Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki coaxial do 250zł?


kenhan

Rekomendowane odpowiedzi

kehan,

 

jak sobie wyobrazasz to wzmocnienie basu w kablu cyfrowym? czy ten kabel ma dodac pare "basowych bitow"?

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm............. wyglada na to ze im lepsza nazwa tym lepiej....... proponuje cos o dlugiej nazwie, najlepiej zeby w srodku mialo cos w stylu "turbo" oraz bardziej arystokratyczny dodatek typu "edition V" albo "XY reference".

 

a tak powaznie.... nie dajmy sie zwariowac....;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pod jakim kablem cyfrowym jest serwer "Kina Domowego" podlonczony.

Chyba jakis dobry i markowy bo ani literek mi nie gubi przy wpisach a nawet przegladarka

wyswietla mi strone poprawnie, bez zabarwien......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze wogole to forum jest niepotrzebne skoro twierdzicie ze kazdy kabel zagra tak samo, ciekawe czy macie glosniki podlaczone drutem za 1al za metr czy czyms lepszym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx

 

>mam wrazenie ze wogole to forum jest niepotrzebne skoro twierdzicie ze kazdy kabel zagra tak samo

 

a moze to forum jest wlasnie dlatego potrzebne, by ludziom uswiadomic ze w pewnych wypadkach kabelek za XX zl jest rownie dobry jak kabelek za XXX zl, a te zaoszczedzone XXX-XX zl lepiej ulokowac w dobry sub?

 

frakcje kablarzy znajdziesz dwie zakladki w lewo :-)))

 

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxxx:

problem na poczatku byl o kabel do polaczenia cyfrowego...

 

glosniki zazwyczaj nie korzystaja z przesylu cyfrowego, wiec i jakos kabla zaczyna odgrywac role; konia z rzedem temu kto jest w stanie wychwycic roznice pomiedzy kablem o tej samej srednicy i tej samej dlugosci, ktorego cena przekracza 100plz za metr a takim w cenie 6plz za metr. (zeby nie bylo niejasnosci - mowimy o kablu z miedzi beztlenowej)

 

(szacownych audiofili, o ile tacy sa w okolicy, prosze o nie zabieranie glosu - mowa o KD gdzie dynamika wzmacniacza jest ponizej 95dB, a ilosc "ubarwien" dzwieku mozna juz liczyc w dziesiatkach; przy sprzecie audiofilskim i owszem - jest ta subtelna nutka do wychwycenia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx.... ja swoje kolumny podlonczylem zwyklym miedzianym kablem uzywany

do instalacji elektrycznych o przekroju 4mm^2 w trybie bi-wire. A jak uszlyszysz

roznice miedzy moim kablem "do lampy" a "hi-fi"-kablem to ja tobie odstapie

moja miesieczna wyplate.

 

Tak ma mariginesie to pare lat temu szwedzka gazeta hi fi oglosila "konkurs":

dla audiofila ktory bezblednie potrafil na "slepo" odroznic "kabel od zelaska" od

markowych czekala nagroda w wysokosci ok 5 000 euro. Do tej pory nikt nie odebral

tej nagrody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekPlacek nie zalogowany

(Konto usunięte)

Najbardziej to mi się chce śmiać z opisów w/w kabli w różnych mądrych czasopismach.

Teksty w stylu "bezlitosny sędzia dla każdego systemu" ( o kablu cyfrowym za 5000zł za metr !!!) powodują, że mija mi zły nastrój :-)

Wystarczy zobaczyć po ile oferują takie kable i co mówią o wymaganiach w stosunku do nich zawodowcy typu Cordial a nie jacyś popaprańcy. Kabel za kilka złotych wystarczy.

 

Pozdr.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nie uwiezy w ruznice brzmienia konkretnego kabelka gdy sam na własne uszy nie słyszy ja usłyszałem i nie załuje że dałem 250 zł za kabelek :) ale nie nalezy przesadzać.POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekPlacek nie zalogowany

(Konto usunięte)

Zyzio> Nie należy popadać w przesadę. Główne wymaganie to dopasowanie falowe. Z racji tego , że na SPDif'ie jest coś koło 2,7 Mb/s wymaga to trochę lepszego kabelka niż zwykły drut chociaż jak to jest w tych sprawach jeżeli długość kabla jest wielokrotnie mniejsza od długości fali to nie jest to aż tak istotne ( proble sygnałów odbitych) i taki powinien być kabel oraz impedancja odbiornika. Cordial pisze, że kabel koncentryczny video 75 Ohm można spokojnie używać do tego celu jako kabel właściwy a tylko właściwie dla porządku robią zdaje się jeden typowo do audio cyfrowego za parę groszy. Jest też coś droższego dla tzw. purystów ale wiadomo o co chodzi ;)

 

Pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiejcie się śmiejcie,ja wiem swoje,i nie muwie tego przez to że wydałem kase na ten kabelek ale z tego powodu że ja usłyszałem tą róznice w brzmieniu bo jak bym nie usłyszał to bym był tego samego zdania co Wy,ale nie nalezy przesadzać jak muwiłem wczesniej z ceną kabelków mniej więcej 10-15 % ceny sprzętu przeznaczyć na okablowanie i to powinno styknąć.POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Elfan...

zrob sobie slepy test z kablami za 1000 zl i za 150 zl i porownaj...

