Skocz do zawartości
IGNORED

TVN test 16:9


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem w swoim tunerze sat.wyszukiwanie nowych kanałów i znalazłem test TVN 16:9 (kodowany)i tu należą się brawa dla TVN za ich coraz to nowsze inowacje.Wcześniej dźwięk w Dolby Digital - nieraz w 5.1 a tu w najbliższym czasie 16:9.Szkoda ,że inne stacje nie idą w tym kierunku,ja cały czas czekam na Canal+ z myślą,że zdecyduje się na nadawanie dźwięku w Dolby Digital na razie surrand,plusem Canal+ jest wybór wersji z napisami i dodać dźwięk w Dolby Digital dałoby niezły efekT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kilka lat temu telewizje cyfrowe reklamowały że nadaja z cyfrową jakością , a nadawały tylko cyfrowo analogowe nagrania. Po jakimś czasie canal+ oswiadczył że jako pierwszy rozpoczyna nadawanie z cyfrową jakoscią i troche panoramy zobaczylismy. Może w końcu TVN dołoży do tego dobry dźwięk.

Ostatnio u sąsiada spotkała mnie ciekawa przygoda. Chwalił mi się nowym panoramicznym TV zasilanym z Canal+. Porównywał dźwięk do "monofonicznych" jego zdaniem stacji naziemnych. Jakież było jego zdziwienie jak usłyszał (po odpowiednim nastawieniu) Nicam. Fakt że trzeba trafic na dobrą audycję, ale koncerty na żywo w jedynce i ostatnio filmy brzmią nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...taa

ich cyfrowe transmisje wyglądają w ten sposób, że sygnał TV dociera starymi analogowymi radioliniami na pałac kultury, gdzie stoją kodery w czasie rzeczywistym do MPEG2 i dalej to dopiero leci do centrum satelitarnego. Jaka jest jakość pr1 i pr2 sami widzicie. Sto razy lpiej wychodzi analogowy naziemny przekaz z NICAM'em

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.