Jump to content
IGNORED

Philips HTS 6600 + AKG 242HD ?

serberys

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Na początek parę słów wyjaśnienia - jestem laikiem w sprawach Hi-Fi, Hi End itd. Mało tego - niedawno byłem na odsłuchu "supergrającegosprzętu" za parędziesiąt tysięcy i nie podobało mi się: dzwięk suchy, jakiś taki detaliczny, generalnie po 15-stu minutach byłem strasznie wymęczony i uciekłem...

Wracając do meritum: kupiłem kino domowe Philips HTS 6600 (bo mi się podoba, bo to 2.1 a ja nielubię plątaniny kabli i jeszcze parę innych "bo") i jak dla mnie gra super, obraz szczegółowy, dzwięk mnie zadowala tak z DVD jak i CD.

Problem tkwi w słuchawkach. Żeby rodzinie nie zakłócać nocnej ciszy muszę używać słuchawek. Tyle tylko że w kinie nie ma gniazda słuchawkowego (!). Nie panikując kupiłem przejściówkę z euro na chincze do tej przejściówki kupiłem kolejną z chinch na jack i już! Słuchawki podpięte! Wyobraźcie sobie że nie pomyślałem iż po instalacji wszystkich tych przejściówek głośniki kina grają nadal a jak ściszę dzwięk to również i w słuchawkach! Jako że nie jestem zbyt rozgarnięty pomyślałem iż wzmacniacz słuchawkowy załatwi sprawę. Tak więc wysupłałem z portfela 900 PLN i kupiłem wzmaka HPA-03 Reference, pospinałem kablami i... wielka kupa! Dzwięki trzeszczące, ucięta góra i dół, harczenie jakieś i tragedia... Nie wiem czy wzmak nie pasuje do kina czy do słuchawek, zakładam że to pierwsze.

Poradzcie dobrzy ludzie: lepiej będzie jak kupię jakiś wzmacniacz (taki normalny - nie słuchawkowy) i podepnę do kina a do wzmaka słuchawki czy może kupić CD i do tego CD podpiąć HPA-03, wtedy CD będzie robić jako hmm tuner hyba (?), generalnie chodzi mi o regulację siły dzwięku w słuchawkach.

Pozdrawiam i liczę na wsparcie!

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.