Moze slyszysz rowniez roznice miedzy kablami swiatlowodowymi za 80 zl i za 1000 zl?

A slyszysz roznice kiedy polaczenie idzie po coaxialu, a kiedy po swiatlowodzie?

 

Kabel powinien byc dobrze zrobiony to wszystko. Do coaxiala wystarczy metrowy odcinek dobrego kabla 75 om za 10 zl i dwa zlacza po 9 zl z pozlacanymi stykami. Dobrze zrobione koncowki i kabel jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert--->jak pisałem wczesniej 10-15% ceny sprzętu który posiadasz,nie sprawdzałem kabelka za 1000 zł bo nie było mi to potrzebne ponieważ nie posiadam sprzetu za 10000tyś:)POZDRO.

 

P.S wiedziałem że takie będą reakcje przeciwników dobrych kabelków:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan

 

my nie jestesmy przeciwnikami dobrych kabelków, my po prostu jestesmy zwolennikami "good vibrations" i wydajemy kase na inne elementy, od jutra licza sie tylko Bass Pumps, Shaker, Subs itd. :-)))

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Elfan

Tak jak powiedział Robert zrób ślepy test z rożnymi kablami optyk,coaxial cyfrowy, zwykły cinch dla wiarygodności powtórz parę razy i opisz nam swoje spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozlo4----> już robiłem taki test ale Robert muwił o kabelku za 1000zł a takiego testu nie robiłem,a jesli chodzi o róznice to miałem wcześniej zwykły kabelek za 12zł coaxial i po wymianie na SILVER LINKA II wrazenia były nieporównywalne,czyli większa przestrzeń,czystość i szczegółowość a przy wcześniejszym kabelku tego było zdecydowanie brak,a wrażenia podczas oglądania filmów jeszcze większe,tylko dla niektórych może zbytnio razić szczegółowość i detaliczność z tego powodu że kabelek jest posrebrzany,ale to zależy jakie kto ma preferencje,i to by było na tyle:))))))) POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Elfan

 

Jak zaznaczyl xajas ja nie walcze z dobrymi kablami. Tylko sugeruje zebys zrobil testy roznych kabli nawet znacznie drozszych niz 50% twojego sprzetu.

Transmisja coaxial i swiatlowod to transmisja w pelni cyfrowa. Nie ma mozliwosci aby bit 0 przeszedl jako 1 i odwrotnie. Swiatlowod nie przeklamie. Inna sprawa moze byc zly lut na coaxialu, zle styki na swiatlowodzie, co bedzie powodowalo bledy sum kontrolnych i zakonczy sie przeklamaniami. Ale to spowoduje retransmisje badz odrzucenie danych.

Zaden kabel cyfrowy nie poprawi basu, nie zmniejszy sopranow, ani tez nie polepszy rozdzielczosci.

To tak jakbys probowal wmowic, ze w sieci komputerowej kabel kategorii 6 jednego producenta przesyla dane lepiej niz innego... Czyzby sciagany plik z internetu mial przez to wiecej danych?

 

Polecam jeszcze raz - slepy test i opis wrazen. Przeczytaj rowniez sobie to i owo o dysonansie poznawczym. Czlowiek lubi sobie wmawiac, ze dokonal slusznego wyboru - to dotyczy nas wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan naoisal: "ceną kabelków mniej więcej 10-15 % ceny sprzętu przeznaczyć na okablowanie i to powinno styknąć"

 

i tu napisales cos ciekawego.....

Wlasnie o to chdzi, na dzisiejszym rynku mamy sporo aktorow, mase modeli itd...

co powoduje ze ceny sprzetu sa niezle zoptymowane, innymi slowami sprzedawcy

nie zarabiaja dzisiaj tak duzo ze sprzedazy samego sprzetu (hardware). Ale trzeba

naciagnac klienta na ostatnia kase i tu wchosza kabelki w rachube. Jesli sie nie myle

to rynek kabelkow ekspolodowal zaledwie niedawno. Widocznie weczesniej nikt nie

zawracal sobie tym glowy dopuki "experci" nie "wyedukowali" "durnychy" klientow.

 

Zapewniam cie ze sprzedawca/producent nasmiewa sie z ciebie przez cala droge

do banku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.