Skocz do zawartości
IGNORED

nowa dźwiękówka - czy jest sens?


elomartiniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obecnie mam taki konfig: Terratec dmx xfire 1024 (na CS4624) + jakiś connect manhattan + luxman l-210 + jakieś druty + gale 3020.

 

I teraz powstaje pytanie - czy lepiej jest kupić lepsze źródło (coś w okolicach 200zł), jak tak, to jakie mniej więcej (od dłuższej chwili mam na oku terrateca sky na envy), czy też lepiej jest sobie darowac wymiane karty dźwiękowej i zastanowić się nad lepszym wzmakiem.

 

Od razu zaznaczam, że interesuje mnie przede wszystkim poprawa góry oraz stereofonii, średnicę i tak mam skopaną przez wycięcie pasma, które rezonuje przy moim ustawieniu w pokoju ok. 10m^2 (cudów nie będzie), bas też nie jest za ciekawy...

 

Góra na razie wydaje mi się miejscami zbyt piaskowa, metaliczna i niewyraźna, ale prawdę mówiąc nie wiem, czy jest to wina gali, wzmaka, dźwiękówki, czy każdego elementu po trochu... Może w ogóle lepiej nie ruszać tego konfiga, poczekać i uzbierać na lepszą całość? Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest ok. Wymiana karty jest jak najbardziej zasadna, za 200 zł można dostać fajną używkę np. Marian Marc2. Zwróć uwagę na druty, bo najtańsze, hipermarketowe interkonekty strasznie mulą i od tego bym zaczął. Kup sobie przejściówkę 2xchinch - minijack i spróbuj jakiegoś lepszego kabla. Nie musi być drogi, na forum jest mnóstwo przykładów budżetowych interkonektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... dzwiekowa mam 7.1 po modach , jestem bardzo zadowolony jakość adekwatna do kasy :)OPA2604 lub 2107 w zależności od nastroju pokazuje jej skrzydełka , można pobawić sie również z opami ze stajni AD, wrażliwa na OPY w sensie dobra do porownań i bardzo wygodna w porownywaniu , miałem brać HD2 ale miałem koncepcje budowy KD, teraz z chęcią bym sie przesiadł... zaleta obydwu to wyjścia RCA dobrej jakości , oraz porządne wykonanie ,dobre sterowniki (interfejs), wykonanie 7.1 jak na rynek komputerowy high-endowe, dość dobry wielokanałowy DAC wolfsona :) , w HD2 lepszy DAC AKM AK4396 120dB(a)

 

 

link do strony producenta oraz poszczególnych kart :

ceny za jedną jak i drugą ~~350 zl , czasem można tanio wyrwać z drugiej ręki...

wydaje mi sie ze w tej cenie to tylko DIY bedzie lepsze :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) products/prodigy71hifi/

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) products/prodigyhd2/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.