak58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz miernik, zakładam że tani za kilkanaście złotych. Niestety często ich jakość jest marna. Pomiar napięcia w gniazdku to wartości 220-230V, a pomiar biasu 0.350 - 0.400 V Tak więc dokładność miernika może mieć kluczowe znaczenie. Sam miałem kiedyś dziwne wskazania na tanim mierniku, trochę rozjechane i nie stabilne.

Podstawowa sprawa bateria miernika musi OK!. Sprawdź miernik na małych wartościach voltowych np. bateria AAA, czy jest powtarzalność pomiaru. Może coś z przewodami miernika? Tak dla pewności może posłużyć się innym przyrządem pomiarowym.

Pamiętaj również ustawiając bias, że regulacja jest bardzo czuła i nawet przez zbyt energiczne wyjmowanie śrubokręta możesz przestawić wcześniej ustawioną wartość. Tu wskazany jest powtórny pomiar.

Dla pewności w punktach pomiarowych biasu, dobrze jest ręką przytrzymać i zablokować końcówki miernika. Kiedy spoczywają swobodnie nie ma pełnego kontaktu, a wartości napięcia są tam małe i może masz błąd pomiaru.

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Miernik faktycznie mam tani, natomiast bateria została w nim wymieniona.

Mierzyłem napięcie w gniazdku i waha się ona między 217 a 219 V, na lampach bias potrafi z wartości 370 skoczyć do 500 a potem obniżyć się do 270. Wszystko to dzieje się w dość krótkim czasie, tak że ciężko jest ustawić podobny rząd wielkości na wszystkich 4 lampach,

Miernik na bateriach AA pokazuje 1V a na baterii 9V, którą wyciągnąłem w mierniku 5-6V

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez starylas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Miernik faktycznie mam tani, natomiast bateria została w nim wymieniona.

Mierzyłem napięcie w gniazdku i waha się ona między 217 a 219 V, na lampach bias potrafi z wartości 370 skoczyć do 500 a potem obniżyć się do 270. Wszystko to dzieje się w dość krótkim czasie, tak że ciężko jest ustawić podobny rząd wielkości na wszystkich 4 lampach,

Miernik na bateriach AA pokazuje 1V a na baterii 9V, którą wyciągnąłem w mierniku 5-6V

Pozdrawiam

 

Moim zdaniem masz rozładowaną baterię w mierniku bo powinna mieć około 9V, albo ten miernik niestety jest uwalony. Bateria jest "nowa" to jeszcze nie ma gwarancji, może być niesprawna 100%. Na dobrej i w pełni naładowanej baterii AA wskazanie powinno być 1,5V a na baterii z miernika 9V. Prawidłowe zasilenie miernika jest kluczowe.

Mam nadzieję, że miernik ustawiasz do pomiaru biasu na napięcie stałe i prawidłowym zakresie. Jaki to model ?

Z tego co opisujesz to miernik raczej zawodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik to DPM Solid Polska. Wymieniłem w nim baterię. Bias mierzę na stałym napięciu a zakres to 2000m

Ustaw na mierniku zakres 20V na napięciu stałym, podczas pomiaru biasu pojawię się wartości po przecinku np. 0,36 na wyświetlaczu.

Najlepiej byłoby dokonać pomiaru na zakresie 2V Domyślam się, że na tym mierniku tak nie można.

Ustaw ponownie wartości biasu z zachowaniem wcześniej wspomnianych zasad pomiarowych i napisz co się teraz dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ziemniak58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na mierniku zakres 20V na napięciu stałym, podczas pomiaru biasu pojawię się wartości po przecinku np. 0,36 na wyświetlaczu.

Najlepiej byłoby dokonać pomiaru na zakresie 2V Domyślam się, że na tym mierniku tak nie można.

Ustaw ponownie wartości biasu z zachowaniem wcześniej wspomnianych zasad pomiarowych i napisz co się teraz dzieje.

Coś albo jest nie tak albo moje informacje po raz kolejny są niekompletne.

Jeśli ustawiam zakres 2000m, który odpowiada 2V to 370 na wyświetlaczu miernika odpowiada 0.370V.

Czyli po zmianie zakresu na 20V na wyświetlaczu powinny się pokazywać wartości po przecinku czyli np 0,37V. U mnie natomiast jest 3,70V, czyli generalnie zajechane lampy.

Na zakresie 20V minimalna wartość biasu jaką mogę ustawić to 0,40.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze zle obslugujesz swoj miernik. Z tego co piszesz mozna wywnioskowac, ze dziala on mniej wiecej tak (przy zalozeniu, ze wzmacniacz nie dziala jakos kosmicznie nieprawidlowo): ustawienie 2000m podaje ci dwie rzeczy - zakres i jednostke pomiaru jednoczesnie - zakres do 2000mV i wynik pokazywany w mV. Dla ustawienia 20V zakres jest do 20V a wyswietlana jednostka to V itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze zle obslugujesz swoj miernik. Z tego co piszesz mozna wywnioskowac, ze dziala on mniej wiecej tak (przy zalozeniu, ze wzmacniacz nie dziala jakos kosmicznie nieprawidlowo): ustawienie 2000m podaje ci dwie rzeczy - zakres i jednostke pomiaru jednoczesnie - zakres do 2000mV i wynik pokazywany w mV. Dla ustawienia 20V zakres jest do 20V a wyswietlana jednostka to V itd.

 

przy zakresie 2000m jest 0,046V tak ?

a przy zakresie 20V jest 0,36V ?

czy ja coś źle liczę choć ciężko to nazwać liczeniem :d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-39822-0-43965700-1338239467_thumb.jpg

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez starylas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zakresie 2000m jest 0,046V tak ?

przy zakresie 20V jest 0.36V ?

czy ja coś źle liczę choć ciężko to nazwać liczeniem :d

Źle interpretujesz w/w wartości.

Ten miernik, jak większość tej klasy sprzętu pokazuje wartości bardzo nieprecyzyjnie. Z ciekawości postanowiłem na swoim mierniku dokonać pomiaru porównawczego.

Mój nazywa się Kinzo, podobna klasa jak ten Twój. Pomiar natomiast jest jednoznaczny i właściwy.

przy zakresie 2000m jest wartość 383 to znaczy że jest 0.383V

przy zakresie 20V jest wartość 038 to jest 0.38V

Wcześniej sugerowałem Tobie właśnie pomiar na ustawieniu miernika 20V- jako bardziej precyzyjny w tym sprzęcie.

Aby mieć pewność pomiaru zakup sobie lepszej klasy miernik, bo ten Twój wyraźnie przekłamuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ziemniak58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada więc kupić miernik. Ile powinienem przeznaczyć na to pieniędzy?

Czy 50 zł wystarczy ?

Polecam mierniki firmy UNI-T, sprawdzają się w użytkowaniu wieloletnim. Do kwoty 50zł masz spory wybór, poszukaj w np. sklep.avt.pl

Tańsze są też dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to była wina miernika?

Tak. Coś w nim było po prostu zepsute i głupiał. Kupiłem nowy i nie ma już dziwnych pomiarów.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.